До кога е нормално с пелени?

  • 2 314
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 297
Здравейте, мами!
До кога вашите деца са били с пелени? Моето момиченце е на година и шест месеца и от около месец започнах да й свалям Памперса и да я оставям по гащички, когато сме вкъщи, не за дълго, за по 2-3 часа, обикновено вечер. Проблемът ни сега е, че тя не си казва, когато й се чишка, как да я науча да си казва? Дали да я оставям по гащички постоянно, когато сме вкъщи, или да я оставя да чишка в Памперса повече, та да усети, че не е хубаво като е мокра?! Вие как постъпихте? И нормално ли е на тази възраст да правя такива опити, или бързам?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 3 232
Няма нормално и ненормално, когато детето покаже или реши че е готово. Има и три годишни деца все още с памперс.
На година и половина е добре вече да се започне, поне според мен.
Аз процедирах така - към година и 7 месеца беше, махнах памперса изобщо през деня, остана първо само за сън и за навън. Вкъщи беше с гащички, първия ден се напиша сигурно 10 пъти. Сменяш, подсушаваш и обясняваш. За 4 дни фаловете намаляха до 2-3 на ден. След това за около още седмица в яслата, и вече не се напишваше. После махнах памперса за разходка, напишвала се е два пъти, и почна да си казва да я изпишвам навън. Сега сме вече с памперс само през нощта, като той е за всеки случай, събужда се по 2 пъти през нощта и пишаме на гърнето.

# 2
  • Мнения: 14 133
Няма нормално и ненормално, когато детето покаже или реши че е готово.
Така е!!! Ние махнахме дневния памперс на 2г.10мес., а нощния на 4год.

# 3
  • Мнения: 43
Виждала съм деца около 3 годинки и са с памперс. Ние казвахе от около 1г до 1г и 6месеца и после като видеше кукото се почва един писък един рев нещо се беше травмирала може и запек да е имала незнам.И после като тръгна на ясли на третият ден казваше "мамо пишами кукото".Благодарна съм на лелите от яслите Laughing

# 4
  • Мнения: 3 360
За всеки "нормално"се разбира различно.На същата възраст/година и половина/започнах да я слагам по малко на гърне и до две години вече беше изцяло без пелени.Не съм имала проблем с отучването.На 2г и 2м беше и без нощен памперс Hug

# 5
  • Мнения: 1 426
Ами тя е на около годинка и половина, вече може да почнеш да я учиш, ако решиш. Между година и половина и две повечето деца могат да се научат да пишкат и акат почти само на гърне.

# 6
  • Мнения: 1 931
Няма нормално и ненормално, когато детето покаже или реши че е готово. Има и три годишни деца все още с памперс.
На година и половина е добре вече да се започне, поне според мен.
Аз процедирах така - към година и 7 месеца беше, махнах памперса изобщо през деня, остана първо само за сън и за навън. Вкъщи беше с гащички, първия ден се напиша сигурно 10 пъти. Сменяш, подсушаваш и обясняваш. За 4 дни фаловете намаляха до 2-3 на ден. След това за около още седмица в яслата, и вече не се напишваше. После махнах памперса за разходка, напишвала се е два пъти, и почна да си казва да я изпишвам навън. Сега сме вече с памперс само през нощта, като той е за всеки случай, събужда се по 2 пъти през нощта и пишаме на гърнето.
Това все едно аз съм го писала. Само дето той е вече на 2.10 и все още ни се случва да се напишква през ноща.

# 7
  • Мнения: 5 026
Синът ми е на 1г8м и още е с памперс.Пишка понякога в гърне, но рядко.Седи и по гащи,казва пиш, но до там.Ще се научи,не го насилвам.

# 8
  • Мнения: 107
всяко дете с времето си ще се научи и аз започнах на 1год. и 6 месеца при мен се случи че беше лятото и не се притеснявах много отначало го чишках на всеки 30-60 мин като постепенно увеличавахме времето,всеки път го питах има ли чиш докато един ден тои дойде и сам ми каза... и ето вече е на 2 год и 9 месеца и не ползваме памперси става и си казва......много е важно само детето да не се травмира по някакъв начин.... Grinning

# 9
  • София
  • Мнения: 4 294
Всеки си преценява. Аз махнах памперса на малката това лято - малко прдеи да навърши 2 години. Ползва памперс само когато спи. Е все още има инциденти - кога каже, кога не и извърши работат в гащите, но така ще се научи  Peace
При голямата щерка процедирах по същия начин около 2 годишна вързраст махнах памперса само за през деня.

# 10
  • Мнения: 46 488
Децата са различни, няма нормално и ненормално, но като цяло е след 2 г.

Когато моментът дойде, няма как да го изпуснеш, детето само проявява желание, няма изпускания и "учене". При дъщеря ми това стана на 2г. и 8м.  

# 11
  • Blagoevgrad/Chicago
  • Мнения: 11
Тъй като Калина е есенно бебе започнах да я слагам на гърне още преди годинката. В началото просто си седеше и играеше на него, но към 1г.3м.вече си казваше.Тогава една приятелка ме посъветсва ако усетя няколко вечери подред пелената да е суха тогава да и махна и нощната пелена. Така и направих и досега не се напишква през ноща. Ех,имали сме случай, когато се изпусне, но това е било в моменти,когато е прекалено улисана в играта или е леко настинала. Но в началото беше постоянно подпитване, молене по-скоро подсещане за пишкане. Но всяко детенце е различно,така че води се по самото дете и не насилвай нещата.За да започне да си казва, трябва да може да говори поне основни думички, изразяващи нейните желания и нужди. Но в крайна сметка няма ненаучили се дечица - за едни по-лесно и по-бързо, за други по-трудно и по-бавно.

# 12
  • Мнения: 999
Аз започнах да оставям Мими от пролетта само по гащи в къщи. През един час я подканвах на тоалетната и така от лятото вече сме без пампарс. Дойде един период в който спрях да я дебна и тя започна сама да си казва. За през нощта си се отучи сама по същото време, че даже и по рано.

# 13
  • Мнения: 186
Децата са различни, няма нормално и ненормално, но като цяло е след 2 г.

Когато моментът дойде, няма как да го изпуснеш, детето само проявява желание, няма изпускания и "учене". При дъщеря ми това стана на 2г. и 8м.  
Според мен не насилвай детето.Като му дойде времето то само ще започне.Така стана и с дветеми деца.Колкото и да ги мъчех,те сами започнаха да си казват.Сега според мен не е много подходящо да махаш памперса.Обикновенно това се прави в края на пролетта,началото на лятото ,когато е топло.Сега иде зима и не  е удачно.Много лесно може да го простудиш.По -добре изчакай!

# 14
  • Мнения: 8 999
Махнах дневните памперси на дъщеря ми, когато тя навърши 2 г. /не че не беше готова, защото си ходеше на гърне от 8-9 месечна, но реших да изчакам топлото време, за да съм по-спокойна, ако стане беля навън/. Нощният памперс отпадна след около 3-4 месеца /всъщност тя спря да се напишква през нощта още на около годинка, но винаги съм слагала за мое и нейно удобство/.
Синът ми също горе долу на тази възраст, но той ходеше на ясла и там лелките го свикнаха за отрицателно време. Не знам какъв им е подходът, но се оправят доста добре.

Общи условия

Активация на акаунт