Прасе

  • 1 759
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 301
Здравейте Simple Smile
Бих искала да попитам,някой знае ли,от къде можем да си купиме цяло прасе(някъде около Сф-Волуяк,Костинброд,Бистрица,някое софийско селце-някоя частна свинеферма или пък някоя баба и дядо,които си отглеждат прасенца и по това време ги продават)да отидеме,да си избереме прасето,да ни го заколят,опърлят,изчистят и т.н и да си го вземем плюс карантиите(за спържичка и др.работи-пълнена глава,пълнено шкембе)
Това ми е въпроса Hugще се радвам някоя мама да сподели за някой комшия или познат(или някъде от където си купувате вие) Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 240
Ако някой знае за такова местенце и близо до Русе, нека да се включи.Само да не се налага ние да го колим  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 25 589
Запис!  Peace
 Mr. Green Joy

# 3
  • Мнения: 764
Ами,че тъй де,прияжда му се на човек.... Joy Joy Joy,друго си е прясно закланото,хорааааа!

# 4
  • Мнения: 3 622
Проверете ви поразпитайте из някое близко село, където гледат прасета да си купите,  да ви го зоколят и расфасоват 

# 5
  • Мнения: 301
ей мами няма ли никоя да се включи от около Сф и да знае някой човек с прасенца?! Rolling Eyes
май ще трябва да разпитваме в движение Crazyи да ходим по къщите из селцата Mr. Green
по принцип майка ми почти всяка година(с изкл.на тази) гледа прасе и за моя РД(ноември) го клъцват мъжете у дома Sickама после   chefняма нещо което да не ям на гуцката Whistlingа и не мога да си представя зимата(особено Коледа)без свинско и винско Flutter(кисело зеленце,туршийка също) Heart Eyesм/у другото свекъра е от Брусарци и там свинското е по 2лв/кг ама ни е много далече да го взимаме оттам и ще ни излезе като пари същото да си го купиме от Сф(а и домашното НЕ може да се сравни с купеното Naughty)затова държим да е домеано и да го "оправят"пред нас лично Peace

# 6
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Според мен ако отидеш до някое близко село и поразпиташ, ще ти кажат. Друг е въпросът, че така като не ги познавам хората ще ме е страх да взема заради разните му там болести

# 7
  • Мнения: 6 011
Разбирам те- друго си е домашното(въпреки че месото вече съм го намразила от малка, всеки ден месо месо....сега ям само когато ми се прияде, а това е веднъж в месеца)...

за съжаление по въпроса ти немога да ти помогна, ако беше от този район- Силистренския бих могла да ти помогна, но иначе няма как. Сорри,  Hug

# 8
  • Мнения: 51
Здравей, мога да ти дам малко информация по въпроса, дано не е късно, ама чак сега видях темата. На Пиротска има един магазин,собственичката има свинеферма в Костинброд, със сигурност в магазина продават малки прасенца, но не знам за големи. Предполагам, че биха ти докарали по предварителна уговорка. Иначе магазинът е малък намира се отлявата страна между Христо Ботев и Опълченска като вървиш от Женски пазар. Само да те преподпредя, че прасетата са специална порода, отглеждани екологично по европейски стандарти без лекарства и др. подобни, но месото е малко по-сухо. От голямо аз лично дето само на домашно съм свикнала нямам проблем с яденето, но зълва ми прави цяло сукалче, пекано в тава -е такова странно на вкус свинче не бях виждала. Ама може би щото бях бременна тогава, но само като го помирисх и дотам бях. Дано да съм ти от полза.

Общи условия

Активация на акаунт