Някой гледа ли новините по Канал1?

  • 2 470
  • 12
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 6 927
Тази вечер хванах края на репортаж за някакъв "детски дом" го нарекоха, за деца с ДЦП и други заболявания, с рехабилитация, специализирани занимания и др. Не разбрах къде е това, клиника ли е или детска градина? Някой знае ли за какво точно  става въпрос ?

# 1
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
За съжаление и аз не го хванах в началото,но ми направи добро впечатление.Мисля,че адресът може да се вземе от БНТ.
А преди няколко дни,пак късно хванах някакво предаване за хора с увреждания "И ние сме като вас" или нещо подобно.Там пък даваха за някакъв център "Благовещение",който също беше добър.

# 2
  • usa
  • Мнения: 2 113
във велико търново, нарекоха го дом за медикосоциални грижи, не съм съвесм сигурна какво означава това. ако искаш виж отново репортажа тук

# 3
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Цитат на: миз
във велико търново, нарекоха го дом за медикосоциални грижи, не съм съвесм сигурна какво означава това. ако искаш виж отново репортажа тук

Страхотна си ! Благодаря ти много ! Stuck Out Tongue

# 4
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Така си представям нашата детска градина:) Но за съжаление ще започнем с нещо по- малко и ще действаме да го разширим. Simple Smile

# 5
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
И аз хванах само края, заслушах се, че споменаха за детенце с аутизъм. Изглеждаше добре направено и явно хората работеха с любов. Доколкота разбрах парите са само от спонсорства.
yosarian и те казаха, че постепенно си увеличавали набора от материали за работа, в зависимост от спонсорите.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 412
Аз го гледах целия и доколкото разбрах е дом, в който детето живее продължително, т.е с преспиване. И на мен ми се стори, че персонала обича децата и се грижи добре за тях. Друг подобен дом, за който съм гледала в шоуто на Слави е в Мездра. Също докато бях в Майчин дом чух, че да отглеждат дете в такъв дом искат 20 хил. лева спонсорство годишно.

# 7
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Това е целия текст от новините:

Шеста година центърът за лечение на детски аутизъм във Велико Търново помага на болни деца
Зорница Илиева – кореспондент на БНТ във Велико Търново
Четвъртък 07 Април 2005

В България вече има специалисти с опит и добри резултати при лечението на детския аутизъм. Първият подобен център в страната работи вече шеста година във Велико Търново и заедно с базата в близкият град Дебелец помага на родители от цялата област, чийто деца страдат от различни психически разстройства и физически увреждания.




Той вече си играе с децата. Дори си е избрал играчка. Това наистина е чудо. Като се има пред вид диагнозата, с която го приели. Аутизъм. Вече не се усамотява в ъгъла, не гледа с празен поглед в стената, научил се е да слуша и вижда. Невероятен успех е дори това, че се оставя да го гушкат. Невероятен е късметът му, че попаднал в този дом. Въпреки че е изоставен.

Години наред, всеки ден, всеки час, много трудно, много бавно успели да отворят сетивата му. Както и на други осем деца. Аутизмът е една от най-тежките психични диагнози, за които няма лекарства, нито категоричен метод за лечение.
“Децата тук са с доста тежки диагнози, неуточнени много често. Отказано им е всичко, дори да бъдат приети в обикновена детска градина, за училище да не говорим”, разказа психологът Милена Бръчкова.

Тук родителите най-после намират надежда. След години мъчителен престой по болници идва неописуемото им щастие да видят жадуваната първа крачка, първа думичка или поглед.

“От година и половина е тука детето. Като го доведохме не можеше да ходи стабилно, сега вече напредва, качва се по стълби, мъчи се вече да изрича и думички”, каза Йордан Георгиев.

Дом за нашите деца, направен с много труд и обич! Няма чудо, а невероятни и всеотдайни лекари и възпитатели. Много амбициозни. С парите от спечелени проекти и дарения изградили зали за рехабилитация, физиотерапия, физкултурни салони дори и сух басейн. Сега се чудят как да се сдобият с бойлер, за да напълнят и другия басейн. Най-вече заради децата с церебрална парализа. Защото децата на България заслужават най-доброто!


http://news.bnt.bg/content/view/video_emissions

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 6 927
Много ви благодаря!  Grinning  
Значи това място е във ВТ.
Аз отсега съм почнала да мисля Ивчо на каква градина ще ходи след 1г. ....

# 9
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Как в коя- в нашата:)

# 10
  • Мнения: 1 710
Абсолютно - само в нашата - и ние ще си имаме такава.  Laughing

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 6 927
Май нещо съм пропуснала!  Embarassed

# 12
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Цитат на: Karen
Май нещо съм пропуснала!  Embarassed

Виж този линк Детската градина
а също и този Предложение за име на Детския център

Цитат на: yosarian
Майче дай да спретнем една детска градина по наш вкус.А Гого ще го интегрираме много бързо на Бялото. Не се шегувам. Частните детски градини са много скъпи. По-добре да наемеш жена да ти помага няколко часа на ден. предполагам че зора ти е при излизане на вън и долу горе от 10 до 14 часа. Това са 4 часа - за стотина  лв. ще се намери желаещ. Ти специалисти така или иначе викаш вкъщи. А за занимания на вън ще намерим някой да направи някаква програма. Мисля че ще има повече мами играещи с децата си и по - малко кафеджийки, че в Красна поляна кафеджийките са трайна тенденция.Ако искаш ще го обсъдим. Може да кандидатсваме за финансиране по някоя програма.Ако ни финансират ще може и педагози да наемем и др. специалисти

Общи условия

Активация на акаунт