пътуали с My Air?

  • 7 659
  • 46
  •   1
Отговори
  • далечно
  • Мнения: 1 029
Здравейте, има ли пътували с My Air? Аз съм пътувала с други нискотарифни компании, но въпросът ми  специално за Май Еър: след като купихме билети видях, че на сайта им пише че багажа е до 15 кг/човек (ок), НО сбора от височина, ширина и дължина на всяка чанта е макс. 160 см....т.е. малко куфари само. Ние пътуваме с не-много тежки куфари, но пък обемисти  Confused

Та въпросът ми е някой има ли опит дали това правило 160 см се спазва при Май Еър...?

Ясно че не вадят ролетката да мерят куфар по куфар , ама то на око може да се прецени, естесвено. Абе хубава работа, ама ... (койот знае компанията, знае завършека  Laughing)

# 1
  • Мнения: 3 880
Не я знам компанията, но искам да те успокоя, че куфар с този размер не е никак малък Wink и събира много повече от 15 кг (моят единият е с размери 80х45х32=157 и спокойно събира 30 кг). А по_скоро бих се притеснила от килограмите, че са малко, а не от размера. Peace
А иначе Щом са каяли, че има лимит на обема не се съмнявай, че го спазват, може и да не е с ролетката, но сигурно си имат начини да мерят бързо. Обаче а лично не виждам смисъл в това да се пътува с огромни куфари, които са полупразни, а да не надвишават лимита на кг, да не говорим, не колкото по_голям е един куфар, толкова повече тежи и "изяжда" от теглото на полезния багаж.
Лек полет Simple Smile

# 2
  • далечно
  • Мнения: 1 029
мерси, аз също съм ветеран по мъкнене на багажи, но честно куфар примерно 70 х 70 см ми е малък: това 160 см е СБОРА от трите измерения (в, д, ш)  Thinking иначе не се притеснявам толкова за кг, тъй като ще пътуваме само за седмица и ще са само дрехи ... макар и зимни

ааа, не съм съгласна за това че колкото по-обемист, толкова повече тежи - сега има едни страхотни куфари 'ново поколение' от някаква олекотена пластмаса - имаме два гигантски такива (по обем), а тежат около 1 кг  Whistling

# 3
  • далечно
  • Мнения: 1 029
уф, сори Biba Sparrow, спя вече - виждам че ти е ясно това със сбора: на мен ми беше странно, за пръв път виждам такава система за куфари (досега май само при куриерите съм я виждала). иначе примерно има зимни дрехи, които за обемисти, но леки (поларчета разни, примерно) - та затова се кахъря за размерите

# 4
  • Мнения: 55
Аз лятото съм пътувала с въпросната My Air ,слагат куфарите на кантари при чекиране и теглят 15кг.и 7 ръчен.Тук нашите BG не изискват точност.,Ноооооооо  Италия оле мале,от там насам внимавай.

# 5
  • далечно
  • Мнения: 1 029
аз си погледнах куфарите, ама то наистина 160 см сбор не било малко.

мерси, дидката 74 - не знам откъде си пътувала, ама знам че на Бергамо (Орио Ал Серио) са големи цигани за чекирането на багажа. Като съм пътувала с УизЕър или Скай Юръп от Будапеща, в Будапеща никога не са ми вдигали гири, ама в Бергамо  Sick - малко летището там е като софийската автогара преди да я благоустроят  hahaha, ама ако щеш

# 6
  • Мнения: 5 475
 Летяла съм няколко пъти точно от Бергамо, за размери - досега не съм видяла да мерят, но за килограмите са стриктни. Twisted Evil

 
 

# 7
  • Мнения: 55
Да, стана въпрос точно за килогрмите Бергамо _София ,бях надвишила 5кг.и си платих 50 евро. #2gunfireНо  то е описано така,че няма на кого да се сърдим.Но от София никога съм нямала проблеми.

# 8
  • Мнения: 786
Малко побутвам темата, ама да не са вдигнали кг, че аз за пръв път ще пътувам по тая дестинация и с тая компания и на мейла, който са ми пратили пише 18 кг. На кое да вярвам сега? newsm78
А, мацки, колко време предварително се чекирате - и тук и в Бергамо? Има ли проблем ако си чекираш багажа много рано, например, че ние ще пристигнем раничко от провинцията и се чудя мога ли да си пробутам багажа и да се разходим след това?

# 9
  • Мнения: 3 880
А, мацки, колко време предварително се чекирате - и тук и в Бергамо? Има ли проблем ако си чекираш багажа много рано, например, че ние ще пристигнем раничко от провинцията и се чудя мога ли да си пробутам багажа и да се разходим след това?
По принцип има определени часове за чекирането- най-често отварят гишетата около 2 часа преди полета. Но може да си оставите багажа за съхранение (не може да няма) срещу някаква сума и да се разхождате....

# 10
  • далечно
  • Мнения: 1 029
да, обикновено 2 часа предварително. Мился че на летището на Бергамо (което изглежда мааалко по-долнопробно от софийската автогара  Twisted Evil) едва ли има съхранение на багаж, ама погледни им сайта. Ако ще пристигнете с кола, то можете пред това да отскочите до Бергамо - приятно местенце.

ама май наистина са го променили и сега е 18 кг  Peace - така пише и на сайта им http://www.myair.com/docs/cust/en/faq.shtml#34

иначе на моя билет пише 15 кг, та не знам дали ме 'хваща'  newsm78

и да си стискаме палци да не ни отнесе стачката ...

# 11
  • Мнения: 786
Thanks за отговорите bouquet
Loreley, аз за софийското летище питах, защото мисля да пристигнем рано сутринта, а полета е в 3 и се чудя с багаж и дете кой път да хващаме. А от Италия излитаме сутринта и там няма да подраним особено  Crazy
А къде се очакват стачки, че нищо не съм чувала newsm78

# 12
  • Мнения: 3 388
Да, 18 кг и ръчен до 10. Брат ми пътува преди седмица /Бергамо-София/ и точно такива им бяха изискванията  Peace

# 13
  • Мнения: 6 167
Няколко пъти съм летяла с тях (София-Болоня).
15кг багаж и 8 ръчен помня аз.

# 14
  • далечно
  • Мнения: 1 029
ааа, стачката беше тук в Италия тази седмица, ама засега премина. Поне в петък от Малпенза полетите бяха долу-горе ок.

Общи условия

Активация на акаунт