Отговори
  • Мнения: 81
Здравейте!! Вече няколко пъти гледам по BTV реклама на тази ваксина SILGARD. Някой знае ли нещо повече, или ако има майки, които вече са започнали ваксинации (доколкото разбрах са 3), моля за повече информация. На пазара в БГ я има от началото на 2007 г., а цената на трите ваксини била около 900 лв.
Благодаря предварително!! Hug
Ето и повече информация.
http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/silgard/H-732-PI-bg.pdf

# 1
  • Мнения: 42
здравей, знам само, че трябва да си до 26г след тази възраст няма смисъл от ваксина. Не съм чувала иначе, че са три, може би през определен интервал от време в рамките на 3 пъти, но не съм сигурна, така че не мога много да ти помогна.

# 2
  • Мнения: 1 671
Исках да се ваксинирам, но ми беше отказано. Ваксината е срещу човешкия папиломен вирус, на който по стечение на обстоятелствата мъжът ми е носител и най-вероятно и аз, макар че не съм боледувала. Някои варианти на този вирус причиняват рак на шийката на матката. Затова лекарите сметнаха за безсмислено да се ваксинирам. Иначе цената май наистина беше такава и приемите са 3 - мисля, че през 2 месеца. Някой ден ще ваксинирам дъщеричката си, но преди да почне да води полов живот. В чуждите сайтова бях намерила доста информация за тази ваксина.

# 3
  • Мнения: 1 335
Разпитах лекаря ми преди време. По негови думи се прави до 26, има изисквания и тестове преди ваксинирането, триктарно е и пр. Крайната сума за нея е далеч над средните възможности

# 4
  • София
  • Мнения: 1 335
Прави се под 26, най-добре преди жената да е започнала да води полов живот и евентуално преди да е имала възможност да се зарази.
При заразените вече е безмислена, защото те имат изградени антитела и слагането на ваксината е безпредметно.

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Имаше няколко теми за тази ваксина, но изглежда са изтрити.
Онкогинекологът, който я вкара в БГ не я препоръча за дъщерите ми (за мен е късно на 32 г.). Никой не знае какви ще бъдат страничните ефекти и трайните последици от нея. Рекламата се прави единствено с цел печалба.

# 6
  • Мнения: 81
Изобщо не съм наясно по темата и затова искам да попитам следното:
1. Само по полов път ли се предава този вирус?
2. Винаги ли когато вече сте заразен с него означава че ще се развие заболяването?
3. Как може да се установи дали сте заразен с вируса?

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
По полов път се предава. Не винаги се развива заболяването (както може да се появи и без вируса). Има изследвания с които се установява.
Ако искаш да ти дам координата на доктора- той може да отговори на всички въпроси.

# 8
  • Мнения: 81
Да, ако може ми дай, но сигурно е от София Sad

# 9
# 10
  • Мнения: 1 475
аз не смятам, че тази васкина би помогнала на всички жени, аз също претърпях конизация на шийката на матката , без да имам данни за какъвто и да е ЧПВ, на мен ми го обясниха с по-слаба имунна система и стрес и в никакъв случай наличие на чпв! Така, че всичко това си е божа работа, при кой ще се появи и при кой не!!

Първоначално, като чух за ваксината много се зарадвах, а аз разбрах за нея още преди 2 год, малко преди да ми направят операцията, но дефакто, тя не би могла да помогне на мен, която нямам този вирус в организма си, но стигнала до това предраково състояние, наречено дисплазия на шиийката на матката, вследствие тази раничка или на други жени претърпяли по-тежки операции от този тип и притесняващи се непрекъснато за здравето си! В случая тя не важи!!

Последна редакция: вт, 30 окт 2007, 17:16 от marsiana

# 11
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Точно днес прочетох статия че в Америка е дала много странични реакции и дори има смъртни случаи. Ако изровя ще дам линк към статията

# 12
  • Мнения: 1 671
Пропуснах да напиша, че аз съм на 25, затова обсъждахме ваксинацията. Наистина ваксината се слага до 26 години и затова мисля че, ако някой ден е доказано, че е добра ваксина, бих ваксинирала дъщеря си, но преди да започне да води полов живот. Иначе бях склонна и сега да дам 1000 лв за ваксинация, но няма смисъл.
Иначе в нашия случай - на мъжа ми му се появиха кондиломи докато бях бременна с първото дете и ги излекува, това е било единственото проявление. Но ни обясниха, че това се предава по полов път. Човек може да е носител с години и когато му падне имунната защита да се разболее. Мъжът ми е бил носител на вируса от преди да се запознаем и заболяването се появи докато бях бременна. Но сме правили секс, затова и аз съм носител на вируса. Може никога да не се разболея, но има и вероятност това да се случи някой ден.
Иначе от рак на шийката най-добре предпазват редовните цитонамазки  Peace.

# 13
  • Мнения: 984
аз днес попаднах на тази статия
Ваксина убива американки Проверяват препарата срещу рак, който се предлага и у нас
http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2007-10-30&article=209243

# 14
  • Мнения: 884
От тази година в училищата във Великобритания ще се предлага тази ваксина на момичета от 12  годишна възраст. Това е най-скъпата ваксина до момента предлагана безплатно от тукашната Здравна Каса. Ваксината е създадена, за да предпазва от заразяване ЧПВ и по-точно подвида,който причинява РАК на шийката. 70% от жените са носители на този вирус,но не при всички той се превръща в рак.В колкото по-ранна възраст се постави ,толкова е по-успешна са доказали изследванията,т.е. преди да са започнали да водят полов живот девойките.Имаше голям натиск върху англ. ЗК да я предостави безплатно на младите девойки. Сега я пускат,а те току така пари не харчат  Laughing .Просто не виждам да предложат нещо толкова скъпо в такъв мащаб ,ако не е доказано ,че действа!

Общи условия

Активация на акаунт