Преход към стая на усвоен балкон

  • 2 292
  • 18
  •   1
Отговори
  • Страната на чудесата - ако може от утре :)
  • Мнения: 291
Здравейте момичета,
Усвоихме балкона на една от стаите, т.е. иззидахме го с итонг и сложихме прозорец, като махнахме преградната дограма между балкона и стаята. Няма да махаме стеничката, която беше под дограмата. Ако е кухня, тя може да стане барплот, но стаята ще се ползва за компютърна за сега, а после като се появи бебчето и за детска и нямаме идея какво да я правим. Знаем само, че не искаме свод с лунички. Моля дайте идеи Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 305
Ако питаш мен най-добре махнете изцяло стената, за да се получи хубава просторна детска стая, децата имат нужда от много пространство за игра  Hug

# 2
  • Мнения: 1 896
Каква е причината да не искате да махате частта от фасадната стена,която остава под дограмата,ако се чудите какво да я правите после?
Ако ви пречи по-добре я махнете.  Peace

# 3
  • Монреал
  • Мнения: 631
Така направих и аз с терасата на кухнята. Но махнах стената. Така е по-добре, стаята светна и стана по-просторна.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Точно там може да се сложи бюрото за компютъра. Използвайте я основа, отгоре един плот и готово. Ще спестиш от мястото за бюро на друго място в стаята. А след време - не знам...

Ние сме така, само че в кухнята. И махнахме и двете такива стенички.

# 5
  • Мнения: 8 999
Ако имате възможност да махнете стеничката, то по-добре ще е без нея. Така стаята се разделя и все едно пак имате балкон, но остъклен. Сводът отгоре изобщо не пречи, не е нужно да го прикривате с нищо, а дори ще е  по-добре, ако го превърнете в акцент, като го облепите с някакви красиви тапети или го боядисате в контрастен на тавана цвят.

# 6
  • Страната на чудесата - ако може от утре :)
  • Мнения: 291
Проблема ми е съседката - пише жалби до общината като за световно Sad Хората пък от друга страна гледат да си свършат работата и идват на проверки. Това обаче е въпрос за друга тема - само да кажа, че ми идва да я "очистя", но не мога Simple Smile
Таааа, за да си спестим поредни няколко проверки, решихме да не махаме стеничката, но се чудим какво да я правим.
Мислехме да я направим (довършим до трегера) стъпаловидно, но така ще се загуби светлината, която идва от прозореца. Просто нищо не ни раждат главиците Sad

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Показвам как е при нас, вярно че е дневна с кухня, но може да ти подскаже някаква идея:
         

# 8
  • Мнения: 533
Утрепи комшийката и проблема ти е решен - с един куршум , два заека #2gunfire

# 9
  • Plovdiv
  • Мнения: 545
Мисля,че идеята на sea woman е добра. Щом ще се ползва за стая с комп. , а после за детска. Място за бюро. Верно, че може би още е рано, но... Grinning
Ние също приобщихме балкона към стаята, но използвахме тази стеничка за основа на кухненския плот с мивката. Класика. Sunglasses
 Laughing

# 10
  • Скопие/Асеновград
  • Мнения: 158
А какво точно се жалва комшийката? В края на краищата вие не правите някакви драстични промени, за да искате съгласие на съседите. Консултирай се с някой от общината дали изобщо има основание за тези жалби.
При нас терасата беше широка 1.20. Първо щеше да остане стеничката, но в последствие я махнаха и сега е детски кът/концертен подиум Simple Smile
 Един вариант е да се затвори частично със стъклени тухли или рафтове за украси или книги, а частта, която остава да е някаква полица за цвете или нещо такова.

# 11
  • Страната на чудесата - ако може от утре :)
  • Мнения: 291
Докато къртехме банята (а тогава беше най-голямата шумотевица), съседката нищо не каза. После обаче като дойде и видя как става, както тя се изрази "модерно" Simple Smile Simple Smile Simple Smile, заваляха жалбите. Уф, не ми се говори за тази жалка душица Sad Допитахме се до служител на общината ни и той каза, че няма проблем да махнем стеничката, показа ни дори до къде. Просто не ми се занимава с глупости. Затова решихме да видим дали може да намерим интересен вариант със стеничката.

Забравих да добавя - за всички промени, дори и бъдещи, си имаме конструктивно решение от Общината, т.к. се оказа, че усвояването на тераса променя фасадата на блока

# 12
  • Мнения: 1 896
Забравих да добавя - за всички промени, дори и бъдещи, си имаме конструктивно решение от Общината, т.к. се оказа, че усвояването на тераса променя фасадата на блока

Ако имате одобрен от общината конструктивен проект за преустройството на апартамента ви, не виждам никаква причина да се съобразявате с претенциите на съседката си.
Предстаяте и го да го види и от там нататък да се жалва,където си иска.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 603
Стеничката под прозореца НЕ е носеща, тъй, че няма никакъв проблем да я махнете. Разбирам, че не ти се занимава със съседи  и идеята за плот с компютър на това място е много добра. Но нали това е бъдещата бебешорска стая - докато бебока почне да работи с компютър   Laughing може да си направиш кът за повиване, после плоскостта може да се свали надолу и да се облепи с шарено фолио и с две столчета отстрани става чудно местенце за рисуване, пиене на чай с другарчето....
Иначе у нас стеничката е махната и имам голяма дневна с кухненски бокс. Мислех за барплот, но живеем в гарсониера и ми се стори, че малко простор няма да е излишен  Laughing

# 14
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 366
Ами щом ще се ползва след време стаята за детска е по-добре да махнете стената под прозореца.Ние в кухнята иззидахме терасата и запазихме стената и сложихме на нея плот за да има повече място,тъй като плота около мивката е малък Peace

Общи условия

Активация на акаунт