От какво намалява кьрмата

  • 590
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 768
Майчета една приятелка ми каза че последната седмица била пристрастена кьм чаят от мента и рязко и намаляла кьрмата. После се разровила из интернет и открила че наистина чаят от мента има такова действие.
Случвало ли ви се е от някакьв продукт да ви намалее рязко кьрмата.
Имам чувство че последните дни ми е много по малко и бебка взе рядко да ака и плаче много а и сутрин нямам кьрма като преди. При пьрвата бременност това започна чак на 9 месец и в 10 ми свьрши  Sad
Чудя се дали не консумирам нещо вредно. Ианче пия по 2 литра вода на ден и ям млечни продукти(много и то).

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Миличка, някой много яко те е пързулнал за млечните продукти.Изобщо не е добре да ги употребяваш в огромни количества, защото децата много често реагират алергично на белтъка на кравето мляко, а освен това консумацията му  повишава коликите при кърмачетата.За водата ок - пий си я на воля Stuck Out Tongue За чая от мента не знам, но градинският чай потиска лактацията със сигурност.
Това, че напоследък сутрин не си препълнена не означава, че кърмата ти е намаляла, а че количеството й се регулира според нуждите на бебето.За това дали се храни добре се съди не по акането, а по пишкането - така че ако си пълни хубаво памперсите с урина, акото е без значение.
Сега за свършването на кърмата.Значи, в общия случай, ако се кърми колкото бебето иска и както природата го е измислила - няма такъв филм "свърши ми кърмата" Wink Докато бебето суче редовно, кърма ще има.Колкото повече суче, толкова повече кърма.Колкото по-рядко го слагаш и даваш твърди храни - толкова кърмата ще намалява.Ако дохранваш с адаптирано от страх, че не стига - съвсем ще спре.Това е в общи линии най-честият случай по мои наблюдения.Така че не си мисли какво си яла и пила, ами кърми по-честичко и всичко ще е ок  Hands Thumbsup

# 2
  • Мнения: 7 106
И аз съм го чувала това за ментата, но незнам дали е вярно.Друго за което се сещам е пресен магданоз - в големи количества и сок от него намаляват кърмата. Така действа и градинският чай (т.нар. салвия).
За храни специално не съм чувала или поне не се сещам в момента такива, които да имат такова действие, но на мен пък много добре ми влияеше топла пилешка супа и варено жито. В една книга за соковете прочетох, че пресният сок от моркови е много полезен и се препоръчва на кърмачки поне по 500 мл. на ден. Чаят от сушена коприва също е много хубав и действа положително на млекопроизводството.
Излишно е да ти казвам, че честото сукане има най-положителен резултат  Wink

# 3
  • Мнения: 8 450
Чувала съм че марулята увеличава кърмата.Не знам дали е вярно но можеш да пробваш.Само я изкисвай добре поне половин час преди ядене.Така се намаляват нитратите.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Да градинският чай е най-често изписван при хиперлактация и за магданоза съм чувала, че намалява кърмата и много се учудих вчера, когато си прочетох съдържанието на лактогонния чай и открих, че една от билките е "магданоз-плод"  Shocked Дано действието му не е да гони Simple Smile  кърмата, а да я изгонва навън Grinning
Във връзка със чая се сетих за нещо смешно, като влязох в аптеката да си го купя, попитах аптекарката дали имат лактогонен чай и тя ми отговори: "Ами имаме разни чайове за разхлабване, но точно лактогонен не пише" rotfImbo

# 5
  • Мнения: 456
Аз мисля че всичко е много много относително... Храните се отразяват по различен начин на хората, така че кой може да каже със сигурност от какво намалява кърмата newsm12 . Но аз мога да кажа че на мен ми спря окончателно днес и то от намаляване честотата на кърменията. ...  newsm45 Но се успокоявам с това че все пак 7 месеца кърмене не са малко.. smile3503

# 6
  • София
  • Мнения: 1 326
Цитат
Аз мисля че всичко е много много относително... Храните се отразяват по различен начин на хората, така че кой може да каже със сигурност от какво намалява кърмата

И аз така мисля. Специално за себе си сама открих, че като ям моркови кърмата ми се увеличава.Чак по-късно прочетох, че ги пишат за увеличаване на лактацията.

# 7
  • Мнения: 532
Ами аз в началото хапвах доста ядки и супички , пиех сокове и въобще много течности.Другото което правех е топъл душ на гърдите (топлата вода доста повишава лактацията ).Важно е да си много спокойна и в никакъв случай да не започваш да дохранваш с изкуствено.Това , че не са ми напрегнати и болезнени гърдите далеч не значи , че нямам кърма.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 046
Щом бебо е спокоен - не плаче, не смуче юмруци, не дава принаци на глад по-рано от графика значи просто гърдите ти са се нагодили на режима на бебо и не произвеждат свръх-кърма. А за чайовете на мен педиатърката ми каза, да не пия никакви билкови чайове докато кърмя, много билки действали подтискащо, а и много билки са за разни болежки, от които бебо за сега оплаква Simple Smile
Чаят на HIPP - аз него го пиех (ама спрях и това не се отрази на количеството кърма - още кърмя), защото Мишо кара дълга жълтеница и ми забраниха млечните произведения за известно време. Сега всичко е ОК. Така че и без мляко пак си имах кърма. Пиех от време на време боза - уж била полезна, ама аз мноооого я мразяяяяяяяя  #Silly

# 9
  • Мнения: 768
Благодаря много за отговорите.
Бебка пьлни памперсите ама не като преди та заради това се усьмних че нещо не е наред, суче си юмруците постоянно. А я слагам да суче както каката едно време около 10 пьти на ден почти постоянно. Вечер не суче или само в 5 сутринта. Преди ми бяха леко болезнени гьрдите по това време, а сега не са.
Каката спря да суче защото ми свьрши кьрмата неочаквано на 10 месец (бях бременна), ама си мисля може би тогава по-скоро сьм яла нещо неправилно. Прясно мляко не пия, ям само кисело и сирене и то не този вид което е прясно и опасно забебето, а само такива видове които ми е препорьчала педиатьрката. Чай не пия.
Та ако ми свьрши пак неочаквано кьрмата ще е голяма мистификация. Адаптирано мляко никога не сьм и помисляла да давам страх ме е. Голямата никога не е пила адаптирано а от 10 месец специално краве мляко за бебета от 10 месеца до 3 годишна вьзраст.

# 10
  • Мнения: 713
"Спирането" може да е било на психологична основа и да не е било осъзнато дори. Нещо като подготовка за другото бебе и съмнение дали като произвежда кърма за едното, тялото се грижи достатъчно за другото.
Кърменето за мен е до голяма степен нагласа и желание, осъзнато или не.
Ружа, 10 мес. не са малко. Не се притеснявай и не мисли кога и как. Наслаждавай се на момента Grinning .
На мен нямаше кой да ми помага, когато беба се роди и почти не ядях, пиех, когато не кърмех. А кърменето си беше 24 часа Shocked . Кърма имах много, хемоглобина и кръвното ми бяха ниски и падаха още, но беба си беше добре. Определено ми се ядяха овесени ядки, тестени храни, сирене, плодове и зеленчуци. Затова си мисля, че бебето си взима всичко от кърмата за твоя сметка. За да се грижиш добре за него, трябва да си здрава и да се чувстваш добре, затова си яж балансирано и си почивай, когато можеш.

Общи условия

Активация на акаунт