Страхотен Кекс!

  • 66 324
  • 182
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 476
Продуктите:
5 яйца (отделят се жълтъците от белтъците)(става и с 3 по големи)
1 ч.ч. брашно
1 ч.ч. захар
1/2-1 ч.ч. орехи
1/2 пакетче масло
Рецептата е без бакпулвер ,  защото колкото повече яйцата се бият със захарта толкова повече се надига,не му трябва бакпулвер
 


Жълтъците и белтъците се разделят!Белтъците и захарта се разбиват на сняг!
  Постепенно към белтъчения сняг се прибавят жълтъците и се разбива,добавя се и брашното и е готово!
  Във формичката за кекс се разтопява маслото във фурната Към разтопеното масло се прибавят на едро счукани орехи,отгоре се изсипва сместа и е готово за печене!

Пече се 20 минути в предварително загрятата фурна 220гр.(според фурната може и по малко време)
Не се отваря докато се пече за да не спадне!
Става пандишпанен вкусен и ароматен кекс!
След 20те минути се изважда и се обръща във подходяща чиния!
   И орехите са отгоре заедно със разтопеното и попило масълце !
Може да се поръси и със пудра захар!
Това е да ви е сладко!

Последна редакция: сб, 02 май 2009, 11:48 от Eli83

# 1
  • Мнения: 5 977
Звучи интересно...ще го пробвам. А ти не се притеснявай толкова много. Постарала си се дооостаа с тия снимки. Браво.

# 2
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Браво Ели ! Чудесно представяне , надявам се и кекса да е толкова вкусен , колкото изглежда . Май съм разгледала всичките кексове от кулинарната книга , точно този не съм срещала . Аз също правя пандишпанен , но все нямам орехи и кр. масло и му слагам кафе на прах и олио - да има шарка и коричката да е мазничка Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 037
Веднага си копвам рецептата и следващите дни мисля да я направя Grinning Звучи лесно,а такива рецепти най ги обичам Laughing

# 4
  • Мнения: 2 577
Eli83, мерси за идеята     bouquet
тъкмо си мислех, какъв по-различен кекс да направя тия дни, че и аз като бабите, знам си два и тях си бъркам - каквото си баба знае туй си бае   Embarassed
а като гледам този е и лесен и бърз, може още довечера да пробвам  Peace

# 5
  • Мнения: 3 622
Eli много подробно си обяснила направянето на това кексче и изглежда добре  Grinning

# 6
  • под тепетата
  • Мнения: 9 175
Супер лесно и бързо звучи,Ели!
 А не може ли да се сложи и малко захар на дъното, за да се карамелизира? И друга идея ми идва на ума - да се разреже и по средата да се сложи мармалад, желе или течен шоколад ( малката ми щерка яде всичко с него!).Прилича много на пандишпаненото руло дето се пече с хартия, а за толкова години все не успявам да си купя правоъгълна тава.
 Без набухватели е, нали? А ванилия?
  EmbarassedМного питам, ама то си е професионално изкривяване.

# 7
  • Мнения: 22 867
 Eli83, кексчето звучи и изглежда страхотно!   bouquet Сложи, ако не те затруднява, последната снимка по-голяма. Благодаря, че сподели рецептата на свеки!  Grinning

# 8
  • Мнения: 481
Кексчето е страхотно! Много отдавна съм го яла и рецепта ми даваха, нооо остана някъде в небитието... и преглъщам като се сетя за вкуса му мммм
Благодаря за рецептата  Peace

# 9
  • Мнения: 2 476
 Hug
Билянка няма набухвател то си бухва много защото разбиваш белтъците  със захарта и това е достатъчно!Ванилия -можее Peace
Захар на дъното незнам Thinking
А по средата да се разреже -също -можее,след като е готов обаче де и изстинал защото има период от изваждането от фурната когато е опасно да пипаш може да спадне,пандишпанова му работа!


А кекса вече свършиии ! Mr. Green

Вървеше и с кисело млекце за закуска, нооо няма!

# 10
  • Мнения: 2 577
стана за половин час - бързо и лесно  Peace
аз вече го извадих от фурната - наистина си бухна достатъчно  Laughing
следвах стриктно инструкциите и само ванилия добавих
сега баткото се върти около него и чака да изстине, че да си похапне за десерт  Mr. Green

# 11
  • София
  • Мнения: 1 423
Много добре изглежда!  Grinning Ние обичаме кекс и ще го пробвам! 

# 12
  • под тепетата
  • Мнения: 9 175
Кексът е супер, докато съм била на работа половината са го омели ! Добре, че успях да го опитам преди да тръгнем за гостито, че като се върна....

# 13
  • Мнения: 2 577
Страхотен е  Peace
аз пък като се прибрах и ми бяха оставили чинията за миене  Rolling Eyes ама сутринта с кафето го опитах  Laughing

Eli83 , мерси  Hug
извади още вкусотийки от тефтера на свеки Peace

# 14
  • Мнения: 2 476
Хихихи има още наистина !
Радвам се че ви хареса!

Общи условия

Активация на акаунт