въпрос

  • 546
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 47
моята бебка е на 9 месеца и въпросът ми е нормално ли е все още да не иска да прави опити да ходи,дори не иска да лази като я оставя в легълцето се изправя но не се задържа а само подска4а?Аз си мисля 4е е защото е много спокойно бебе но дали е това???Докторката каза 4е няма място за притеснение но все пак.................Благодаря ви предварително за отговворите

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
И моето дете на 9 месеца не правеше подобни опити, но при всяко е различно.Педиатърката ти е права, няма място за притеснение!

# 2
  • София
  • Мнения: 7 032
Всички деца са различни, не се притеснявай и не сравнявай детенцето си с другите. Скоро ще се хвалиш, че малката е започнала с опитите за прохождане. Моят син също не е лазил.

# 3
  • Мнения: 4 621
Няма от какво да се притесняваш - развитието на всяко дете е индивидуално.
Яна например беше супер палава - изправяше се от 7 месечна, пълзеше като фитипалди, но пък не искаше да ходи. В един момент се бях притеснила.  Thinking Проходи изведнъж на година и 2 месеца съвсем стабилно Hug

# 4
  • Мнения: 27 524
Докторката ти е права. Освен това на 9 месеца е рано за прохождане. Синът ми също е много спокоен, на 10 започна да лази, а проходи на година и половина  Grinning

# 5
  • Мнения: 47
И аз знам 4е е рано за прохождане но постоянно 4увам и виждам бебета на тази възраст ходят с помоща на майките си а ина4е и голямата ми дъщеря проходи на 1.2 месеца но на 10 ве4е обикаляше около масата сама а беба като я изправя и стъпва на пръст4ета и кра4етата и се подкосяват направо

# 6
  • Мнения: 8 999
Моята дъщеря изобщо не е лазила. Започна да "ходи" за ръчичка, чак след като навърши 10 мес. Проходи стабилно чак на 1 г. и 2-3 мес.
Синът ми пък пълзеше като хлебарка.
Децата са различни, всяко се изправя, сяда и прохожда, когато организмът му му "сигнализира", че е готово за това.
Не се притеснявай излишно.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
И аз мисля,че няма място за притеснения.Тери се изправи чак на 11 м и тогава започна и да лази,а проходи на 1г и 3м.

# 8
  • Мнения: 5 401
Въобще не се притеснявай и не го сравнявай с нито едно дете, защото твоето е уникално!

Каби се изправи на 10 месеца от седнало положение след дълги опити и след преглед при ортопед, който заключи гениално "скоро не очаквай постижения от него."  #Crazy На 11 месеца започна да ходи, хванат за две ръчички или с допир по мебелите. Тогава започна и да лази, което забави прохождането.

# 9
  • София
  • Мнения: 44 084
нормално е - не се тревожи и не насилвай нещата...

Общи условия

Активация на акаунт