И аз да питам!!!

  • 581
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 142
С риск да стана банална,ще си задам въпросите,пък която мама не я мързи,да отговори съвсем накратко.Понеже яко се обърках от толкова различни мнения и препоръки,бих желала да си изясня някои неща за захранването:решила съм да започна със зеленчуково пюре( картофено).Как се приготвя и колко мляко се слага?След колко време да добавя друг зеленчук и какъв?А с плодовото кога да захраня?Вместо сок ли да го давам или да редувам?Разбирам вече ,че се препоръчва ябълково пюре, а после какъв плод да прибавя?А кашите и киселите кога се включват?Надявам се да не ме #Splat ,че пак ви занимавам с познати теми, но наистина се ошашавих Rolling Eyes ! Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 800
Виж в БИБЛИОТЕКАТА. Там има линкове към доста теми, в които е обсъждано захранването.

# 2
  • Мнения: 7 831
Здравей,
Щом си решила да започнеш с картофено пюре, хубаво  Wink . Сваряваш картофа, нарязан на малки парченца после пасираш на ръка или с блендер, с пасатор обикновено става на лепило и поне моите не го ядат  Simple Smile . Добавяш мляко на вкус и даваш лъжица, две. Ако пюрето ти се получи рядко, може да добавиш и направо сухото мляко не разредено. Даваш седмица и след като през това време няма никакви неприятни реакции добавяш друг зеленчук (напр. морков) или правиш чисто морковено пюре. След седмица може да дадеш нов например тиквичка и т.н.
Като заместиш обедното хранене може да включиш плодово пюре между храненията. Плодовото пюре не замества млечно хранене, а сока. Започваш например с ябълка, ако вече сте пили сок от ябълка може да си малко по-смела  Wink , но .... на свой риск. След ябълка може да дадеш например круша, после да кажем кайсия или слива или банан.
Кашата обикновено се включва (по БГ схемата) следващия месец , след като си заместила обедното и се дава на следобедна закуска.

Изобщо при захранването всичко е плаващо, някой захранват с едно друг с друго. Избери си една схема и я следвай.
Успех

# 3
  • Мнения: 142
OK! Stuck Out Tongue Много ви благодаря-полезни се оказахте и двете!В БИБЛИОТЕКАТА  темите са систематизирани и има необходимата информация.Не съм сгрешила все пак ,че попитах! Simple Smile

# 4
  • Мнения: 4 176
Аз съм писала по темата и друг път, но така и не я намерих.
Значи аз гледам детето си по книга и питане на майки ( не баби).
Не каза на колко е детенцето ти.
АЗ знам че има няколко вида захранване. Вече е твой избор как и с какво, ще го захраниш.
Моя син до 5 м. беше само на кърма и сокчета.
Към 5 1/2м. започна да се буди нощем, защото не издържаше само на адаптирано мляко. Тогава аз купих от кашите за шише които са  за кърмачета. Те са доста фини. Слагах по 1 ч.л. и постепенно стигнахме до 2 с.л ( тогава сменяш биберона с по-широк).
Така изкарвахме по цяла нощ. Не след дълго захраних със зеленчуково пюре, като към него слагах от същата каша + 1л. адаптирано. След още седмица-две дадох картофено пюре...оризова каша му правих...и така.Simple Smile
Рабира се всяко хранене звършваше с шишето с мляко.
И сега така разделям храната наполовина ХРАНА и другата половина адаптирано мляко.
Тъпо обяснявам.

# 5
  • Мнения: 142
Напротив-всичко си ми стана ясно от обясненията ти! Simple Smile Относно възрастта-малко над 4,5 месеца е бебока.Обаче отдавна се интересува и от нашата храна. Simple Smile Готово е детенцето за разнообразяване на менюто!Вчера за малко да изяде цялото количество картофено пюре.Хапваше си го направо като голям човек.Чудя се дали изобщо да си играя със системата лъжичка по лъжичка,или да си й давам колкото й се яде?!!

# 6
  • Мнения: 7 831
Цитат на: Kriskata
Напротив-всичко си ми стана ясно от обясненията ти! Simple Smile Относно възрастта-малко над 4,5 месеца е бебока.Обаче отдавна се интересува и от нашата храна. Simple Smile Готово е детенцето за разнообразяване на менюто!Вчера за малко да изяде цялото количество картофено пюре.Хапваше си го направо като голям човек.Чудя се дали изобщо да си играя със системата лъжичка по лъжичка,или да си й давам колкото й се яде?!!


Препоръчва се даване по лъжица заради опасността от алергии.

# 7
  • Мнения: 4 176
По-добре по 1 л. Всички нови храни се въвеждат по 1-2 л. и смао по една нова храна на 4-5 дена. Никога по повече, защото ако не му понесе някоя храна на бебето, ще знаеш от кое е.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 412
Аз също захранвам отскоро. Моето бебе е на възраст между 6,5 и 3,5, защото е родена много по-рано. Специално да кажа, че аз давам по-3- 4 лъжички (1/3 или 1/2 от малко пюре Hipp), само първия път дадох много малко. Следя реакцията й, като и харесва, давам предвиденото. Още не смея да й дам повече от половин пюре, около 60 грама.

# 9
Здравйте! От скоро сам във форума и може би вече има отговор на този въпрос някъде и преди....Но исках да попитам, нали зеленчуковото пюре замества едно хранене с мляко? От скоро започнах да захравам сина ми, но само с плодови пюрета и не смея да заместя млякото. Давам му и плодово пюре (Хип ябълка, ябълка и тиква, ранни моркови и ябълка и моркови), и мляко (е по-малко от обикновената доза).

# 10
  • Мнения: 1 263
Правилно постъпваш charming. Плодовото пюре не може да замести хранене. Освен така, както го даваш, можеш и между храненията (вместо сок).
Зеленчуковото пюре замества хранене.

Общи условия

Активация на акаунт