Ще се вдигне ли еврото?

  • 1 167
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 764
Снощи идва една съседка у нас и взе да ми разправя как имала племенник,който се занимавал с ценни книжа или нещо такова и бил казал,че ще се вдигне еврото.И понеже съм пълен лаик в икономиката,рекох да ви питам има ли такава вероятност и какво отражение ще даде върху пазара с недвижими имоти,щото това ме интересува в момента.

# 1
  • Мнения: 4 916
Ми то евро отдавна е по-силно спрямо долара и през последните две седмици продължава да поскъпва. Аз без да имам роднини, които да се занимават с ценни книжа, категорично го потвърждавам  Peace
Сега виждам и втората част на въпроса - за недвижимите имоти. Според мен отношението долар-евро не би трябвало да даде отражение върху бг-пазара на имоти, който е предимно в евро, т.е. никой вече не се разплаща в долари.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 865
Да се вдигне спрямо какво? Еврото не е плевел някакъв, че да избуява на височина както му скимне. Нито пък е ..., че да се вдига и спада при вида на разни книжа и книжки...
Спрямо долара се вдига, спрямо лева не помръдва.

# 3
  • Мнения: 7 474
Точно вчера ми казаха същото, че ще скочи с поне 30% Confused

# 4
  • Мнения: 4 916
Точно вчера ми казаха същото, че ще скочи с поне 30% Confused


Спрямо кое?

# 5
# 6
  • Мнения: 4 916

Е, то вярно, че левът в момента е силно надценен спрямо еврото, но все пак това не е достатъчно основание за промяна на фиксирания курс. Имам предвид, че промяната е чисто политическо решение, каквото никой в момента няма изгода да вземе.

Последна редакция: ср, 31 окт 2007, 10:23 от argun

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Мдааа, много е удобно да се управлява народ в пристъп на паника. От две седмици се дъвче "поверителната и много надежна" информация, че ще отложат с година-две присъединяването към евро зоната, за да може да "падне" валутният борд преди това. Което ще доведе до реален курс на еврото, който между другото е поне двоен спрямо фиксирания. Тогава, оле-мале всички кредити ще станат невъзможни за плащане, а заплатите ще стигат само за храна, ще се вдигнат лихвените проценти в банките и клаузата в кредитните договори "при превалутиране" ще докара инфаркт на доста хора Tired.
Някой да е виждал в оригинал договора за присъединяване към Европейския съюз? Да е чел внимателно клаузите? Някой да се е интересувал как "пада" валутния борд?
Много е удобно да се всява паника определено!

# 8
  • Мнения: 647
Надценен или недооценен Laughing Закона за Българската народна банка гарантира курса на ерото спрямо българския лев. Всяка промяна би означавала излизане от валутния борд .
Всъщност виждам , че междувременно се е появило мнение на Катюша която описва всичко което изках да кажа Peace

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Ще падне ли борда? Да не станем като в Аржентина?

# 10
  • Мнения: 1 002
приемане на България в еврозоната няма да стане поне 10 години , ние не отговаряме на нито едно условие .

# 11
  • Мнения: 6 029
Ама не може да се вдигне. Фиксирано е, има валутен борд... Глупости са това, не се шашкайте.

# 12
  • Мнения: 647
Ще падне ли борда? Да не станем като в Аржентина?
Е , тогава ще е голямата веселба ! Laughing

# 13
  • Мнения: 764
Да се вдигне спрямо какво? Еврото не е плевел някакъв, че да избуява на височина както му скимне. Нито пък е ..., че да се вдига и спада при вида на разни книжа и книжки...
Спрямо долара се вдига, спрямо лева не помръдва.
Да,на всички е ясно ,че еврото не е плевел и т.нВсе ще се намери някой дървен философ,еееей!
Как Катюша разбра за какво е питането,а други гледат как да се заядат... newsm78

# 14
  • Мнения: 6 167
Не,  България ще е във валутен борд до влизането й в Еврозоната ( доколкото четох забравих къде вече).
Това, че е закачен лева за еврото не означава, че не се вдига еврото, защото съотношението ни с него е важно само за нас, да не литне в озоновия слой , ако се отвържем. По-важно е съотношението евро-долар, тоест. искам да кажа. По-скъпо евро, по-скъп износ, по-високи цени , и понеже сме вързани... Затова хорицата правят усилия да падне малко еврото и да се балансират силите.  Нещо такова.  Rolling Eyes
А за пазара на недвижими имоти - по курортите ще се спука балона, но в София скоро не.

Общи условия

Активация на акаунт