На поискване ли...?!?

  • 412
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 323
Почти на час и половина е при нас това поискване, понякога и на час-сукне си малко и си подремне...това е от няколко дни да пълното побъркване на мама....дали не е защото не се събира кърма и не й стига...
а сега чакам и свекито да ни посети и заведе на разходка #Silly абсолютно антилактогонно средство Hands Fist
апропо-какви са хомеопатичните средства за засилване на кърмата?

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Бебе Йоана е тъкмо навреме за поредния скок в растежа - около 40-тия ден (5-6 седмица след раждането),така че е съвсем нормално да иска да суче през час - няма да трае дълго,само няколко дни ще е - давай й колкото често иска и бързо ще ти се увеличи кърмата.Чак от хомеопатия най-вероятно нямате нужда - но в тези случаи лактогонния чай помага по-бързо да се увеличи количеството.
Но срещу свекитата лек не е открит досега Laughing  Laughing  Laughing

# 2
  • Мнения: 2 323
Цитат на: hedra
Бебе Йоана е тъкмо навреме за поредния скок в растежа - около 40-тия ден

сега е на 27 дни...хайде брой ги 30...нещо много избързва
Цитат на: hedra
Чак от хомеопатия най-вероятно нямате нужда - но в тези случаи лактогонния чай помага по-бързо да се увеличи количеството.

искам с тонове кърма за да съм спокойна!!!по цял ден само това ми е в главата #Silly ако стане свръх и няма място във фризера-ще подарявам на бебета в нужда....само да стане!!!!оборудвах се и с авентска помпа, че на предната й видях сметката...

Цитат на: hedra
Но срещу свекитата лек не е открит досега Laughing  Laughing  Laughing

абе знам аз един чай и за нея...ама...айде Twisted Evil

# 3
  • Мнения: 6 243
Цитат на: new_mama
искам с тонове кърма за да съм спокойна!!!по цял ден само това ми е в главата #Silly ако стане свръх и няма място във фризера-ще подарявам на бебета в нужда....само да стане!!!!

сакън, недей!!! Това с тоновете кърма си е наказание. Била съм на тоя хал, от опит печален ти го казвам. Мойто свеки (също любителка на чая Wink ) ме беше подскрежила, че ако не се изцеждам, ще ми секне кърмата, а ако не - най-малкото маститите са ми в кърпа вързани. По-ужасно нещо от хиперлактацията - е, няма. В този момент и БМК в Стара Загора вече беше затворена, тоновете изтекоха в мивката...

Хедра е права, давай начесто, след няколко дни ще се урегулирате двете с бебе Йоана и пак ще разредите сеансите.
(твойто свеки вместо да ходи по разходки, що не вземе да ти измие прозорците? Flutter )

# 4
  • Мнения: 2 323
Цитат на: sladka hapka
.
(твойто свеки вместо да ходи по разходки, що не вземе да ти измие прозорците? Flutter )

от твойта уста....в божиите уши..... Twisted Evil

и пак сериозно-притеснявам се за 1ч колко кърма се събира....

# 5
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Цитат на: new_mama

и пак сериозно-притеснявам се за 1ч колко кърма се събира....

И аз искам да питам същото, защото и при мен е така, а акушелката днес ме шашна , като мери терминатора и не е наддал нищо в последните 4 дни  #Puppy dog  А иначе пълни пампите редовно

# 6
  • Мнения: 2 323
Цитат на: pepelyashka
Цитат на: new_mama

и пак сериозно-притеснявам се за 1ч колко кърма се събира....

И аз искам да питам същото, защото и при мен е така, а акушелката днес ме шашна , като мери терминатора и не е наддал нищо в последните 4 дни  #Puppy dog  А иначе пълни пампите редовно

мани,мани....това с меренето е вече тема табу. на 11 сме на консултация и ще трябва да сме в норма Shocked

# 7
  • Мнения: 6 243
Цитат на: new_mama
и пак сериозно-притеснявам се за 1ч колко кърма се събира....

Първо и най-важно: никога не се опитвай да мислиш за кърмата вмерни единици. Събрала се е толкова, колкото й трябва на Йоана. Правиш толкова кърма, колкото й трябва на Йоана. Ако имаше две бебета, гърдите ти щяха да се погрижат да има мляко и за двете. Нека вметна и това:
Цитат на: boo
Ето резюмето от Кръглата маса. . .
Професор Христо Михов (педиатър и автор на "Книга за майката") говори след това. ...Категорично се изказа, че бозайниците кърмят, т.е. природата се е погрижила и жените да кърмят. Според него няма такова нещо като агилактия (липса на кърма изобщо) или хиполактия (недостатъчна лактация) - такива случаи не е срещал в дългогодишната си практика тук и в чужбина.

Тъжното е, че масовата употреба на адаптираните млека преобърна понятията и лекарите и ние самите мислим, че докато не "премерим" с точност колко е изяло бебето, е налице проблем. Това създава несигурност ипритеснение у повечето кърмещи майки. А то е съвсем просто - даваш ли на бебо, ще има. Пазарна икономика Grinning
Приеми го като факт - ти си устроена така, че да можеш да прехраниш изцяло с кърмата си твоето бебе, докато тя не стане достатъчно голяма, за да си иска сама други неща!

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
към написаното от Сладка Хапка - ...и ако не беше така,човечеството нямаше да е оцеляло да изобрети  адаптираното мляко Laughing Амин Laughing

# 9
  • Мнения: 2 323
значи-събужда се-хранене 10 мин...сън 30 и така докато отмине бурята #Silly

# 10
  • Мнения: 6 243
общо взето да! Периодите и продължителността ще варират.

Общи условия

Активация на акаунт