пак за режима на хранене при бебе на 6 месеца

  • 540
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 139
Мами, със сигурност повтарям темата поне за десети път, но пък всяко дете има специфичен "режим" на хранене и затова си позволявам да питам отново. Синът ми е на 6 месеца и 10 дни и до момента е захранен с плодови пюрета  /морков и тиква също/, а от зеленчуковите - с картоф, чушка и елда /знам какво пише за елдата!/   chef
Пюренцата ги давам на обяд. Сега, когато давам зеленчуково, съм спряла плодовото. Според педиатърката е добре да започна да редувам на обедното хранене 1 ден плодово, на следващия - зеленчуково. И така докато стане на 7 месеца.
И вие ли правите така или пък оставяте плодовото за следобедното хранене /при мен то е около 17 ч/? Ако давам и плодово, и зеленчуково за деня няма ли това да е за сметка на количеството мляко? Щото пък той си ги хапва сладичко целите...
За справка, нашият режим е приблизително такъв:
8-8.30 - кърмене
понякога, не всеки ден, междинно кърмене, за да заспи  Grinning
12-12.30 - пюренце /сега е зеленчуково, преди беше плодово/, а до час след това - кърмене
17-17.30 - кърмене
20-20.30 - кърмене + АМ /ако пожелае и колкото иска/
нощни кърмения - напоследък 2
P.S. - Малко преди бебо да навърши 5 месеца започнахме захранването със сокчета. Тогава ги харесваше много, а сега не иска да ги близне. Затова през няколко дни само опитвам, засега няма резултат... Как е при вас?  Hug

# 1
  • Мнения: 4 111
Сок не давам. Захраних с плод - давам го към 16ч, от тогава плодовото пюре си е само по това време, преди дохранвах с АМ, вече не. След около 15 дни захраних със зеленчук на обяд, но не съм спирала плодовото пюре. Така си продължава и до днес.
1-во хранене - АМ, 2-ро - АМ, 3-то зеленчуково (или месно-зеленчуково) пюре, 4-то хранене плодово пюре, 5-то хранене - АМ.
Захраних на 5.5м. с плод, на 6м. със зеленчук.

# 2
  • Мнения: 139
Благодаря, Лилянчо!

# 3
  • Мнения: 44
Радост е на 6 месеца и 24 дена (май повече сме в 7-мия Grinning), но всеки ден яде плод или плодово пюре (понякога дори по два пъти). lichka единствено факта, че вие се кърмите още (за което те поздравявам  Peace) ме спира да не те нахокам за това, че не даваш на бебо редовно плодове. Всъщност и темата е за другаде, но това не е най-важното. Предполагам обаче, че ако включиш ежедневно в следобедното хранене и плод, то тогава отбиването ще настъпи много по-скоро. Може би схемата, която прилагаш сега е най-добра за вас..., въобще следвай инстинкта си и кърми докато можеш, защото много от нас така и не можаха....  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 139
Sisonika, пиша тук, защото все пак се налага да дохранвам с АМ, макар и в малки количества. Ние сме ни риба, ни рак, та затова и избрах усреднен вариант за захранването - нито твърде рано, нито пък чак след 6-ия месец. А за плодовете - и аз мноооооооого бих искала да ги давам редовно, ама като не става... Ще пробвам към края на 7-ия месец да дам суров и пасиран. Засега още се притеснявам. Благодаря ти за отговора!   bouquet

# 5
  • Мнения: 55
Нашия режим е следния: в 8 часа биберон с кисело мляко; в 12 пюренце от кухнята и десерт; в 16 часа кисело мляко; в 19 часа пак пюренце и последно в 22 часа кисело мляко

# 6
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
Ние се храним така
08:00 АМ
12:00 пюре зелен. или месно
16:00 каша (по често плодова,но някои път зеленчукова)
20:00 АМ
Така яде от 1 седмица.Сама поиска да е на 4 хранения.Преди ядеше през 3 часа (от 07:00 до 22:00),но вече не иска.Незнам дали е много правилно,но аз се водя по детето Rolling Eyes
Плодово пюре и давам между храненията по 3-4 л.

Общи условия

Активация на акаунт