Водихте ли детето на ортопед, след като проходи?

  • 2 829
  • 61
  •   1
Отговори

Анкета

Водихте ли детето на ортопед, след като проходи?

Опции:

* Гласуването приключено: сб, 10 ное 2007, 23:34

  • Мнения: 6 164
Когато го водихме на 2м. за луксация, ни казаха да го водим и като проходи, но аз още не съм. Може би, защото като повечето хора, разсъждавам "като не виждам проблем, няма нужда", което сигурно не е много правилно, след като ортопедите го препоръчват. Та сега се зачудих половин година по-късно, има ли смисъл да го водя...
А вие?

# 1
  • Мнения: 4 447
Още Калоян не е проходил и не съм се сещала, че би било добре след проходане да го види ортопед.

п.п. Не съм гласувала.

 Peace

# 2
  • Мнения: 9 050
Този преглед е задължителен. Това, че не виждаш проблем, нищо не значи. А и ти до колко си компетентна, за да знаеш как точно изглежда ортопедичния проблем при проходило дете? Повечето проблеми не са видни с просто око. Иначе нямаше да има нужда от лекари. Още по-малко то апаратура.
Не се опитвам да те сплаша. При повечето деца няма проблем. Но задължителните прегледи има основание да са задължителни.

# 3
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 885
Не, не съм. Живея извън Бг. Тук такава практика няма. Педиатърът или личният лекар гледа за тези неща на общия преглед.

# 4
  • Русе
  • Мнения: 2 354
нашата педиатърка е с втора специалност ортопедия  Sunglasses
И всеки път я преглежда

# 5
  • Мнения: 282
Знаех, че трябва да има такъв преглед, но нали педиатърката трябва да даде направление... Каза, че нямало нужда - няколко пъти повдигах този въпрос на консултации. След време една моя позната ортопед прегледа малката.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 294
Трета опция.

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Никога не съм го водила на ортопед!

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Да, водих я. Смятах обаче, че има проблем, кривеше си едното краче на вътре. Оказа се, че проблем няма за щастие. Не беше излишен обаче този преглед според мен.

# 9
  • Мнения: 115
Да, ние го заведохме на ортопед. Нямаше причина да сме притеснени, но просто за всеки случай решихме да се консултираме със специалист. Даде ни съвети за обувките и пантофите, в каква поза трябва да спи, да му даваме вече възглавница и други , които са важни за бъдещото  развитие на детето.

# 10
  • Мнения: 1 877
Изобщо не съм ги водила на ортопед.Просто нашата лична не е сметнала за необходимо да ми издава направление за такъв специалист.

# 11
  • Мнения: 3 456
Трета опция Embarassed

# 12
  • Мнения: 27 524
Не. Не можах да гласувам, защото отговорът ми е не, не трябва. Освен това моят проходи на година и половина  Grinning Знам нежелателните последици от ранно прохождане и съм внимавала това да не се случва.

# 13
не съм го водила още,защото нашата педиатърка не ни дава направление-според нея нямало нужда,но в близките дни имам намерение да го сторя

# 14
  • София
  • Мнения: 43 903
Да водих го...проходи на 9 месеца, заведох го на годинка и малко...няма късно, хубаво е да се направи тази профилактита.
Ще го водя и на 3-4 годинки като стане да го видят как се е оформило стъпалото, дали е добре свода или има проблем....
И педиатърката ни с готовност ни даде направление...но с нея за направления по принцип нямаме проблеми Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт