каква е точно последователността при изправяне на косата?

  • 3 802
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 446
Измива се изсушава се и след това се изправя?А кристалите за коса кога се слагат или пяна,и кое е по добре?

# 1
  • Мнения: 1 885
Измива се изсушава се и след това се изправя?А кристалите за коса кога се слагат или пяна,и кое е по добре?

За да се изправи косата трябва да е почти суха, или по-точно много леко влажна. Това в случай, че ползваш четка и сешоар. Намазваш с малко количество серум за изправяне (той е важен, защото с  него става по-лесно и запазва ефекта повече време), разнасяш го добре и обръщаш главата си надолу. Така с четката и дърпаш и сушиш със сешоара. По-лесно е !

После ако резултата не е задоволителен слагаш малко кристали и минаваш леко с пресата.
От моя гледна точка сешоара е важна част от изправянето, защото изглажда косата, после пресата я доизправя.


Аз между другото трябва да си взимам нова преса и ми похвалила някаква марка Ремингтън (или нещо такова). Някакви отзиви?

# 2
  • Мнения: 7 186
Както ти е казала Tony_in_love, ако ползваш четка и сешоар, косата трябва да е съвсем леко влажна. Слагаш гел за изправяне /с термичен ефект- предпазва косата от горещата струя въздух/ и малко кристали и изсушаваш. Може да дооформиш с пресата накрая.
За да ползваш преса, косата трябва да е абсолютно суха. Ако ползваш само преса- изчакваш косата да изсъхне добре или я подсушаваш със сешоара, слагаш гел за изправяне с термичен ефект, малко кристали, изчакваш гела да поизсъхне и пресоваш.
Накрая вече може да дооформиш с още крисали, лак, вакса или каквото предпочиташ.
Tony_in_love , Ремингтън е хубава марка. Може да пуснеш търсачката, има доста теми за преси Peace

# 3
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Преди като се изправях с преса реда за мен беше следния:
- суших косата, така че да е абсолютно суха
- слагах кристали, но най-добре наистина да се слага нещо специално за изправяне
- изправях с пресата
- след това може да се сложи някакъв продукт за блясък
- за да я дооформя пръсках малко лак или слагах малко пяна...
 Peace

# 4
  • Мнения: 651
Искам да попитам какви са тези кристали за изправяне и откъде мога да си ги купя. При изправяне с пресата използвам един продуцт на Шваркоф профешънъл ( спрей), който ми предложи фризьорката ми, но май е различно от кристалите за които става дума тук.... newsm78
Благодаря предварително за информацията Simple Smile

# 5
  • Мнения: 4 435
Кристалите са за подхранване и да не цъфтят краищата,а също и за заплитане ако е по-суха косата.Кристали са слагат на мокра коса.Те не изправят косата.
А на въпроса пяна или кристали, Shocked незнам какво да кажа,защото незнам какво точно искаш да получиш.Те са различни неща.Все едно питаш шампоан или балсам.Кажи какъв ефек търсиш мила?
Аз мократа коса я намазвам с кристали,разресвам и я хващам с шнола.След това си пускам един пласт най-отдолу,суша го с четка и сешоар.После пускам още един пласт и така един по един правя цялата коса.После ако нещо не ми харесва минавам с преса.Но сешоара ми е професионален и много не я използвам.Преди нея обаче е хубаво да се пръсне термозащитен спрей.

Последна редакция: нд, 28 окт 2007, 13:50 от Slav4e_Av4e

# 6
  • Мнения: 651
Мерси Simple Smile
А някакви конкретни марки или  отивам в магазина за козметика и казвам дайте ми кристали за....Simple Smile Професионална козметика за коса ли е и само във фризьорските салони ли може да се купи?

# 7
  • Мнения: 4 435
Мерси Simple Smile
А някакви конкретни марки или  отивам в магазина за козметика и казвам дайте ми кристали за....Simple Smile Професионална козметика за коса ли е и само във фризьорските салони ли може да се купи?

Мила аз използвам кристалите на Rolland-UNA в зелена опаковка.Поръчвам ги от салона в който ходя.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 3 415
яхнала метлата, кристалите служат за блясък и омекотяване на косата - това ми каза моята фризьорка...можеш да не си купуваш кристали за професионална употреба, а такива, които са не толкова скъпи и могат да се намерят във всеки магазин за козметика (аз бих те посъветвала да не си харчиш парите за скъпи кристали, понеже съм ползвала и от 10 лв и от 50 лв...е разлика не видях...по-добре си купи продукт, който е специално за изправяне)...отделно от кристалите има серуми и други продукти, които са специално за изправяне, които се продават във фризьорските салони Peace

# 9
  • Мнения: 651
благодаря ви,момичета.
Извинявам се на авторката на темата за офф-а   bouquet

# 10
  • Мнения: 4 435
Моите кристали са 16 лв,но просто ги поръчвам от салон.

# 11
много съм доволна от кристалите на biopfarma , противно на повечето отзиви за тях

# 12
  • Мнения: 1 418
Ако изправяте косата с преса,най-добрият вариант е
да ползвате термозащитен спрей.Кристалите са си
кристали,те не предпазват косата от изпичането.
А спреят я предпазва до 200градуса.

# 13
  • Мнения: 4 275
Хм....от скоро ползвам кристали за коса на Биофарма. Някъде четох много добри отзиви за тях. Аз също съм доволна. Но на опаковката пише: защитава косата от топлата струя на сешоара! А Мърсула пише, че не предпазват косата от изпичане Sad Мърсула, би ли споделила повече за термозащитния спрей...марка, от къде го купуваш и приблизителна цена?  newsm78

# 14
  • Мнения: 1 418
Аз ползвам на SCHWARZKOPF-PROF.Не си спомням
цената,защото го ползвам в салона.Незная,може
би и други марки предлагат,но наистина е добър.
Продава се само в салоните.

Общи условия

Активация на акаунт