Въпрос за подиум

  • 3 895
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 489
Много мислим как да си направим жилището по-функционално и се чудим дали да не си пъхнем леглата под подиум, върху който да бъде "всекидневната" част.  newsm78 Имам предвид нещо такова или  такова.
Ако имате у дома си подобно решение, много ще се радвам да споделите има ли смисъл от него, лесно ли се прави (сами ще си го правим, по наш си проект и т.н.), както и ако пуснете снимки. Peace

# 1
  • София
  • Мнения: 2 271
Да, изглежда доста функционално, но мисля, че трябва тавана на стаята да е висок. За детска стая идеята е страхотна  Peace

# 2
  • Мнения: 753
много интересен въпрос....записвам се

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
имаше такъв проект за детска стая в Айко

# 4
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Изглежда функционално, а и спестява доста място. За малко жилище е супер. За детска стая перфектно- дори и да не са много високи таваните (стандарта е 2,60м ако не се лъжа)

# 5
  • Мнения: 55
Тук сред нас има една мама която в момента изработва такава  детска ,обеща да пусне снимки .Нашата детска също ще бъде с тъй нареченият подиум.Ще следя темата с интерес.

# 6
  • Мнения: 4 489
Благодаря ви за отговорите, бях решила, че никой няма да ми отговори. Grinning Ще чакам и снимките.
Само че аз мисля, че не спестява чак толкова място. Когато леглата са прибрани - супер, но всъщност ти трябват две дължини, когато вадиш леглата. Ако е само едно легло и то се вади откъм дългата част, проблем никакъв. Обаче аз имам две деца, стаята ни е ок. 17 кв. и не знам как точно да го направим. Но с мъжа ми сме доста впечатлени от идеята и искаме да го направим, така че все някак ще го измислим. Затова и молих за снимки - да видя реално как става. А за височината на стаята, мисля, че не е чак толкова страшно, защото един руски проект беше за едва 30 см подиум, което не отнема чак толкова много от височината. Може да се поразровя из компа и да ви го пусна.

# 7
  • София
  • Мнения: 351
И аз съм се замислила за нещо такова напролет,но за едно дете.Ако има мами с опит нека споделят с цифри,снимки и фирми.Ще следя с интерес. Wink

# 8
  • Мнения: 97
Аз също съм много зарибена да правя едната стая с плъзгащо легло. Само не съм сигурна в стабилността на тези конструкции, затова другата седмица съм извикала дърводелец, той да си каже професионалното мнение. Попаднах тук на интересно решение леглото да се скрива цялото и да имитира чекмедже (снимките са най-долу):
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=110&postdays= … 0c6161d4101938601

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Едно нещо обаче ме притеснява при тези подиуми.Хигиенната гледна точка.Дали леглото ти няма да е постоянно пълно със стърготини и др.падащи нещица от дървения под

# 10
  • Мнения: 4 489
SANTANGELA, тази идея ни е втората. Мислим кое от двете да бъде точно. А това е любимият сайт на мъжа ми! Laughing Във форума видях страхооотни идейки! Моля те да споделиш и какво е казал дърводелеца, става ли? Praynig
chocha, и аз се замислих над същото снощи. Thinking И понеже сме в панелка - идеално убежище за различни животинки. Но може би има вариант за перфектна изолация? newsm78

# 11
  • Мнения: 248
Сега Ви пускам линк към стаята, която направихме за рождения ден на малката ми госпожица:
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=22378&AlbumId=106407

# 12
  • Мнения: 55
Сега Ви пускам линк към стаята, която направихме за рождения ден на малката ми госпожица:
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=22378&AlbumId=106407
Прекрасна стая.Но ние ще я правим с две легла.И да те попитам коя е фирмата изпълнител или просто си хванала по -опитни дърводелци?

# 13
  • Мнения: 97
Браво! Страхотна е smile3501
И аз да питам какво използвахте за подиума, за да е устойчив на тежест.

Момичета, при нас май няма да стане.  Sad  Височината на подиума почти се изравнява с прозорците, а ние живеем на 14ет. и е доста опасно за малкия, особено лятото, когато са постоянно отворени.

# 14
  • Мнения: 248
За подиума мъжът ми направи П-образна стойко от винкел и след това отгоре някаква плоча, ще го питам как се казва и ще ви пиша - използва се в строителството. Отгаре е облечено с ПДЧ.
Не сме викали майстори - сами го измислихме, точно от дадените по-горе идеи и мъжът ми сам го направи. То е лесно - само се сглобява, иначе фирмите, където се поръчват плоскостите ги режат по размер.

Общи условия

Активация на акаунт