въпрос за захранването???

  • 416
  • 3
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Мами
аз захраних моето бебче от началото на 5 месец,вече съм въвела 5 зеленчука и два плода;кърмя си го;
през седмия месец мисля да включа кисел, каши,досега съм дала оризова каша няколко пъти,но направена с вода,грис по-късно,чета по рецептите обаче ,че кисела и гриса се приготвят с АМ или сухо мляко,само с вода става ли?кашите също стават ли само с вода?защото аз по принцип си имам кърма,стига му  на бебчо,но от известно време насам когато се опитвам да изцедя нищо не излиза,само когато той засуче тогава млякото слиза и при тази ситуация не мога да приготвям нищо с кърма,а не ми се иска да слагам  АМ.
Някои майки може да кажат ,че е рано за кисел,но въпросът ми е по принцип,независимо в кой месец се дава,когато майката продължава да кърми с какво приготвя  кисела,кашата,грис или нещо подобно?
Ако все пак се слага АМ бебето трябва ли да се захрнва с него постепенно?много станаха въпросите ми ,но се чудя!
споделете своя опит!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 658
аз лично давам кашите с вода и плодово пюре, ако няма в кашата, защото си я кърмя на поискване, а и съм решила до годинка да не замествам хранене, затова и давам пюрета и каши между кърменията, за да се запознава с различните вкусове и непрекъснато и въвеждам нови храни.

# 2
  • Мнения: 8 242
Кисел в чист вид не съм давала - ако наричаш кисел каша + плод - е тогава по- добре звучи  Wink ..
Кашата винаги САМО с вода съм я правила.. Сефте сложих АМ, че имах едно за зор-заман, на което изтичаше срока, на 13 месеца Simple Smile..
Грис-мрис ала-ала - всичко с вода правя и кърмя на поразия. Млечните неща (кисело мляко, масло и сирене) ги въведох на 14м. Прясно още не съм.
Ако слагаш АМ в кашата нищо не ти пречи да започнеш с 1 мерителна лъжичка.. Да видиш дали ще хареса вкуса на дребното - че някои са много подозрителни  Twisted Evil

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
мерси за споделеният опит.Четох темата за състав и асортимент на кашите,и доста от тях са с мляко вътре и в случаите когато бебето се кърми такива каши не трябва да се дават нали?също и доста от готовите пюрета също имат разни сметани и млека вътре и от тях също не трябва да се дава на кърмени бебета предполагам.

Общи условия

Активация на акаунт