Третата сливица-лечение,мнения,препоръки - 2 част

  • 317 291
  • 2 805
  •   2
Отговори
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 823
Първата тема:
Трета сливица!!!
Тема за Варна:
Вадене на трета сливица във Варна
Втора тема:
Третата сливица-лечение,мнения,препоръки

Важно!

сайт на доц.Лолов

Координати на Транспортна болница


Телефони в кабинета на УНГ Клиника Транспортна болница: 932 39 36, 932 37 65  (код за София 02)

Проф. Едрев - директор на УНГ Клиника и на самата болница, не приема пациенти под 3г. възраст. Всички останали лекари приемат.

Координати на МБАЛ "Царица Йоанна" (ИСУЛ)


Признаци за наличие на увеличена трета сливица:

1. Чести проблеми, свързани с гърлото.
2. Често наличие на бактериален растеж при гърлен и носен секрет.
3. Често боледуване от ангини, гнойни ангини, херп ангини.
4. Почти непрекъснат секрет от носа, най-често с гноен вид (жълт, зелен цвят).
5. Хъркане нощно време.
6. Дишане с отворена уста.
7. Сенки под очите.
8. Често будене нощем.
9. Проблеми със слуха.
10. Задъхване при ходене, изкачване, тичане.
11. Промяна във външния вид на лицето - удължава се лицето поради дишането с отворена уста.

Не е задължително наличието на всички симптоми, за да се установи увеличена трета сливица.

Замерване на слуха и на сливиците се извършва в УНГ клиника на Транспортна болница. Цена на всяко от изследванията към момента - 10 лв.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз да поясня, че преди да дадеш 10 лв. за замерване,  даваш 20лв. за преглед за Транспортна болница става въпрос. Но си заслужава.

# 2
  • Русе
  • Мнения: 7 766
Да се запиша в новата тема.
Надявам се да няма болни дечица и бързо оздравяване на останалите.
 Hug

# 3
  • Мнения: 5 525
И аз ще се разпиша. Успех на всички дечица на които им предстои операция и много много здраве на всички вече оперирани.

# 4
  • София
  • Мнения: 11 657
Записвам се да следя темата,макар не много приятна.След като ни казаха,че третата ни сливица е за вадене и аз тук...дано все пак само ви чета! Praynig
Успех на всички дечица,които ще бъдат оперирани в най-скоро време и кураж на майките им!

# 5
  • Мнения: 3 456
Поздравления за всички, които са олекнали успешно с една сливица. Желая ви много, много по-здрави дечица и много, много усмивки.  bouquet

# 6
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
С пожелания да няма повече части тази тема  bouquet

И аз да се разпиша от доволните от лекарите в Транспортна б-ца.
На 18.12.2007 се навършва 1 пълна година от махането на третата сливица на Ади +поставяне на две макарички във всяко ухо за период от 6м.
Изключително съм благодарна за макаричките, които махнахме на 16.06.2007, ако не се лъжа.
Резултат към днешна дата: никакво хъркане, спане с плътно затворена уста, перфектен слух, никакви сополи.

Благодаря на проф. Едрев, д-р Василев (завеждащ УНГ клиниката в Транспортна) и д-р Тодорова.

Факт, че преди всеки месец ходихме на УНГ лекар, а това вече е минало е достатъчно да имам основание да благодаря на лекарите в тази болница.

Благодаря и на Шани, че ме насочи първо към доц. Лолов и на Тинкърбел за координарите на д-р Тодорова (благодаря ви момичета  bouquet, няма да забравя това добро  bouquet)

Успех на всички, на които им предстои!

И обръщайте особено внимание на ушите!!! ( не само на третата сливица!!!)

# 7
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
здравейте и от мен,страшно много ми помогнахте да се успокоя малко,защото ни предстои след 10д.операция на носната сливица.Благодаря на всички писали по тази тема.

# 8
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
здравейте може ли да ми обясните как става това замерване на носната сливица,защото ние не сме го правили.Болезнено ли е?

# 9
  • Мнения: 89
ЗДРАВЕЙТЕ
ДА СПОДЕЛЯ И АЗ НА 26.10.2007 НИ ИЗВАДИХА ВСИЧКИТЕ СЛИВИЦИ. БЛАГОДАРЕНИЕ НА МОЙТО НЕВЕЖЕСТВО А И НА НЕВЕЖЕСТВОТО НА ЛИЧНИЯ ЛЕКАР ЗА ЕДНА ГОДИНА ИЗМЪЧИХ ДЕТЕТО.
ВАДИХА НИ СЛИВИЦИТЕ В ИСУЛ МНОГО СЪМ БЛАГОДАРНА НА Д-Р КИРИЛ ПОПОВ.
АКО НЯКОЙ ИМА НУЖДА ОТ КОНСУЛТАЦИЯ ПРЕПОРЪЧВАМ ГО МНОГО ДОБЪР ЛЕКАР СЪЩО И  Д-Р ЧАПКЪНОВ ОТ ПИРОГОВ.

# 10
  • Мнения: 5 525
Момичета, за първи път от повече от година насам гърленият секрет на Мария е без бактерии newsm44. Направо не можах да повярвам, най - после няма стрептококи.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 654
Имахме трета сливица. Оперирахме я в ИСУЛ, доц. Тодоров, когато беше на 5. Спряха ангините и боледуваше значително по-рядко Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 3 046
Здравейте!
Присъединявам се към отбора на борещите се с третата сливица. Моят син не боледува много, не е правил ангини, няма постоянни хреми и т.н. НО - прави отити. И хърка нощно време, спи неспокойно, стича му се секрет в гърлото и се дави, а от време на време без никаква видима причина изпищява от уши, вдига Т, следват антибиотици, капки (изписвани до сега от личната) и т.н.
На пролет бяхме на УНГ, там казаха увеличена трета сливица и лечение с ксизал и кузикром - и тя се сви, лятото нямаше проблеми.
И ето сега на есен с нови сили направи поредния отит - изпи един зинат, седмица след последния прием пак изпищя от уши - изпратиха ни на УНГ, но ние отидохме в поликлиниката (не ме питайте защо), там - аугментин, кларитин и диагнова - сливица за вадене Shocked

Седнах тук, изчетох всички теми назад и днес бяхме на преглед в Транспортна болница при д-р Френгов. Всички бяхте писали какъв подход има към децата, но не вярвах, че нещо би накарало моя син да влезе в лекарски кабинет - винаги ходим по двама, за да го държим за ръце, крака, глава, то са писъци, ритане, блъскане - никой не успява да го прегледа, преслуша, излизаме потни и изтощени без да има време да ни обяснят каквото и да било.
Днес си носихме един лекарски комплект - играчка и още с влизането си (безпроблемно!) Мишо предложи на д-р Френгов да го прегледа  Mr. Green Той се съгласи, Мишо му прегледа гърлото ушите, после доктора предложи той да прегледа Мишо и го направи с пластмасовите инструменти  Crazy после му каза, че той си имал негови си и сега щели да си играят с тях - и Мишо седна на стола и се остави в ръцете му, а аз стоях и гледах  Shocked

Та, диагнозата е: сливицата е 2 към 3-та степен. ( 3-та е за вадене ) Направиха му тимпанометрията - слуха е сравнително добре, малко затруднен. но няма слуз зад тъпанчетата, реагират горе-долу добре, проблема е сливицата и това, че е уголемена и сега 45 дни ще я лекуваме (ако междувременно няма други отити), при най-малко съмнение за болка в ушите или при увеличаване на секретите да го заведа веднага, иначе изписа кларитин, муконазал, тобрадекс и едно бонбони за гърло.

Та това е, очарована и обнадеждена съм! Благодаря на всички, споделили своя опит, много ми помогнахте  Hug

# 13
  • Мнения: 5 525
Успех миличка. Дано скоро да се отървете от проблемите. А що се отася до доктора - ами нистина според мен има доста добър подход. Той беше единственият човек който накара Мария да пийне и хапне нещо след операцията и то само с добри думи. newsm10

# 14
  • Мнения: 2 751
Ади, много се радвам, че прегледът е минал успешно  Hug
И на Калоян беше 2ра към 3та степен, но ние пробвахме дълго преди това с лечение със Зиртек и то безуспешно. Затова директно минахме към операция.
Дано при вас помогне  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт