Как да изчистя загоряла захар от керамичен котлон?

  • 6 089
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 539
Направих голяма глупост!   ooooh! За пръв път реших да карамелизирам захар, сложих я в йенска тавичка ( в нея щях да правя крем карамела). След 5 минути се спука с гръм и трясък и цялата захар се разля по котлона (1 ч.ч.). Как да го изчистя? #Crazy


# 1
  • Мнения: 51
Прочети за всеки случай в опътването, но мисля, че със шпатулката, която има към печката можеш спокойно да изчистиш, но печката трябва да е абсолютно студена.

# 2
  • Мнения: 1 849
Бих заляла с гореща вода и ще разтърквам леко с гъба. Захарта ще се разтвори от горещото.

# 3
  • Мнения: 539
Благодаря ви за отговорите!   bouquet
Изчегъртах  с шпатулката (добре, че я пазя) и после с препарат. Иначе и аз си помислих с вода, но не посмях.
И да знаете да не правите като мен!  Mr. Green  Joy


А крем карамел ми се отяде за неопределен период... Joy

# 4
  • Мнения: 1 881
Аля, не искам да те плаша, но мен ме предупредихам, че захар върху керамика не се чисти Sick Много внимавам по случая.....

# 5
  • В Голямото село
  • Мнения: 560
ooooh! абе и аз така знам, че загорялата захар нанася непоправими вреди на котлона... самата захар се изчегъртва, но на повърхността на керамичния плот остават следи...
Аля, как е при теб? има ли поражения по плота?

# 6
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Благодаря ви за отговорите!   bouquet
Изчегъртах  с шпатулката (добре, че я пазя) и после с препарат. Иначе и аз си помислих с вода, но не посмях.
И да знаете да не правите като мен!  Mr. Green  Joy


А крем карамел ми се отяде за неопределен период... Joy


Утрепа коня с лоопатата бе, момичееее. ooooh! Как няма да си пазиш шпатулата-щом я дават хората, значи трябва. КАк ти хрумна да разтапяш захар в йенска тенджера. Занеш ликаква температура се развива, естествено, че ще се спука стъклото.
Акъл се иска, акъл. Да ти е за урок и се благодари, че нищо му няма на котлона- това е първото предупреждение за стъклокерамиката- далеч със захарта. Naughty

# 7
  • Мнения: 1 186
Прочети за всеки случай в опътването, но мисля, че със шпатулката, която има към печката можеш спокойно да изчистиш, но печката трябва да е абсолютно студена.
И аз така правя-шпатолката маха всичко и няма да навреди на печката Peace

Общи условия

Активация на акаунт