Опаковката лъже.

  • 983
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 157
Не знам дали е за Клюкарника или за На пазар, моля модераторите да преценят.
Та: Купих на детето "конструктор" с Мечо Пух - RIDDLE нещо си, китайско. На красивата опаковка /в големия й формат-тоест отгоре, широката част/подредени любимите герои Пух, Прасчо, Тигърчо, оградки, вратички, кулички и сглобяеми частички. Детето и аз, впечатлени от тази комбинация, бързаме вкъщи да го разопаковаме и неприятна изненада-вътре в кутията половината от нещата ги няма. Няма го Тигърчо /следва мило детско въпросче: "А къде е тигъра..?"/, няма вратичка, няма куличка, няма бъчвичка и т.н. От приложената вътре книжка ставя ясно, че точно този конструктор, не съдържа тези неща. И като се вгледаш встрани на  тясната част на кутията, с много малка картинка също е означено какво има, но капакът на кутията те примамва именно с комбинацията, дадена там. Тоест подвежда. Върнахме се в магазина - Щъркел, преровихме и другите конструктори - същата работа, но си го върнахме в този формат вкъщи, иначе драмата щеше да е по-голяма. Не знам дали това нещо представлява чисто нарушение по Закона за защита на потребителите, предвид дадените макар и малки пояснения, но е доста подличко спрямо малкия потребител. Все пак мисля да го снимам и да го пратя на Комисията за защита на потребителите в един email. 
Внимателно оглеждайте кутиите на играчките, за да не се изненадате после от съдържанието им. 

# 1
  • Русе
  • Мнения: 2 354

това обяснява всичко  Naughty

# 2
  • София
  • Мнения: 3 099

Не всичко! А, Барби къде се произвежда, м?!

# 3
  • Мнения: 3 405
Достъпните играчки са китайски. Не винаги са некачествени има и добри, но по-често се случва да не са. Гледайте все пак какво купувате.

# 4
  • Мнения: 15 220
Егати гадовете. Стана ми мъчно за детенцето ти. Представям си нацупената разочарована муцунка, когато е видяло, че му няма любимите герои  Sad

# 5
  • Мнения: 9 990
Достъпните играчки са китайски. Не винаги са некачествени има и добри, но по-често се случва да не са. Гледайте все пак какво купувате.

Гледаме.Аз купих същото на детето и гледах добре, повярвай.Нямаше я лепенката, която авторката е видяла после, че описва какво съдържа конструктора.Когато аз, преди година и кусур купувах-нямаше и тази лепенка, явно после за започнали да я слагат.Мда-кутията ме примами, буренце, кули и още работи обаче липсваха, наистина.От тогава, не се ли съгласят да ми отворят-око да види, ръка да пипне-не взимам подобна играчка.Същото е и с играчки с батерии.Щом нямат да ми сложат в магазина още-не , мерси.Обработила съм детето и то се научи да не се разстройва.Знае, че ако сме решили за играчката ще я има, просто няма да е купена от това място, а на следващия ден от друго.

Общи условия

Активация на акаунт