Кога извеждате децата си, след като в ДГ не ги извеждат зимата?

  • 3 805
  • 78
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 146
Здравейте, вече писах в една тема въпроса си, но понеже никой не ми отговори, правя тема тук.
На мен ми се стори голям проблемът, че в нашата градина не извеждат децата в студното време (което, като се замисля, е 70% от времето, в което детето е на градина през годината), а от впечатления във форума мисля, че и в други градини е така. Аргументът е, че няма как да се преобличат 30 деца за навън. Да, съгласна съм, че е сложно, но пък да стоят само вътре... Ние никога, и в най-големия студ, не сме порпускали разходка. Чудя се има ли начин да се реши този въпрос, някой от вас има ли решение?
Първо мислех да го разхождам, след като го взема, но то сега ще си е направо тъмно почти...
Много ми е притеснено, не за друго, но как ще заяква тази имунна система без чист въздух...

# 1
  • София
  • Мнения: 2 019
И за мен това е неприятен момент. Голямата ми дъщеря беше две години на детска градина в Чехия и там не ги извеждаха само ако вали. Всяко дете трябваше да има шушляково долнище, облича го върху клинчето или панталончето, с което е вътре и на вън. Малката ми дъщеря ходи в една занималня до обяд, но пак нямаме време за разходка. Като я взема е страшно уморена, прибираме се, хапва и ляга. Спи до 16,30 и докато се оправим вече е тъмно. newsm78

# 2
  • Мнения: 46 492
Прибираме се към 19.30 ч., затова от както се стъмни вече няма извеждане.
Много лоша практика, няма решение за съжаление ...

# 3
  • София
  • Мнения: 3 688
При нас само в яслата си седят всеки ден на топло.Виждала съм по-големите дечица навън и в по мрачно време.
При мен засега решението е,че го взимам рано от ясла и все още имаме време за разходка.

# 4
  • Мнения: 7 821
При нас ги извеждат и в първа група. А колкото по-големи стават толкова повече и за по-дълго са на вън.

# 5
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
В нашата градина съм виждала да ги извеждат и в по-хладно време, дано не се лъжа...

# 6
  • Мнения: 55
Детската градина не е  за разходки, а да учат и  получават постепенно подготовка за училище.Родителите сме тези,които разхождат децата си.
Всеки от нас трябва да си поеме отговорностите!

# 7
  • Мнения: 4 580
Детската градина не е  за разходки, а да учат и  получават постепенно подготовка за училище.Родителите сме тези,които разхождат децата си.
Всеки от нас трябва да си поеме отговорностите!

ей не се сдържах , за мен това изказване е голяма глупост  ooooh!

Последна редакция: вт, 30 окт 2007, 20:36 от yasmina

# 8
  • София
  • Мнения: 8 932
Детската градина не е  за разходки, а да учат и  получават постепенно подготовка за училище.Родителите сме тези,които разхождат децата си.
Всеки от нас трябва да си поеме отговорностите!
Това е абсолютна глупост, ще ме прощаваш. Как да не е за разходки, след като децата са цял ден там. Не бъркай училище с ДГ-няма нищо общо. Колкото до въпроса в темата-в нашата градина ги извеждат всеки ден, дори и през зимата. Стига да не вали дъжд са поне по половин час навън.

# 9
  • Мнения: 3 537
При нас ги извеждат на терасата,ако е много студено.А иначе в най-големия студ си стоим в къщи,няма разходки. Simple Smile

Последна редакция: вт, 30 окт 2007, 20:30 от Eis /Айс/

# 10
  • Мнения: 581
И в нашата градина извеждат децата целогодишно, но през зимата не всеки ден. Мисля,че това зависи от учителките, но някои просто ги мързи.
   Мисля, че ако всички родители настояват децата да се извеждат би имало ефект.
   Това, че рано се стъмва изобщо не ми пречи да си разхождам детето стига да не е кучи студ и да няма силен вятър и дъжд.

# 11
  • София
  • Мнения: 17 591
Говорете с директорът и възпитателите в ДГ да извеждат децата. Впрочем сигурна съм, че групите не са по 30 деца. И не виждам как е по-сложно да се преобличат за навън, от колкото за следобедния сън. Нито как е станало невъзможно трудно сега, пък преди 30 години, когато аз съм била на ДГ не е било проблем.

# 12
  • Високо в планината на изобилието
  • Мнения: 484
И на мен не ми ясна тази практика децата да не се извеждат на вън зимата.Мисля,че е само мързел от страна на учителките и затваряне на очите от страна на директорката.В Беларус климат е по студен,а децата се извеждат 2пъти на ден,освен в дъжда.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
В момента групите са много големи - нашата е от 32 деца по списък и почти всички ходят... ooooh!  Затова се получава така....Това е за оправдание на учителите, но въпреки всичко, при добро желание от тяхна страна, е възможно да ги извеждат навън, дори и да не е всеки ден, при подходящо време зимата...При нас миналата зима, която беше много топла, децата бяха доста често навън!  Peace

# 14
  • Мнения: 46 492
Детската градина не е  за разходки, а да учат и  получават постепенно подготовка за училище.Родителите сме тези,които разхождат децата си.
Всеки от нас трябва да си поеме отговорностите!

Децата са цял ден в градината, затова отговорността за извеждането пада точно в/у възпитателите. Или да ги извеждаме  нощем  newsm78 Както има задължителни часове по физкултура, така и в градината трябва да се грижат за здравето на децата. Следобяд например няма учебни занимания.
Майка ми е бивша детска учителка и каза, че са имали задължителни часове, в които са ги изкарвали всеки ден, с изключение на мъгла, дъжд и незнам си колко градуса под нулата, сега няма ли?

Общи условия

Активация на акаунт