Гимнастика за бременни

  • 1 420
  • 18
  •   1
Отговори
Здравейте! Чувала съм, че бременни ходят на специална гимнастика? Сама не мога да се организирам вкъщи . Моля ви, ако знаете къде има такава гимнастика, да ме посъветвате!

# 1
  • Мнения: 6 314
Училищe MA-MA
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=406

Училището за бъдещи родители на Диди Димова
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=475

Училище за бъдещи майки и татковци АЗ-ТИ-ТО
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=894

# 2
  • София
  • Мнения: 2 708
Има във ФЦ Ина срещу ЦУМ - понеделник, сряда и петък от 17 ч и събота от 11 ч. Гимнастиката е много приятна, но трябва да си минала първите 3 месеца. Ето тел: 9871054, 9871055. Аз ходя от началото на годината и съм много доволна, въпреки че вече ми е малко тежичко Simple Smile все пак съм края на 8-и месец Simple Smile

# 3
Цитат на: kuki
Има във ФЦ Ина срещу ЦУМ - понеделник, сряда и петък от 17 ч и събота от 11 ч. Гимнастиката е много приятна, но трябва да си минала първите 3 месеца. Ето тел: 9871054, 9871055. Аз ходя от началото на годината и съм много доволна, въпреки че вече ми е малко тежичко Simple Smile все пак съм края на 8-и месец Simple Smile

 Много благодаря!Аз съвсем скоро ще вляза в трети месец и затова вече много искам да почна да ходя на гимнастика. Седя по цял ден на едно място и това ужасно ми пречи да се чувствам добре.
А колко се плаща на час? Има ли някакви карти или си плащаш всеки път?

# 4
  • София
  • Мнения: 2 708
Цитат на: iori
Цитат на: kuki
Има във ФЦ Ина срещу ЦУМ - понеделник, сряда и петък от 17 ч и събота от 11 ч. Гимнастиката е много приятна, но трябва да си минала първите 3 месеца. Ето тел: 9871054, 9871055. Аз ходя от началото на годината и съм много доволна, въпреки че вече ми е малко тежичко Simple Smile все пак съм края на 8-и месец Simple Smile

 Много благодаря!Аз съвсем скоро ще вляза в трети месец и затова вече много искам да почна да ходя на гимнастика. Седя по цял ден на едно място и това ужасно ми пречи да се чувствам добре.
А колко се плаща на час? Има ли някакви карти или си плащаш всеки път?


Ако платиш на път е 6 лв. Има и карти - 27 лв за 5 посещения и 50 лв за 10 посещения.

Ако питаш мен е хубаво да започнеш от по - раничко, защото мен вече в 4и месец кокалите и кръста ме боляха много, но щом започнах с гимнастиката всичко се оправи, дори и сега не ме боли, а вече съм си тежкотоварна Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 976
Аз също ходя на гимнастика във ФЦ Ина. Инструкторката се казва Ваня и е много печена. Страшно съм доволна и наистина, както и Куки, нищо не ме боли. Имах страхотни болки в таза още в началото на бременността, но откакто ходя на гимнастика абсолютно забравих за тях. Така че гимнастиката не е за пренебрегване. Въпросът е да си постоянна.
Ако имаш възмогжност да идваш при нас на гимнастика, ще се радвам!

# 6
  • Мнения: 2 584
момичета това че съм в 6 месец проблем ли е, ходя на работа 2 на 2 и мога през свободното време да ходя на гимнастика, и мен ме болят кокалите но ме беше страх да правя някаква гимнастика че знам ли какво може да стане. Много ми се иска да се раздвижа малко дали ще мога да започна сега, пишете че от 3 месец а по късно  Tired

# 7
  • София
  • Мнения: 2 708
Цитат на: rut
момичета това че съм в 6 месец проблем ли е, ходя на работа 2 на 2 и мога през свободното време да ходя на гимнастика, и мен ме болят кокалите но ме беше страх да правя някаква гимнастика че знам ли какво може да стане. Много ми се иска да се раздвижа малко дали ще мога да започна сега, пишете че от 3 месец а по късно  Tired


Няма проблем да започнеш от 6 месец, не е хубаво преди 4-и, защото плацентата още не е абсолютно оформена. Но за теб няма проблем, стига да не си с проблемна бременност. Ако си имала някъкъв проблем до сега се консултирай с гинеколога ти за всеки случай Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 586
Вторник и четвъртък от 18:00 до 19:00 във фитнес център Младост има гимнастика за бременни  - засичам ги като влизам за следващия час. Страшно ми е приятно да ги гледам - големи сладурани Simple Smile Инструкторът изглежда симпатяга. И там има изискване да са минали първите 3 месеца от бременността. Цената на другите часове е 4лв, но не знам дали за бременните е същата.

# 9
  • Мнения: 1 976
Няма никакъв проблем за гимнастика след трети месец, стига лекарят ти изрично да не ти е забранил. Да ви кажа, че гимнастиката е голямо спасение, така че който може да я прави вкъщи, който не, да ходи на тренровки. По принцип на груповите тренировки е по - забавно и по - ефективно! Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 805
С две ръце съм за гимнастиката. Аз също ходя в ФЦ ИНА и съм много доволна, за съжаление имам възможност да ходя само събота. Иначе с удоволствие бих ходила и през седмицата, но за сега съм на работа.  Grinning

# 11
  • Мнения: 2 433
Всичко това е много интересно, но!!!!! Единствено за мамите живеещи в София. Което пък от своя страна не отговаря на останалата част от въпроса - за гимнастика в къщи. И затова аз поставям именно тази част от въпроса. Имали някъде показани упражнения за самостоятелна работа в дома, или евентуално такава специализирана литература, която да бъде полезна и на нас мамите от провинцията. Благодаря Ви.

# 12
  • Мнения: 455
Аз ходих в Майчин дом- почнах гимнастиката чак в 9 месец, защото преди това имах проблеми и не беше препоръчително. Но съм страшно доволна. Цената е 25лв за 10 пъти. Условията не са нищо особено, но водещите на гимнастиката са страхотни - със сигурност са компетентни. Те са следоперационни  рехабилитаторки в МД също. Гимнастика има всеки ден - след 10 до 3 следобед. Уговорките са с всеки индивидуално. Понякога съм била и сама на гимнастика.
Ако някой проявява интерес, още пазя мобилен телефон на една от инструктурките (не знам как се водят Simple Smile ) и мога да го пратя на ЛС

# 13
  • Мнения: 1 976
Относно гимнастиката в домашни условия - има упражнения в интернет. Доста при това. Общо взето във всеки един сайт, в който става въпрос за бременност има и комплекс упражнения.

# 14

Общи условия

Активация на акаунт