Разстроен стомах или нещо по-сериозно

  • 5 758
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 315
Малко неудобно ми е да пиша, но чак в 4-тък ще заведа малкия на лекар, а и всички мислят , че се притеснявам излишно.
Накратко - детето ми е здраво, няма настинка, хрема или друго.
От около месец обаче все да пръцка доста миризливо. В последната седмица имаше разстройство за по 1 ден на 2 пъти  (в сряда и в събота).
Вече разбира и при въпроса дали го боли коремчето - казва не.
Нещо боли ли те -не.
В акото няма слуз. Яде от общото ядене (с по-малко сол готвя,заради него), не запържвам, гледам да е разнообразно, да е домашно готвено. Винаги е ял много плодове, промяната в тях е само сезонността- яде киви и круши, освен ябълките и бананите.
Единственото, което каза педиатъра при последния преглед преди 2 седмици е , че му растат най-задните 4 кътника едновременно. Има 16 зъба, имало още 4 (не знах , че ще излизат и още). По този повод пи витамин C няколко дни.Сега пие по малко Калций (1ч.л. 2 пъти седмично).
Имате ли идеи ? Какво е хуабво да се изследва, дали пак се притеснявам излишно или има нещо, към което да ме насочите?
Благодря!

# 1
  • Мнения: 27 524
Според мен нямаш повод за безпокойство. Пръцкането сигурно е от плодовете. Трябва да се ядат на гладно, тогава са полезни, а и тогава не се отделят газове. Ако ги яде след хранене или с друга храна, тогава да, защото ферментират, преди да са усвоени от организма. Две редки изхождания за деня не са разстройство.

# 2
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
И аз мисля, че няма нищо тревожно. Човек има такива периоди. Спроред мен не може да се говори за разстройство при положение, че се е изходил само веднъж на ден

# 3
  • София
  • Мнения: 1 315
Според мен нямаш повод за безпокойство. Пръцкането сигурно е от плодовете. Трябва да се ядат на гладно, тогава са полезни, а и тогава не се отделят газове. Ако ги яде след хранене или с друга храна, тогава да, защото ферментират, преди да са усвоени от организма. Две редки изхождания за деня не са разстройство.
Сутрин го яде между закуска и обяд, а на обяд след основното ядене. Ще се опитам това да го поправя. Благодаря!

# 4
  • Мнения: 407
Както вече е споменала Блонди, плод се яде на гладно - препоръчително е да се консумира сутрин, половин или един час преди приемането на друга храна.По този начин почиства организма и се усвоява по-лесно.

Общи условия

Активация на акаунт