Криза на растежа?

  • 7 179
  • 10
  •   1
Отговори
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Здравейте, имам нужда от съвет,

моята беба е на почти месец, до сега се кърмехме на 2-3 часа (на поискване) за 15мин на всяка гърда. От два дни иска да яде постоянно, нервна е, не пуска гърдата, а като я махна аз или плаче или заспива неспокойно и след няма и час отново надава вой. Слагам я, но вече ме болят зърната и просто не знам какво да правя. Изнервям се, чудя се стига ли и или не храната, имам ли въобще такава и т.н. Та, въпроса ми е дали това не е криза на растежа Thinking и ако е колко време трае това чудо?

Благодаря предварително за отговорите  bouquet!

# 1
  • Мнения: 1 674
Някъде в нета четох за нещо подобно. ThinkingНаричат го бум в растежа и се появява към 10 ден до към 2 седмици,на 3 седмици,6 седмици,3 месеца,и 6 месеца.През този период бебето суче по-често и ще изглежда незадоволено.Това трае няколко дни след което бебето се връща към стария си начин на хранене.Надявам се да съм ти била от полза.

# 2
  • Мнения: 2 829
Ох, досадни са тези кризи на растежа (при вас май е точно това), но бързо минават-за 2-3 дни, най-много седмица.
Обаче, ако си промениш нагласата може да си прекараш приятно-направи си удобно място за кърмене-канапе, така че да ти е подпрян гърба, сложи в скута си възглавница, бебето на възглавницата (там, където ще е главата на бебето възглавницата да е върху облегалката за ръце на канапето), под главичката на бебето слагаш навито на руло (или сгънато) одеалце, така че да суче без да го държиш. На масичка до канапето си подреждаш дистанционното, нещо за пиене, нещо за хапване, лаптопа, някое списание, книжка, изобщо каквото там ти е кеф! И кърменето става приятно време за отмора! И като бонус-сгушено в тебе бебе Grinning
Нощем можеш да кърмиш легнала и да спиш докато суче.
Ако пък имаш нужда дасе движиш-можеш да кърмиш докато носиш бебето със слинг!
Надявам се да намериш начин да се чувстваш добре с бебето, защото когато ти си нервна и бебето се изнервя!
 Hug

# 3
  • Мнения: 721
Ние току що приключихме втората криза в растежа.
Първата беше на 3та седмица и продължи 2-3 дни, а Втората беше на 7мата седмица и продължи 5 дни...
Редувах гърдите, постоянно беше на гърда и кърмата ми се регулира. Зърната ми са разранени, но с Лансиноха ще се оправят. Важното е, че кърмата ми пак се регулира спряму търсенето.
Търпение иска...

# 4
  • Мнения: 867
Само не се притеснявай и и давай колкото иска. Кърмата ти ще се увеличи за максимум седмица и тогава от самосебе си бебката ще разреди храненията. За зърната е кофти,но пък и мен ми се случва все още моята дъщеря като е по-нервничка или я мъчи зъб за два дена да суче през час и да ми докара болки в зърната и кърмата да ми шурка. После пък не ще да суче и ми се препълват гърдите, няма угодия!

А, криза на растежа е по всички признаци.

Можеш да си вземеш силиконови зърна.

# 5
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Благодаря ви, момичета, за успокоителните думи  bouquet!

Дано отмине бързо, че си е гадана работа и за беба и за мен.

Да попитам още нещо, в този момент как е по-добре да кърмя, и от двете гърди ли или само от една и да редувам?

Последна редакция: пт, 26 окт 2007, 17:03 от Тeopr

# 6
  • Мнения: 2 829
Както прецениш. Аз лично първите месеци кърмех и от двете гърди на всяко кърмене. Обаче, ако бебето ми заспеше дълбоко на първата гърда не съм го будела за втората. Има много майки, които кърмят успешно само от една гърда на кърмене.
В общия случай обаче ако предлагаш и двете гърди стимулацията е по-добра. Ако бебето изсуче едната гърда, пусне я и изглежда още гладно-предложи му и другата.
Не мисли, че млякото се "събира" в гърдите-всъщност повечето мляко се произвежда до час след кърмене, а по-честото изпразване на гърдата дава сигнал за по-голямо производство.

# 7
  • Мнения: 1 896
Обаче, ако си промениш нагласата може да си прекараш приятно-направи си удобно място за кърмене-канапе, така че да ти е подпрян гърба, сложи в скута си възглавница, бебето на възглавницата (там, където ще е главата на бебето възглавницата да е върху облегалката за ръце на канапето), под главичката на бебето слагаш навито на руло (или сгънато) одеалце, така че да суче без да го държиш. На масичка до канапето си подреждаш дистанционното, нещо за пиене, нещо за хапване, лаптопа, някое списание, книжка, изобщо каквото там ти е кеф! И кърменето става приятно време за отмора! И като бонус-сгушено в тебе бебе Grinning
yanast,
За пореден път даваш супер съвет - аз само да изхленча се включвам. Всичко туй е адски непостижимо с още едно по-голямо дете. Ех каква идилия можеше да бъде първия път, а пък само се шашках  Sick
Мами с първо бебе, не пропускайте да се насладите на кризите на растежа.  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 2 829
Басилиск, не може ли да спретнеш някаква много интересна игра с порастналото кърмаче-ти си о гореописаната удобна поза а голямото дете да ти носи разни неща-все много важни за кърменето? Или пък да се окаже, че бебето не суче спокойно ако няма един батко, който да го гушка отстрани и да го гали по главичката?
Ако измислиш нещо-споделяй, защото ние вече се "мъчим" да направим второ бебче Grinning

# 9
  • Мнения: 1 896
Ами може, но играта едва ли ще продължи повече от 10-15 минути - толкова им е устойчивостта на вниманието на тая възраст. Аз с кризите на растежа със сигурност ще се справя в движение, но просто го няма идиличният момент  Sad
Но вие дерзайте, щото то си има други идилични моменти с двамцата  Hug

# 10
  • Мнения: 2 616
Някъде в нета четох за нещо подобно. ThinkingНаричат го бум в растежа и се появява към 10 ден до към 2 седмици,на 3 седмици,6 седмици,3 месеца,и 6 месеца.През този период бебето суче по-често и ще изглежда незадоволено.Това трае няколко дни след което бебето се връща към стария си начин на хранене.Надявам се да съм ти била от полза.

Как си си научила урока само  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Няколкото дни при нас продължаваха до 14 такива, така че спокойно, с времето ще се успокоиш и няма да се впечатляваш особено, гушкай се с беба, кърми до откат и чакай да стане на около 3-4 месеца, тогава нещата се променят коренно и кърменето е в пъти по-лесно. Тогава ще започне и да ти става приятно, поне при нас беше така, защото бебето вече е спец, не хапи, яде по-бързичко, съответно теб не те боли кръста, можетеда експериментирате по-смело с позите, абе изобщо по-хубаво е Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт