Carpooling в България

  • 1 179
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 134
"Carpooling е термин, който се използва за означаване на споделянето на едно превозно средство (най-често кола) от няколко човека, пътуващи в една посока. Идеята да качите в колата си още хора, които пътуват във вашата посока всеки ден, например работещи наблизо е много добра поради няколко причини. Първо това е много добър начин да си осигурите компания докато пътувате към работата всеки ден, като разбира се е и начин да се запознаете с много нови и интересни хора. Можете да споделите транспортните разходи с хората, които ще пътуват с вас, което обаче не е задължително. А използването на една кола за превозване на няколко човека в обща посока е много по-удачен избор, отколкото на няколко коли с по един пътник, защото се намаляват задръстванията, щади се и околната среда и се дават по-малко пари за таксита. Ако се чудите защо пиша това, ами просто днес ми попадна (ех тоя ICQ “спам”) един интересен линк за Carpooling проект, стартиран от познати, така че ако ви е станало любопитно можете да хвърлите един поглед и да се включите сред предлагащите или търсещи компания за пътуване…"

aз се записах
ако има споделящи идеята, които искат да помагат да се извозваме напред-назад из София да поства тука
вече има и за други градове

http://carpool.antt.org/carpool/

# 1
  • Мнения: 442
аз вече се опарих в моя опит с bookcrossing-а. със същия младежки ентусиазъм бях решила да опитам да направя нещо по въпроса. тук ме убеждаваха, че нищо няма да стане. ами... познаха!
успех на теб!

# 2
  • Мнения: 4
страхотна идея ,без да знае за нея един мой колега всеки ден ме извозва до работа и обратно Simple Smile

# 3
  • Мнения: 134
ами ще видим
просто има едно разстояние което пътувам сама
и все ме хваща яд като гледам хората по спирките
все пак и аз съм бил (и като стане нещо с колата пак съм) една от тях
Доколкото знам хората от  Перник - София - Перник
практикуват нещо такова

абе ще се види какво ще стане

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Е, че то това отдавна се практикува и по нашите земи. Само че колеги се взимат и връщат от работа ако са в една посока. За съвършено непознати не съм чувала.
Аз ежедневно практикувам карпулинг с градския транспорт.  Wink

# 5
  • Мнения: 3 818
Да, по пътя Перник - София наистина ежедневно се практикува това - между напълно непознати хора. И аз съм се възползвала веднъж-два пъти, но возенето с шофьори със съмнително качество, ме кара да недолюбвам тази система.
Иначе ние със съседът ми пътуваме заедно с колата точно поради причината, че работим в една посока.

# 6
  • Мнения: 4 841
возенето с шофьори със съмнително качество...

Дааа, това е разковничето според мен - не бих се качила при човек, когото не познавам и не знам дали си е купил книжката, дали не е вкарал две малки за отскок и дали не си поправя колата сам, ползвайки "някакво маркуче" или "нещо за уплътнение"...
Освен това (без да се опитвам да съм народопсихолог, само си разсъждавам), готина мацка е достатъчно разкрепостена и модерно мислеща, за да се качи в колата на непознат. Къде е гаранцията, че въпросният непознат няма да реши, че е разкрепостена и модерно мислеща и в други насоки?
Не знам, сигурно съм прекалено мнителна, ама само кофти сценарии ми идват наум.

Общи условия

Активация на акаунт