иска да яде само хляб

  • 502
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 658
Здравейте мами, моля, споделете вашия опит. Моята дъщеря е на 8 месеца и половина, захранена е на 6 месеца и до момента е основно на кърмаи пюретата са и помежду другото. Въвеждам и непрекъснато нови храни. До сега се хранихме така: кърмене на поискване, сутрин плодово пюре 50-60 грама, на обяд зеленчуково или месно 100-120, следобяд безмлечна каша 50-60 грама, просто не иска повече. От няколко седмици иска да яде, каквото ям аз и понеже не мога да и давам всичко и давам трохички хляб. Добре, но от известно време като види лъжицата и ми бласка ръката и реве докато не почна да и давам хляб. От обедното пюре изяжда повечето, но сутрин и следобяд иска хляб и най-много да изяде някоя бебешка бисквита. Временно ли е това и како да правя?

# 1
  • Мнения: 268
  Нормално е,нейно право е,не се притеснявай.Търси разнообразие и явно се е спряла на хляба-няма нищо лошо.след седмица опитай с попара;а на мястото на слетобедната каша можеш да й предложиш к.мляко с бананче(или и бисквитка),сварена тиква ( с извара също).давай й това което тя предпочита  bouquet с първото ми така беше,не я насилствах,но и сега си е с предпочитания на 4г. Peace

# 2
  • Мнения: 2 757
И моят син след като откри хляба на около годинка от тогава само това яде. Явно е нормално, дори и да не е много хубаво според мен, ама ... безсилна съм...  ooooh!

# 3
  • Мнения: 3 718
Опитай да и даваш други неща с пръсти. Давай и от твоята чиния, ако храната ти е неподходяща просто сложи подходящи за нея храни и давай малки парченца. При Алекс това помогна като отказваше да яде от лъжица. Друг вариант е да и дадеш в ръката парченце мек плод или зеленчук (сварен) да си гризка.

# 4
  • Мнения: 8 242
Моето пък само хляб не иска да яде.. Това е нещото, което все още ми отказва с пълно пренебрежение  Rolling Eyes

# 5
  • Средната земя
  • Мнения: 371
И Жани обожава хляб и може само това да си яде, но наскоро четох, че не е много хубаво, ама като иска-то си знае. Още повече като не е яла нищо друго, за предпочитане е поне хляб да гризка.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 504
И ние преди 1 седмица бяхме в същата ситуация.......само зел.пюре и месното не ги отказа...давах и бисквитки на плазмон....леко разкашкани...настърган плод...явно пюретата са й омръзнали...пробвах попара...но не й хареса....след около седмица се пооправиха нещата...но наблегнах на домашните пюрета....явно си е някакъв период...но отминава...нещо като тип супичка с малко сухар....и сиренце вътре примерно...варен спанак с ориз пасиран и малко сухар... ние не ядем големи количества твърда храна...много й хареса...сложих и малко козе сирене..направо си излапа 100 грама....

# 7
  • София
  • Мнения: 2 658
И ние преди 1 седмица бяхме в същата ситуация.......само зел.пюре и месното не ги отказа...давах и бисквитки на плазмон....леко разкашкани...настърган плод...явно пюретата са й омръзнали...пробвах попара...но не й хареса....след около седмица се пооправиха нещата...но наблегнах на домашните пюрета....явно си е някакъв период...но отминава...
Не знам дали  епериод и кога ще отмине, но категорично ми отказва всичко. Давам и от моята храна, което става-не е очарована, пробвах с пръсти-пак не иска. Само суче и хляб, даже почна и бебешките бисквити да ги хварля. newsm78

# 8
  • Мнения: 2 047
   Аз умишлено не се хранех с хляб пред нея. Но откакто сложихме питката за прощъпулника на масата,  каузата беше загубена завинаги  Laughing Откри хляба и все още й е най-любим.
Това си има и предимства - отказа се от бисквитите.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 504
petia_tag  не се притеснявай..все пак кърмата трябва да си основното "ядене" до 1 годинка...а твърдата храна за разнообразие...другото, което направих е, че не й предлагах плодово пюре и каша в определените часове/твърдата храна гледам да я давам по едно и също време/...понеже тя сама си ги отказа и предпочиташе да цока вместо да ги яде...и само отварях пюрета и после ги изяждах аз...като дойдеше време за плодово пюре...не й го давах...давах цица....та може и това да е помогнало, защото мисля, че вече разбират...само като й поднесех лъжичката с пюре..си затваряше устата и се мусеше...е спрях да й я поднасям и да й се моля да хапне......но 1 седмица и аз се притеснявах...защото твърдата храна от около 300 грама на ден падна на около 80...мислех, че е зъбче...но още не е поникнало...така че...дано и при вас да е някакъв период...в което съм сигурна...сигурно и на малките мушмороци им е омръзнало да ядад некви блуткочи...ама това е положението...а дори и само на кърма да остане/при нас това беше 2 дни, като зел.пюле или месно хапваше по 60 80 гр./ няма страшно ...нали си цокат..на поискване...Май бебоците си имат нужда от разнообразие...пък и на мама и на тати   в чиниите има къде къде по-вкусни неща...Simple Smile))

# 10
  • София
  • Мнения: 2 658
Благодаря за окуражителните думи   Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт