Специално към момичетата от Варна и околностите -Прочетете и помислете!

  • 2 725
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 261
                                    ЦЕНТЪР ЗА ПСИХОЛОГИЧЕСКИ КОНСУЛТАЦИИ
                                                                      И
                                                  ФОНДАЦИЯ "ИСКАМ БЕБЕ"
 

    "Майчинството е велико щастие за всяка жена.За да може мечтата  Ви да   стане ралност,направете първата крачка днес!"

                 ЗА ПЪРВИ ПЪТ У НАС СТАРТИРА ПСИХОТЕРАПЕВТИЧНА ПРОГРАМА ,НАСОЧЕНА КЪМ          ЖЕНИ  С РЕПРОДУКТИВНИ ЗАТРУДНЕНИЯ

Животът- това е кръг от раждане до раждане.
Когато погледнем децата си ,ние разбираме ,че се е случило най- важното в живота ни -и това сме го направили ние!
Когато видим внуците си ,ние разбираме защо сме родили децата си-кръгът се затваря!
И тогава.........,тогава имаме усещането ,че вечността е в нашите ръце.
В древността  се  е считало ,че подготовката  за раждането на човека и сценария на неговия жизнен път,се полагат три поколения  преди неговото раждане,а самото ни присъствие  в света започва една  година преди  това. Ние обичайно изчисляваме своя живот  от мемента на раждането.Това означава ,че ние не отчитаме много  обстоятелства,които определят нашия  жизнен път,изборите,които правим  и отношения  с другите хора.Не рядко се чувстваме така ,като че ли слепешката вървим по нечии друг път и у нас възниква усещането ,че ако отворим очите си ще можем  да променим  посоката.Осъзнаването и разбирането  на нашето раждане  и порастване ,ни дава възможност  да изберем  своята  пътека  в живота и да я направим такава ,каквата на  нас ни харесва.

Причини за психогенно безплодие.

Жената има желание за дете,но някъде в дълбините на нейното подсъзнание ,където съзнанието не може да достигне,лежи причината,създаваща вътрешната "забрана" за настъпване на бременност.В тези дълбини  ,много често са скрити подтиснати желания ,травмиращи преживявания,болка ,страх,неосъзнати реакции.Психогенното безплодие е пример за това ,как боледува тялото,когато страда душата и лечението в такъв случай се извършва с психологически методи.


Психологическото безплодие се определя,като безплодие,което се запазва независимо от това,че при партньорите не са открити никакви отклонения в гинекологичния статус.По данни на Световната Здравна организация от 60 до 80 милиона двойки в света страдат от безплодие.
Семействата с репродуктивни проблеми в България са около 270 000-факт,който  ни кара да се замислим  за разширяването на  подходите и методите  в неговото преодоляване.

Ще ви предложим уникални методики ,които могат много да ви помогнат при лечение на безплодие -арт терапия,фототерапия,музикотерапия,методи за релаксация и др.

ТЕМИ НА КУРСА:
 
*Стабилизиране на емоционалното състояние.

*Профилактика на психосоматичните разстройства.

*Повишаване на самооценката.

*Намаляване на нивата на тревожност и депресия.

*Най важното-сърцето да намери онзи ключ ,който да отвори вратата на   майчинството.Главното е да вярвате в себе си ,в своя успех и да не губите надежда!


- Продължителност- 12 седмици -12 сесии /2 сесии месечно/  т.е. 6 месеца.
- Времетраене на една сесия около 3 -4 часа.
- Цена на целия курс 240 лева/сумата може да бъде платена и на две вноски/
 

За участие в групите е задължително предварително записване.Групите са от 7-11 човека.
В зависимост от интереса може да има  2 групи:
-от 14 часа  и от 19 часа съответно в събота.

Първата група започва работа на 03.11.2007г. в гр.Варна в сградата на  АГ-Варна.
 

Водещ на курса ще бъде Милена Божинова-дипломиран клиничен психолог,специализиращ в БАН и Русия.
За  повече информация :Валентина Иванова -0888/321349 и 0896/688645
                                          Милена Божинова -  0885/529356



Такива курсове ще има в София и Сливен!

Последна редакция: чт, 25 окт 2007, 18:14 от valikir

# 1
  • Мнения: 2 261
Аз мисля да се запиша в този от 19 часа,след работа!

# 2
  • BG
  • Мнения: 794
И аз искам да се запиша, но това означава да пътувам само София- Варна постоянно  #Crazy А съм по средата на пътя  ooooh!

# 3
  • Мнения: 1 248
И АЗ ИСКАМ ДА СЕ ЗАПИША ВАЛЕ ПИШИ МИ НА ЛИЧНИ ПЛИЙС Hug  bouquet

# 4
  • Мнения: 2 261
Темата е важна и полезна! Peace
Повдигам я лекичко ,тъй като не е закована!
 Hug Hug Hug

# 5
  • Мнения: 639
И аз искам да се запиша, но това означава да пътувам само София- Варна постоянно  #Crazy А съм по средата на пътя  ooooh!
Обади се на Милена Божилова - такива курсове има и в София, но с психоложката можеш да уточниш часа на провеждане. В централния офис на Фондация "Искам бебе" се реализират такива.  bouquet

# 6
  • Мнения: 4 324
valikir съжалявам, че темата не е закована, но курсът е платен и ще се погледне на нея като реклама.

За това пък си я повдигай лекичко Wink

# 7
  • Мнения: 7 718
Ще помагаме, Валикир, да стои на първа страница Wink, защото е добре да има помощ за желаещите.

# 8
  • Мнения: 2 261
Аз също мисля като теб,че някой ще си помисли, че е раклама.
Но, има ли значение какво мислят единици? Wink
По важна  е идеята и целта за което се прави всичко това.
Ще си я повдигам всеки ден,ако трябва!

Хайде останаха още 2-3 дни,няма ли желаещи ?
Повечето проявяват интерес за след 19 часа .Така, че помислете по скоро за този час. Hug

# 9
  • Мнения: 2 261
Благодаря Ви за подкрепата и съдействието на всички!
 newsm51

# 10
# 11
  • Мнения: 2 261
Отново повдигам темата лекичко .........

# 12
  • Мнения: 3 246
идеята е страхотна,  Hugпредполагам курсът ще е много полезен, защото съм съгласна с VALIKIR, че до голяма степен проблемът се крие и вътре в дълбините на нашето подсъзнание  newsm78, лошото е че и аз като Rozaly, съм по средата на пътя София  - Варна и дори и да има курсове в София, то няма да имам възможност винаги да го посещавам. Иначе пожелавам да подейства много благотворно на тези, които решат да се запишат, сигурна съм че ще има полза

# 13
# 14
  • Мнения: 2 261
По смело!
Има вече 5 записани.
Кой е следващия,неразбрах? Wink

Общи условия

Активация на акаунт