Как се работи с Т9?

  • 831
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 250
Това ми е въпроса.Как да пиша SMS-и с Т9?Ще съм ви благодарна. Embarassed

# 1
  • Мнения: 6 991
Няма за български, така че общо-взето, ако няма да пишеш смс на английски, не ти е нужна функцията.
Иначе просто набираш първите три букви и самата програмка ти вади думи, които предполага, че имаш предвид по началото, което си набрала, и ти трябва да си избереш твоята. Мен ако ме питаш, ако не си свикнала, ще ти отнеме повече време, от колкото сама да си набереш смс Rolling Eyes Абе то си личи, ама да си кажа - много я мразя тая функция Mr. Green

# 2
  • Мнения: 5 790
На английски. Натискаш копчето за буквата само по 1 път и речникът ти предсказва коя дума искаш да напишеш. На български не работи.

# 3
  • Мнения: 250
Благодаря ви,не че толкова държа да го ползвам,просто не мога да го махна и да си използвам обикновеното набиране.Ще трябва да си поиграя с телефона. Thinking

# 4
  • Мнения: 1 014
Защо да няма на български? Моят телефон има (шоколада на LG) и откакто имам телефона започнах да ползвам Т9. Въпрос на часове е да свикнеш, дори може би на минути. От тогава, ако случайно съм изключила функцията не мога изречение да напиша. При мен на клавишите са изписани само латинските букви и това в началото малко ме объркваше, но бързо се запомня на коя буква кой клавиш отговаря. Провери от менюто дали имаш Т9 на български и ако имаш мерак ще се научиш да го ползваш. Лесно е  - както са ти обяснили по-горе  - ако трябва да напишеш "мама" - натискаш по веднъж бутона със съответната буква и телефона със всяко натискане променя думата. Когато натиснеш всички букви и думата не е тази, която ти трябва, с някой от бутоните (трябва да видиш кой е за твоя телефон) телефонът ти предлага останалите комбинации от тези букви, така че да се получи твоята дума. При случая с "мама" веднага се изписва и няма нужда от това действие.

Общи условия

Активация на акаунт