Суметролим и кърмене

  • 618
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 169
Мили мами, на моя бебко /почти 7м/ му изписаха сироп Суметролим-има възпалено ухо и температура 38,5. В листовката към сиропа открих, че пише следното: "Въпреки, че няма риск за кърмачето, все пак се препоръчва по време на лечение със Суметролим кърменето да се преустанови..." Ужас как така, детето си цока само на мама млякото, не ще от шише, пък и предписаното лечение е 5 дни, кажете давали ли сте го това чудо? Как ще преустановявам кърменето.....

# 1
  • Мнения: 3 042
Не си прочела внимателно, това се отнася за кърмачка, която пие сиропа. Тоест, ако ти си болна и го пиеш, трябва да спреш да го кърмиш за известно време.
В твоя случай - бебето е болно, то ще пие сиропа и следи за някакви странични реакции (ако въобще има!)

# 2
  • София
  • Мнения: 1 169
Лелееее, верно бе, голям съм тъпунгер, току що ми просветна, благодаря ти Павлина, че ми обърна внимание да видя грешката си, ама това му е първото боледуване на малкия и много съм се притеснила!
Още веднъж моля да ме извините! Макар и явно темата да не е за тук, все пак споделете, ако някоя е давала този сироп на бебко.

# 3
  • Мнения: 3 042
Ми, Съни тъкмо вчера приключи лечението си с него. То е всъщност Бисептол. Следи за евентуални нежелани странични реакции - обрив, разстройство и пр. В такъв случай - звънни на педиатърката!
Споко! Ще се оправите! И нашата първа болест беше на 6 месеца, та знам какво ти е!

# 4
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Наистина внимавай за странични ефекти - при Мони се появи много сериозно разстройство от Суметролима!

Общи условия

Активация на акаунт