Възрастен мъж влачен от автобус! Как да си търсим сега правата...

  • 630
  • 5
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 5 630
Градски автобус влачи възрастен бургазлия
31 октомври 2007 / БГНЕС
Шофьор на градски автобус предизвика инцидент, при който възрастен бургазлия е влачен няколко метра, предаде БГНЕС в Бургас.
Произшествието е станало на автобусната спирка срещу «Бул сервиз» на ул. «Чаталджа» в морския град. 54-годишният Анчо Димитров, водач на автобус «Икарус», собственост на общинската фирма превозвач «Бургас бус», при потегляне не се е убедил, че са осигурени всички условия за безопасното превозване на пътниците. При затваряне на четвърта врата е притиснат десният крак на 81-годишния Андрея Дерменджиев, който се е качвал в автобуса. В резултат на притискането възрастният мъж е влачен няколко метра от автобуса и е получил фрактура на дясното бедро. Потърпевшият, без опасност за живота, е настанен за лечение в МБАЛ- Бургас. /БГНЕС

Дядо Андрей тъкмо се е качвал на автобуса, но все още не е имал билетче. Не са могли да намерят карта за линията у него. С една дума хем е в автобуса, хем не е със застраховка, но не по негова вина. Защото билетче се купува като се качиш. Какво правим в такъв случай. Нанесли са му доста голяма травма в предвид на възрастта му и това, че възстановяването му ще е адски трудно. И в един момент дори не знаеш имаш ли право да съдиш или не превозвача и ползваш ли застраховка.

# 1
  • Мнения: 7 263
Да си намери добър адвокат!

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 5 630
Да си намери добър адвокат!
Аз се чудя дали в случая е удачно въобще да се заведе дело. Защото положението ми се струва нещо като заварено. Именно ако няма карта. Иначе веднага ще наемем адвокат.

# 3
  • Мнения: 4 447
Да си намери добър адвокат!

И кой ще му го плати? newsm78

# 4
  • Мнения: 4 392
С една дума хем е в автобуса, хем не е със застраховка, но не по негова вина.
Да, но е влачен, значи вече е бил в автобуса.
Не знам, как е у нас, но по принцип, ако ти се случи нещо по пътя за работа, това се явява като трудова злуполука (въпреки , че не си на работа).
Логично отговорност би трябвало да носи или шофьорът на автобуса или "Автобусни превози" или както там се казва фирмата..Но не съм юрист, просто си разсъждавам. Confused

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 5 630
Да си намери добър адвокат!

И кой ще му го плати? newsm78
Ами той е дядо на братовчедите ми. Ако се наложи и ние ще ги дадем парите. Стига да има право да си търси правата.

Общи условия

Активация на акаунт