Наближава термина. Какво да купя.

  • 1 716
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте, мами!
Сигурно ви е познато чувството, че бебето ще се появи, а вие не сте подготвени за посрещането му... Confused Е, така е и с мен, но притесненията ми са вече сериозни, защото при последния преглед докторката каза - "до две седмици"  #Crazy ... А ние от грижи по стягане на ново жилище, някак не усетихме кога дойде времето. До вчера купувахме плочки, ламинати, теразити, борофлекси и други безценности  newsm75 ... и изведнъж се оказа, че за бебето сме подготвени само с едно креватче / което още чакаме да пристигне и, което е без комплект завивки  и пр./ - нищо друго ... нищо!

Моля ви, помогнете ми да изготвя бърз списък с всичко необходимо за новото човече /а и за мен - аз си купих само 2 сутиена за кърмене/, тъй като часовникът напредва със страшна сила!
Предварително благодаря на всеки, който пише! Желая ви здраве!

# 1
  • Мнения: 280
В отчетните теми ,на всяка първа страница ,може да намериш публикувани списъци с необходимите неща за теб и бебо. Ето ти линк към нашата тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=235700.0 може да намериш и други полезни неща там. Дано съм ти била от полза.

# 2
  • Мнения: 3 092
Oбикновенно тези списъци са малко дългички ...е поне за мене де и ще се опитам да редуцирам  списъка до много важните и необходими поне според мене неща.
1.За креватчето ти вече си писала - завивки , обиколник , матрак - аз си взех латексов плот за повиване и ако можеш си вземи шкафче , на което да си държиш важните неща - памперси , козметика , капките за колики , вигантола
2.Избери си подходяща бебешка козметика - аз например ползвам Бюбхен и съм доволна , Мустела също е хубава , но изборът е твой .
3.Ваничка за къпане - препоръчвам ти анатомична , със стойка за да ти е удобно и термометър за ваната и за стаята . Е , също и кофа , легенче и чашка за поливане .
4.Памперси , мокри кърпички , бебефон , стерилизатор за шишета ако ще ползваш такива , биберон залъгалка също ако си решила да ползваш , аспиратор , термокана .Аз си взех и комплектче за рязане на нокти , че ми се наложи да оправям този тоалет на госпожицата много скоро след изписването  Grinning
5.Дрешки - например 5-6 бодита с къс и с дълъг ръкав , не препоръчвам ританки а цели гащеризончета , който се закопчават изключително лесно и са удобни за смяна на памперсите , комплект за изписване , няколко лигавника и разбира се топло ескимосче за разходите навън .Забравих да спомена шапчици , одеало -аз имах две едното за количката , а другото за у дома , хавлия за баня , няколко пелени от тензух ми свършиха чудесна работа .
6.И естествено столче за кола и количка .Ако имах възможност сега бих си взела Пег Перего , но.... Sad
Ами май не се сещам друго .Моля мамите да ме допълват. Hug
На теб желая леко раждане и сладко и здраво бебче !   bouquet

# 3
  • Мнения: 280
Вили , за какво точно се ползват тензухените и бархетните пелени? Аз си купих 2 комплекта, защото ми казаха ,че са необходими ,но никой не каза за какво точно.

# 4
  • Мнения: 1 217
Ами аз тензухени и бархетни пелени ползвам като ги слагам върху повивалника,
за да не му е студено и неприятно на Калоян.
Май отговорих преди Вили Hug Hug Hug
Да не звучи като реклама ,ама отиваш в голям магазин за бебета /Пигис хаус/ и там има списъци и по тях пазаруваш.
Като за начало -дрешки-по-дебели бодита,ританки и др.
Памперси,мокри кърпи и крем за мазане на дупето.
За пъпчето спирт и пудра.
Ваничка-като начало без сапуни и пяна за вана и др.
Шишета-ако ще се храните с АМ,но кърменето е най-хубаво /макар,че аз не успях/
Биберон-препоръчвам ти Авентските/единствено това харесвам на тази фирма/,сега са пуснали едни с повече отвори и пасват идеално на устичката.
Повивалник-много удобна вещ-слага се върху леглото и няма да се навеждаш да преобличаш беб.
Естествено и количка-важното е да е лека и удобна и за мен беше важно да е с голям кош за покупки.
Аз съм с Кангаро и съм мнооооооого доволна.
То има още много други дребни нещица,но нали има татко и баба-ще тичат като ти притрябвам.
Успех и леко раждане.
Ако има нещо питай.

# 5
  • Мнения: 4 111
Тензухени кърпи използвам да прецеждам водата, да забърсам устата на бебето от мляко, да слагам (слагах) на рамото си преди да го наглася да се оригне.

# 6
  • Мнения: 4 451
На мен тези пелени ми бяха абсолютно излишни и вторият път не съм купувала.
Момичетата вече са ти дали списък. Аз ще добавя само, че бодитата са изключително удобно нещо, кръстчето никога не се оголва. Вземи си няколко.

# 7
  • Мнения: 666
Аз пелените ги ползвам за какво ли не. Тук за съжаление тензухени няма само памучни и бархетни. Постилам ги варху чаршафа на бебо в случаи че нещо повърне или се изцапа да не сменям чаршаф, лятото го завивах с тях че са по-леки от одеалце, постилах си пелена на леглото като го преобличам, слагах ги в количката. Момичетата вече са ти дали информация, само да добавя че количката в момента не е толкова важна ако не успeeте да я купите преди да родиш. Може само да гледаш и се информираш за марки и модели, но така или иначе първите 20-тина дена няма да ти трябва така че може таткото после да я купи. Иначе бодитата са много важни, пижамките също (така наричам тези като риатнки цели с ръкавчета). На мен бодитата все не ми бяха достатъчни. Всичко друго също е важно и необходимо, не видях някои писал ли е помпа за кърма, на мен много ми помогна. Hug

# 8
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
аз мога да допълня само че тензухените и бархетните пелени се ползват при подсушаването на бебето, тъй като бебешката кожа не се търка и много добре попиват влагата от кожата, а могат и други приложения да им се намерят : при преобличането, като лежи да не повръща върху чаршафчетата, цеденето на сокове по нататък.
mrunmrun, Аз съм си подготвила за сега следните неща : комплекта за изписване /пухкава пелена тип чувалче, терлички, шапка, боди с дълъг ръкав, ританки, гащеризон, памперса и едни резервни чоарпета/; 3 хавлиики за баня не са бебешки, а чисто и просто големи пухкави хавлии едната само е детска; имам 4-5 тензухени пелени и още толкова бархетни /от мойто бебешорство, опрани няколко пъти, изгладени/; плътни плетени пелени 3-4 за завивка; 2 одеала; спални чувалчета - 2; 2 комплекта чаршафи; 6-7 чифта чорапчета; бодита с дълго ръкавче - няколко; ританки 3-4; камизолки, дето им викат 3-4; шапчици 2-3; комплектчета за през деня 3-4; гащеризончета за излизане 4; лигавничета 5-6, това е горе долу от към дрешки и завивки.
Дано те ориентирам малко, със сигурност има неща които пропускам, но като за начало мисля че е достатъчно. Simple Smile   

# 9
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз тензухените пелени още ги ползвам.Слагам ги върху хавлията и я овивам след като съм я изкъпала.Попиват водата страшно бързо и е по-лесно отколкото само с хавлия.

# 10
  • Мнения: 474
Миличка и аз си правех списък за нещата които трябваше да купя, ето някои освен тези, които момичетата са ти написали - памперси, вана и термометър, комплект за изписване, одеало плик, четка за чистене и миене на шишетата, дрешки /то сега има всякакви/; одеалца, бебешка козметика, аааа вземи си и подложки за кърмачки /да не си цапаш дрехите/, помпа за кърма, четка за косичката на бебо /на мен ми трябваше  Mr. Green/, комплект за нокти....... има и още...ама не се сещам  newsm78 Embarassed

# 11
  • София
  • Мнения: 2 734
Бях накупила абсолютно всичко преди да родя,горе-долу ще се помъча да си припомня:
Легло,матраче,обиколници,2 комплекта чаршафи,олекотена завивка,+това 2 плетени пелени,едно по-тънко одеялце за количката,повивалник
количка
за изписването-боди и ританки,отгоре костюмче,чувалче,шапка и ръкавички
вана,кофа за топлата вода,канче за поливане,сапунерка,кофа за мръсни дрехи(може и кош за пране),2 хавлии,няколко тензухени пелени,възгалвничка за под главата,която се слага във ваната
козметика-бебешки сапун,крем п-в подсичане,в началото мазах със зехтин,така 4е не съм купувала мазила,памперси,мокри кърпи,спирт(70 градуса),антибиотична пудра за пъпче,клечки за уши,термометър,ножичка за нокти,памук,физиологичен разтвор
дрехи-най-добра работа вършат бодитата,вземи си по 4-5 с къс и дълъг ръкав,дрешки(вече са ти писали,че най-удобни са тези с ръкави и крачоли,завършващи като ританки),космонавт или чувал за навън,2-3 шапки(по-дебели и по-тънки),гледай да имаш поне 1 елече и поне една жилетка или нещо тип суитчър.Чорапи,няколко чифта ританки,терлички,няколко по-джиджани костюмчета за разхода или гости
помпа за кърма,като за начало 2 шишета,стерилизатор(електричски,за миковълнова),може и таблетки или течност за студена стерилизация,аз позвах такива.Няколко лигавника,залъгалка,бебешка лъжица(за капки за колики)
Ами на първо време за това се сещам newsm78

# 12
  • Мнения: 8 999
Искам да те успокоя, че и аз имах само едно голо креватче, когато влязох да раждам. Нито дрешки, нито количка, нито дрехи за изписването, нито чаршафчета, с една дума - нищичко! Докато бях в болницата дадох поръчка на мъжа ми да закупи официален костюм за бебето, няколко бодита и две-три гащеризончета, един  спален комплек за леглото и купища памперси.
След като се прибрахме вкъщи с бебето, се разходих по магазините /те всъщност тогава бяха само три в нашия квартал и подбрах ограничен брой дрешки, които си мислех, че не ми достигат. След един месец вече детето имаше нужда от друг размер. Добре, че не се набъбуках с безмерни количества малки дрешки /дори и тези, с които започнахме, се оказа впоследствие, че са обличани по 2-3 пъти само/.
Леко раждане, а след изписването, сама ще прецениш от какво имаш нужда!

# 13
  • Мнения: 2 271
Има списък в нета.Бях подготвила всичко още в началото на 9м.

# 14
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Eeee, момичета много благодаря и аз, че съм същата като mrunmrun .
И ги чета тия списъци в отчетни и пак не знам какво да правя Crazy

Общи условия

Активация на акаунт