Как се правят сиренки

  • 11 304
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 305
Преди години една жена на село правеше много вкусни сиренки. Бяха много хрупкави и се топяха в устата.

някой знае ли как се правят да ми даде рецептата;

Мерси предварително

# 1
  • Мнения: 5 001
Не знам как са изглеждали тия сиренки(твоите),но това ако го опиташ няма да съжаляваш   bouquet

Ето една бърза и наистина много вкусна закуска.Прочетох я във форума и я даде съфорумката ssiillvvyy   

3 чаени чаши брашно
1 чаена чаша настъргано сирене
1 чаена чаша кисело мляко
1 яйце
30 грама масло
1 чаена лъжичка сода за хляб
1 чаена лъжичка сол


Всичко това се обърква с лъжица(не се меси) до получаване на лепкаво тесто - сместа не е еднородна, но нека това не ви притеснява! С намаслени ръце се правят 5-6 топчета - пекат се в намаслена тавичка и в умерена фурна, като преди слагането във фурната на всяко топче в средата се бодва мъничко парченце масло. Изпичането става много бързо, както и приготовлението де!  Обаче за сметка на това са невероятно ароматни и вкусни!

# 2
  • Мнения: 6 243


СОЛЕНКИ

Не знам това ли търсиш, но тези са точно такива: меки и се топят в устата. Но ти препоръчвам да ги направиш с мас. С олио или масло не е същото.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Не знам как са изглеждали тия сиренки(твоите),но това ако го опиташ няма да съжаляваш   bouquet

Ето една бърза и наистина много вкусна закуска.Прочетох я във форума и я даде съфорумката ssiillvvyy   
....
Това го правя и аз по рецепта на баба ми, само дето има и яйце. Страхотни стават  Peace.
Казваме им "Добруджанки".

# 4
  • Мнения: 1 919
сладка хапка - колко сирене се слага в твоите кифлички?

# 5
  • Мнения: 6 243
Трудно ми е да ти кажа точен грамаж - но гледай консистенцията на готовата смес да е като за филийки с пастет от яйце и сирене. Ориентировъчно - някъде към 250 - 300 г. вероятно ще са ти достатъчни.

# 6
  • Мнения: 1 919
Мерси Simple Smile,  утре ще ги пробвам?

# 7
  • Мнения: 6 243
Мерси Simple Smile,  утре ще ги пробвам?
пиши после дали са ви харесали.

# 8
  • Мнения: 305
Мерси Мастер и сладка хапка. Ще пробвам и двете да направя. Иначе тези които съм яла имаха вкус между, много топъл хляб и  много меки и хрупкави мекици с пухкаво сирене вътре .. бяха малки - формата им беше като тънка завита кифличка. Вената ги слагаше в кошничка мммм бяха много вкусни.
Това беше преди повече от 10 години и не си спомням много но знам че бяха пържени и вътре имаше сиренце

Общи условия

Активация на акаунт