болничен за бременност и раждане

  • 478
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 157
Здравейте,надявам се някой да може да ми помогне.Проблема ми е следния-термина ми беше на 12.09,съответно болничния,който ми издаде гинеколожката е до 12.09.Родих на 13.09. и болничния от болницата ми е от 13-ти.Въпроса ми е-от кого трябва да взема болничен за този 1ден,който ми се губи(12.09)-от гинеколожката ли?Или от болницата?Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 1 931
От гинеколожката,ако си била в къщи.Ако си лежала в болницата тогава ще е от там. А иначе и трябва да отидеш на преглед сега при генеколожката - направлението за следене на бременноста е валидно 45 дни след раждането и в това време трябва да отидеш на преглед.

# 2
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
А те не се ли покриват един след друг? Щом единия ти е до 12 включително, а другия е от 13-ти според мен няма 1 ден дупка.

# 3
  • Мнения: 3 157
има-въпросния 12-ти не се брои-така казаха от НОИ-щом болничния е до 12-ти,значи 12-ти не се брои.И сега като съм го изпуснала този срок от 45дни да ида при гинеколожката дали може да ми откаже да ми издаде болничен със стара дата?

# 4
  • Мнения: 1 931
Не трябва да ти откаже. От нея трябва да се вземе.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 252
Няма да ти откаже-гинеколожката е човека,който трябва да ти издаде болничния за този ден.

# 6
има-въпросния 12-ти не се брои-така казаха от НОИ-щом болничния е до 12-ти,значи 12-ти не се брои.И сега като съм го изпуснала този срок от 45дни да ида при гинеколожката дали може да ми откаже да ми издаде болничен със стара дата?

Няма право да ти откаже. Такива неща (да родиш преди и след термин) се случват и повечето наблюдаващи бременност акушер-гинеколози са наясно как да процедират. Аз родих около седмица след термина и за тези седем-осем дни гинекологът ми издаде допълнителен болничен лист.

# 7
  • Мнения: 336
От гинеколожката! Не може да ти откаже Peace

# 8
  • Мнения: 3 157
благодаря ви много,наистина се издава от гинеколожката,най-накрая се свързах с болницата и там ми обясниха същото.Simple Smile Peace

Общи условия

Активация на акаунт