Проблеми с шишето и киселото мляко

  • 447
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Здравейте мами, прочетох доста постинги за отказването от шишето преди сън, но никъде не срещнах проблем като моя.
Сигурна съм обаче, че ще ми дадете съвет затова се обръщам към вас.

Моето слънце отказва да яде кисело мляко под друга форма освен в шише!
Беше на 8м, когато след хомеопатичен курс минахме от Frizopep на кисело млекце, постепенно и с разреждане /имаше алергия, която слава богу преодоляхме/. И така аз от амбиции махнах бибата на 1г 2м, но стана така дъщеря ми постепенно така се пристрасти към шишето с мляко, че сега се чудя как да се оправям. Embarassed

Всичко друго - вода, сокче пие от сламка или чаша. Но когато и дадеш мляко с лъжица или под друга форма такава гримаса прави сякаш си и дал най-гнусното нещо, плюе и реве обидена и сърдита, тръшкане и т.н. артистични изпълнения. #2gunfire
Вечер на заспиване и сутрин към 6 си иска "мато" - мляко и си го пие с удоволствие.

Ще се мъчим и ще махнем шишето то е ясно, но как да я накарам да яде мляко. Не искам да я лишавам от това, още е малка 1г 10м, и без това сме скарани с всякакви млечни кремчета, сирена и т.н. За да хапне нещо млечно трябва да се въоръжа със всички познати стратегии и хитри номера.

# 1
  • Мнения: 27 524
Аз не виждам никъде проблем. Защо искаш да махаш шишето? Може да си пие с него до 3, до 4 години, какъв е проблемът? Не се притеснявай за такива неща, давай си спокойно да пие докогато иска и не робувай на измислени правила  Hug

# 2
  • Мнения: 28
Аз не виждам никъде проблем. Защо искаш да махаш шишето? Може да си пие с него до 3, до 4 години, какъв е проблемът? Не се притеснявай за такива неща, давай си спокойно да пие докогато иска и не робувай на измислени правила  Hug

притеснявам се за зъбите, въпреки че нашият татко /зъболекар/ си е цокал "шето" до 3 години.

# 3
  • Мнения: 27 524
Няма им нищо на зъбите, не бой се  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 467
И аз не мисля, че има проблем:)

# 5
  • София
  • Мнения: 15 218
Племенницата ми е на 4г. и 1м. и още заспива с шише с кисело мляко. Пие и през нощта. Изгризала си е голяма дупка на биберона, за да го пие по-лесно.  Laughing
Не е добре за зъбите, определено, но пък майка ми е детски стоматолог, става свидетел на тази гледка всеки ден, пък още не си е хвърлила дипломата.  Grinning

Последна редакция: вт, 30 окт 2007, 15:10 от Vivi

# 6
  • Мнения: 28
Май почвам да преосмислям нещата Laughing

Все пак не е нормално да ми се цупи така, дори бисквити с кисело мляко не иска, плодово готово или приготвено от мен и дума не може да става Confused

може би някой ден ще ме изненада, не спирам да опитвам

# 7
  • София
  • Мнения: 4 397
Аз не виждам никъде проблем. Защо искаш да махаш шишето? Може да си пие с него до 3, до 4 години, какъв е проблемът? Не се притеснявай за такива неща, давай си спокойно да пие докогато иска и не робувай на измислени правила  Hug

Блонди е права, затвое успокоение моя син пиеше мляко в шише до скоро малко преди бебка да се роди каза, че бил батко и го остави шишето  Peace
Нищо му няма на зъбките нито от шишето, нито от залъгалката която смучеше до кам 2,5г.

Общи условия

Активация на акаунт