спиране на цикъла само с вит. С ????

  • 158 901
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 17 546
Това са пълни смешки. Витамин С е аскорбинова киселина, която действа леко сгъстяващо на кръвта. Т.е. ако имаш обилен цикъл кървенето няма да "шурти" както обикновено като ставаш примерно, а ще е съвсем нормално. По никакъв начин не можеш да го изместиш с вит.С! Освен това излишното количество се изхвърля чрез урината, така че и една опаковка да глътнеш все тая! Просто ще намалее кървенето.
А с Примолут-нор такива бели можеш да си сътвориш, че да се чудиш после от къде ти е тоя "приятен" хормонален дисбаланс, дето те кара да ревеш за нищо, да се хилиш без причина и въобще да се чувстваш като караща тежък климактериум без време! С такива неща не се правят експерименти момичета!

# 16
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
аз преди години се опитах да го направя с витамин Ц, но резултата беше оскъден цикъл за 5-6 дни, след което си дойде нормално.
Т.е. вместо да се измести и да е по-лек, то аз 2 седмици си бях в цикъл.

# 17
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Теди, не си прави експерименти с цикъла без консултация със специалист. Сигурна съм, че има кабинети, които работят до по-късно - 19-20 часа и ще намериш време да отидеш.  Моят съвет е да идеш на лекар. Всяка намеса в нормалните функции на тялото крие риск, за това не позволявай да си навредиш в стремежа си да изместиш нормалното протичане на цикъла.

# 18
  • Русе
  • Мнения: 659
Аз лятото пробвах, малко преди датата, коагто трябваше да ми дойде (която естествено съвпадаше с ходенето ми на море) започнах да пия витамин С по 500 мг на ден - действително не ми дойде докато бях на море, нямах друг избор просто, бяхме планирали почивката месеци напред (заради спиралата не мога много да прогнозирам в дългосрочен план кога ще ми дойде). Само веднъж съм пробвала и не мога да твръдя, че ми се забава точно от пиенето на вит.С, може и съвпадение да е било. Този вариант ми се стори най-безобиден от всички, за които бях чела и слушала. След като се върнахме обаче ми дойде цикъла и беше оста обилен

# 19
  • Мнения: 1 035
Уууууффф,в голяма чуденка ме хвърлихте Rolling Eyes
Ами ако почна да пия някакви противозачатъчни,нали пиейки ги няма да ми идва цикъла? newsm78 Пък и мъжо ще е мега-щастлив Mr. Green Ама какви противозачатъчни да си купя? Хич не искам да изпадна в преждевременен климактериум...само на 24г съм Crazy А пък и немога да кисна по 6ч на ден в басейн с 10 човека и аз с тампон.... hahaha Лудницата ще е пълна.... Все по някое време ще изпусне и ще се самоудавя.  Tired Отделно че няма да мога и да се чекна(правим водна гимнастика) като съм в цикъл. ooooh!
Уууууффф. Кво да правя? newsm78

# 20
  • София
  • Мнения: 4 743
Това са пълни смешки. Витамин С е аскорбинова киселина, която действа леко сгъстяващо на кръвта. Т.е. ако имаш обилен цикъл кървенето няма да "шурти" както обикновено като ставаш примерно, а ще е съвсем нормално. По никакъв начин не можеш да го изместиш с вит.С! Освен това излишното количество се изхвърля чрез урината, така че и една опаковка да глътнеш все тая! Просто ще намалее кървенето.
А с Примолут-нор такива бели можеш да си сътвориш, че да се чудиш после от къде ти е тоя "приятен" хормонален дисбаланс, дето те кара да ревеш за нищо, да се хилиш без причина и въобще да се чувстваш като караща тежък климактериум без време! С такива неща не се правят експерименти момичета!
Знаем какво е Витамин Ц, аз самата съм си измествала цикъла с него 4 дни. Пиех по 6-7 хапченца на ден, но въобще не е вярно това, че напълно се изхвърля от организма. Възможно е да се предизвикат и проблеми с бъбреците, ако се прекали с Вит Ц.
За Примолут-нор се твърди, че е най-безвредното в момента, което се предлага за отлагане на цикъл и уж с най-леки последствия за организма. Аз нямах никакви проблеми, но все пак е строго изндивидуално. А и с тези неща не бива да се прекалява, най-много един път в годината или два.

# 21
  • СОФИЯ
  • Мнения: 853
Уууууффф,в голяма чуденка ме хвърлихте Rolling Eyes
Ами ако почна да пия някакви противозачатъчни,нали пиейки ги няма да ми идва цикъла? newsm78 Пък и мъжо ще е мега-щастлив Mr. Green Ама какви противозачатъчни да си купя? Хич не искам да изпадна в преждевременен климактериум...само на 24г съм Crazy А пък и немога да кисна по 6ч на ден в басейн с 10 човека и аз с тампон.... hahaha Лудницата ще е пълна.... Все по някое време ще изпусне и ще се самоудавя.  Tired Отделно че няма да мога и да се чекна(правим водна гимнастика) като съм в цикъл. ooooh!
Уууууффф. Кво да правя? newsm78


Отиди на лекар. Той най-добре ще ти кажа какви точно противозачатъчни да пиеш. Не експериментирай сама и не си прави шега със здравето.Това е моя съвет. Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 5 289
Тедке много е просто бе душа,звънни един тел на гинеколожката ти и проблема ти е решен.

# 23
  • Мнения: 1 917
Зависи от цикъла ти , ако смяташ че не е обилен може и с вит.Ц.
Моя спира от витамин Ц дори да е започнал.
В момента ми е спрял заради един Грипостад, който пия и така втори ден.

# 24
  • Мнения: 10 758
Аз лятото пих Примолут нор.

# 25
  • Мнения: 17 546

Знаем какво е Витамин Ц, аз самата съм си измествала цикъла с него 4 дни. Пиех по 6-7 хапченца на ден, но въобще не е вярно това, че напълно се изхвърля от организма.
Ти като знаеш, не значи, че всички знаят, затова моля не обобщавай! Казах, че излишното за организма количество витамин С, се изхвърля с урината, т.е. това от което организма няма нужда, защото е усвоил необходимото му количество от цялото погълнато. Peace А безвредно лекарство няма, още по малко такова, което влияе на хормоналния баланс! Няма лошо, който иска да експериментира, но си е за негова сметка.

# 26
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Аз пия Оргаметрил, когато искам да  изместя цикъла.

# 27
  • София
  • Мнения: 4 743

Знаем какво е Витамин Ц, аз самата съм си измествала цикъла с него 4 дни. Пиех по 6-7 хапченца на ден, но въобще не е вярно това, че напълно се изхвърля от организма.
Ти като знаеш, не значи, че всички знаят, затова моля не обобщавай! Казах, че излишното за организма количество витамин С, се изхвърля с урината, т.е. това от което организма няма нужда, защото е усвоил необходимото му количество от цялото погълнато. Peace А безвредно лекарство няма, още по малко такова, което влияе на хормоналния баланс! Няма лошо, който иска да експериментира, но си е за негова сметка.
Имах предвид хипервитаминозата. Доста хора мислят, че при Вит Ц не е възможна, но всъщност е така.
"При хипервитаминоза на витамин С се наблюдава безпокойство, главоболие, безсъние, повишаване на артериалното налягане, захар в урината, повишаване на кръвната захар, повишено отделяне на калций. Повишеното ниво на витамин С води до недостиг на мед в организма.

# 28
  • Мнения: 83
Само един път съм си спирала цикъла така.  Помага..., но не е особено полезно. За противозачатъчните за 1-ви път чувам.  Shocked
Само знам, че аспиринът предизвиква по-силно кървене  Wink

Общи условия

Активация на акаунт