атопечен дерматит и................................

  • 963
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 469
Здравейте мамита!!! Извинявам се ако темата ми не е за тук но тук съм съм свикнала да се информирам за всичко и ми е по лесно  Cry от сърце ви моля ако някоя от вас може да ми помогне!Правих на омйта рожба( на 11месеца е) кръвен тест при д.р Мустаков резултатите ни излязоха диагнозата е:Dermatitis atopika. Rhinitis allergia. Astma br.
алергията ни е към: тимотейка, кон, куче, котка, пелин, бреза, яйце-белтък,мляко краве, риба, брашно, ориз, соя, фъстъци, картофи, ябълка, морков. Лечението ни е такова: Диета на базата на протеинов хидролизат(Frizopep) с изключване на изброените храни, както и целина, цвекло, билкови продукти от цвят, пчелен мед, оцветени храни и напитки, полуфабрикати за 3 месеца. Та мойта молба е ако някоя от вас има такава диагноза или нещо подобно да ми даде съвет или и аз не знам какво да сподели или нещо такова. С д.р Мустаков все още не съм разговаряла след получаването на резултатите защото той ги праща по мейл на клиниката в нашия град. Писах му един куп неща от рода но това с какво да си храня детето ако той не може да ми каже да ми предложи някой лекар който да ми състави меню или нещо такова. ако има някоя от вас интерес моля да сподели с какво храни детето си! Благодаря ви!!!!!

# 1
  • Мнения: 1 555
Здравей ! Искам първо да те попитам по  какво разбра, че е алергия и как реши да тестваш 11 месечно бебе ?! Ние също ходим при д-р Мустаков още когато беше 40 дневно бебе, но все още макар че има определени показатели за наличието на алергия не сме правили тест поради причината, че въпросните тестове се правят минимум след 3 година, като една от причините е че се предполага т.н. израстване ! Да ти кажа че на здраво бебе без никакви видими показатели  и т.н. за наличието на алергия, са му правени въпросните тестове и диагнозата е същата като вашата, тоест казват че повечето деца се подават на тези алергени !
Не знам дали успя да ме разбереш ?! Д-р Мустаков е за мен най-добрият специалист и затова доста се учудих какви са вашите признаци по които е установена алергия !
Иначе той ще ти каже с какво да си храниш детето ако не можеш да отидеш лично му прати мейл !
Само едно нещо ще ти кажа - аз на сина  ни не му давам - шоколад, ядки, мед, прясно мляко

Ако искаш друга информация ми пиши на ЛС

# 2
  • Мнения: 4 451
Дъщеря ми беше на 9м., когато и поставиха тази диагноза. Раменцата и гърдичките и бяха в обриви, които в по-тежката си фаза представляваха оголени рани, от които изтичаше секрет. Лекар ни изписа някакъв мехлем, медицинска козметика и хранителна диета. Всичко бързо минаваше, но след спиране на лечението се връщаше с нова сила. Започна се едно ходене по мъките, предписваха ни от скъпо по-скъпо мазило, а ефект нямаше. Докато не започнахме хомеопатично лечение. За 2м. от тежкия атопичен дерматит нямаше и следа. И до ден днешен (дъщеря ми вече е на 5г.) нямаме проблеми, всичко отмина като лош сън.
Та аз ти препоръчвам да опитате лечение с хомеопатия.

# 3
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Привет и от мен. И ние сме с атопичен дерматит, който в лошата си фаза е подобно на описаното от Марианка. При нас тежките периоди отминаха и сега само от време на време му излизат лишеи. Мен ме озадачава че сте толкова малки а ви правят тест. Знам че в такива случаи резултатите са несигурни и н може да се вади заключение от тях. Знам че под 3 годинки не се тестуват децата. При нас диетата беше - къмене и само кърмене и след това внимателно и постепенно захранване. Още има неща които не съм му давала да яде - купешки вафли, звънчовци, мед, шоколад, мляко, избягвам цитрудите, внимавам с доматите, изключили сме бананите от менюто ни. Дават ни реакция. Със сигурност си знаем че има алергия към броколи, поради алергичен пристъп, но нещата се израстват и се надявам да нямаме сериозни проблеми в бъдеще. Ще се тестваме догодина ако още имаме проблеми.

# 4
  • Мнения: 469
"как се разбира ако има алергия" Марианка в тази тема случайно ти ме посъветва за специалист хомеопат тази тема беше зададена от друга майка за да се сетиш ако искаш погледни там аз да не изпадам в подробности. Ти при кой хомеопат ходи и аз съм от Разград как да намеря такъв специалист

# 5
  • Мнения: 469
Дано да мога да си подредя правилно мислите за да ме разберете. Та от около петия шестия месец ни се появиха обривчета по брадичката и бузките но педито ни каза че това е от щипане,после каза от целуване, после стана от козметиката и накрая от лигите. И козметиката сменихме и не го целувахме и не го щипехме но уви и лекарствата не помагаха, ту минаваше ту се появяваше.не се притеснявах толкова защото не беше много червено. това което ме накара да отида при д.р Мустаков е че като бяхме на 6 мес. се разболяхме от бронхит (лятно време ), но аз бронхита съм сигурна че е забавена реакция на педито (ако ти е интересно ще ти обясня защо така мисля но сега да не те натоварвам с прекалено информация) тъй като татито ни има бронхиална астма педито каза че ако бебчо повтори и потрети бронхита ще следим не вирусни инфекции а точно астма но до три годишна възраст нищо не може да се направи. И така той пак се разболя на не стигна до бронхит а само до една инжекция Урбазон. тогава аз реших да запиша малкия при този доктор тъй като прочетох за него че се занимава и с астма. за късмет Той точно като пооздравяхме се случи да преглежда в нашия град на 05-6-7.11.2007  Отидох специално заряди съмненията ни относно астмата.Аз започнах да говоря занесох му всички рецепти и диагнози и той каза че трябва да направим този тест. а като видя зачервените бузки и брадичка попита това какво е и аз съответно му отговорих че е от лигите и той ме погледна странно и каза че е атопичен дерматит, стана ми смешно и си казах какво правя тука този доктор всички ги изкарва с атопични дерматити но както и да е. и така направихме този гаден тест. и сега ми става нервно защо на нас той ни го предлага щом не се прави преди 3год. възраст. аз четох и други подобни мнения. яд ме е че причиних тази гадна болка на рожбата си.

# 6
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Ами и при нас беше така с пъпките около устичката. Дори все още си ги имаме. И сме се мазали и храните съм следила но не мога да намеря обяснение от какво се появяват. Много трудно минават. Винаги когато му тръгнат зъби се изприщва. Когато сме навън и се рови в пясъка също. Но ме посъветваха да изчакам с тестовете, точно защото резултатите не са категорични. А за алергията - ние знаем че има към броколи, защото при захранване с пюре от броколи направи за 5 минути страшен обрив по лицето, вратлето и гърдите. С други храни не съм имала проблеми. Иначе на нас пък в началото ни казаха че е АБКМ заради силни колики, слуз в акото, обриви и лишеи. В последствие промениха диагнозата на атопичен дерматит. Всички лекари при които съм го водила са на мнение че ще го израсте. Много се надявам да е така.
А по въпроса за хомеопатията - имам близка на която също казаха че е много тежък АД, че детето ще има астма и т.н. Сега няма и помен от такова нещо. Да й е живо и здраво детенцето.

# 7
  • Мнения: 1 461
Здравейте
Ние също направихме тест на Галина когато беше на годинка, резолтата беше подобен на Magirc, и така последва 6 месечна диета, детето ядеше само броколи и заешко месо, маслини царевица и козе кисело мляко. Когато започнах захранването ми направи два алергични спазъма, тогава я заведох на хомеопат той й оправи спазмите и от тогава сме по добре.
Моят съвет е да не се мъчите с детето ,защото е ужасно детето да е на диета, аз съм ревала заедно с нея. Пробвай с хомеопатия.

# 8

Общи условия

Активация на акаунт