Учителска стачка 3

  • 67 125
  • 1 988
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 074
Предлагам нова тема, ако желаете, защото старата мина 55 страници Wink

Ето предишните теми:

Учителска стачка 2:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=233899.0

Учителска стачка 1:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=233126.0

Последна редакция: чт, 25 окт 2007, 12:03 от Zanda Ksurik

# 1
  • Мнения: 3 740
Пожелавам си тази тема да се затвори до 3-та страница - поради липса на актуалност.

# 2
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Аз се приготвих вече да налюдавам явлението напускащи учители
Някой да донесе пуканки и бира ...

# 3
  • Мнения: 6 167
Аз се приготвих вече да налюдавам явлението напускащи учители
Някой да донесе пуканки и бира ...


хахахаах  Mr. Green този емотикон само не го бях виждала.
страхотен е. и аз аз ще гледам

# 4
  • Мнения: 37
Lennie,
Взех за база за срок на договора това, което ти сама предложи - договорите да са за срок от 3 месеца...

"Не си ме разбрала правилно, а си прегледах постинга - ясен е.  Rolling Eyes И отговорих на конкретен твой постинг. Хайде да се четем.
Пак ще се опитам да обясня - това, което ти предложих е възможен начин за разрешение на сегашната криза. 3-6 мес. до назначаване на конкурс.   После да ги назначават както намерят за добре. Аз лично ( подчертавам) не бих направила договор по-голям от 2г. за учител или за какъвто и да е друг специалист. Моята позната мисля, че я назначават за 2 , а май отскоро на 5 годишни договори. Което не прави договорът безсрочен. Във Франция съм чувала, че договорите на учителите са двугодишни и после подлежат на разпределение. Днес си в Париж, утре в Прованс.  Тук не знам как е, наистина, не съм се интересувала. Доказано е, че ако на  всеки 2 години знанията не се опресняват и не минава голямата резачка да провери къде е спеца той затъпява и губи интерес от нещата.
Заплащането, разбира се  е ' адекватно' - тази така употрябвана от стачниците дума  Laughing

пс: за 15 септ - казах 'едва ли не най-важният', не 'най-важният'  Confused
досадно е  да пиша по 2 пъти неща, защото не са коректно прочетени и се изопачават. А първият учебен ден Е един от най-важните дни в живота на човека. Аз лично моят го помня в детайли. "
[/quote]

Писах ти и на лични, но по-късно забелязах, че товас тези договори е станало сериозна подтема. Само, че наистина мисля, че не си наясно за какво става въпрос. Ще обясня защо. В училището където работя има около 60 преподавателя. Не се опитвай да ми обясняваш повече как да стане, защото мога да ти кажа, че не може или най-малкото не си заслужава.
Директора има като ангажимент освен да мъмри непослушните ученици и куп други задачи, с които да се занимава. Прибави това, че той е и практикуващ учител - води часове, което е много важно, защото иначе ще вземе да дава разни такива предложения, които нямат нищо общо с действителността.
Едновременно с това министъра иска и да му се дават най-разнообразни справки, които от своя страна директора трябва да вземе от учителите, да обработи и да ги даде, за да ги изпратят - средно по 1-2 на ден, но понякога стават и по 3-4. Бумащина, която вас въобще не ви интересува, но Министъра си е Министър и той трябва да се уважава.
Макар, че часовете на директора са по-малко отколкото на учителите той трябва да се готви и за тях. Прибавете към това и приблизително по едно съвещание седмично в инспекторат, община; родителски срещи и т.н.
На няколко месеца той да си прави конкурси е ...
Директора е длъжен да прави посещения на часовете на учителите и да ги отразява в съответната документация, която се проверява от инспектори щом дойдат на проверка.
След като посети урока директора задължително го конферира с преподавателя - казва му грешките, записва ги в книгата и т.н. Това се прави и при посещение на инспектор.
А да започне на 3, 6 или не знам колко месеца да си изпитва учителите е ... Rolling Eyes
Извинявам се ама малко много стана да ни обяснявате как да си вършим работата, като не се занимавате с нея. Не казвам, че е невъзможно да направите някое добро предложение, но повярвайте когато няколко души занимаващи се с дадена работа ви кажат, че не става.
Възможно е да греша, но оставам с впечатлението, че се занимаваш с музика и ако дойда да ти обяснявам, че микрофона се държи така или иначе ще бъде малко нелепо от моя страна.
Дано доживеем да я стигнем тая Европа дето било толкова хубаво, но ако не можете да ни качите на самолета не ни учете как да си водим камилите през пустинята.
Темите са пълни с такива предложения, които нямат нищо общо с действителността.
Повярвайте някой вече са открили топлата вода. И това за пътуването и т.н. Всичко е мислено и премисляно много пъти.
В училище в което съм работил например трябваше да пътувам всеки ден с междуградски автобус по 2 часа (в двете посоки), а някой от децата, които учеха там излизаха от селото само по екскурзии и повръщаха по няколко пъти по пътя. Ако си мислите, че е по-удобно един първолак да изкарва толкова време на път колкото и на училище наистина не успавам да ви разбера загрижеността за децата. Те и така пътуват по час всеки ден.
Дето викаше Васил Михайлов в един скеч за българите заминали в чубина: "Стойте си там. Че те едни се върнаха и още не можем да се оправим от тях."

# 5
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Lennie  beer
Само пуканки да донесе някой ...

# 6
  • Мнения: 650
Накратко може ли някои да каже последно какво искат учителите и какво им дават?
И докъде са стигнали-има ли още стачка?

Последна редакция: чт, 25 окт 2007, 01:00 от SG1

# 7
  • София
  • Мнения: 5 604
rorobobo, само за главата за пореден път ще се хвана  ooooh! и повече няма да коментирам!

# 8
  • Мнения: 37
Накратко моге ли някои да каже последно какво искат учителите и какво им дават?
И докъде са стигнали-има ли още стачка?
Накратко - не може.

Лека нощ!

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 14 037
Все си казвам няма да чета, няма да пиша, ама сърце юнашко не трае, поне ще се запиша , пък ... дано се удържа да не пиша   

# 10
  • София
  • Мнения: 3 108
Все си казвам няма да чета, няма да пиша, ама сърце юнашко не трае, поне ще се запиша , пък ... дано се удържа да не пиша  

Аз днес удържах и не съм.  Joy
Смятам, че достатъчно много и подробно се писа и обяснява.
Включвам се само за да подкрепя за пореден път пишещите и четящите тук учители и да ви кажа, че съм с вас.  Hug

# 11
  • Мнения: 14 133
Lennie  beer
Само пуканки да донесе някой ...
Какво стана с пуканките???  Laughing Joy
Може би оставяте за довечера!!!
Ще подават оставки hahaha Незаменими хора няма, а и има такива без работа. 

# 12
  • Мнения: 639
Снощи в късните новини на Нова казаха, че представителите на синдикатите и министрите се разбрали за 3 х 20% увеличение и бърабърабъра заплата за ЦЕЛИЯ отрасъл и оставало днес да се уточни как точно във времето за 2008 ще нараства заплатата. Споразумението щяло днес да се изпраща по региони и едва тогава да се разпише. Дано не е поредното "не разбрах, объркали сме се". Питам защо въобще има преговарящи представители на синдикатите, като на практика те не са оторизирани да подписват нищо и пак трябва да се губи време в разпращане и обсъждане по места? Вчера говорих с учителката на голямата ми дъщеря и тя каза, че съм била права и хич не и харесва целия този фарс (за справка - тя е в болнични след претърпян инцидент, но заместникът и стачкува). Още когато ми съобщи, че е възможно да се стигне до стачка и какви са исканията й заявих, че стачката е политическа и исканията са на практика неизпълними на този етап. Нека всичко да приключва!

# 13
  • Мнения: 14 133
Така е!!! Защо синдикалните им лидери направо не подписват споразумението, а трябва да се губи още един да за обсъждане.  newsm78Нали от низините са ги избрали и уж са им гласували доверие.  newsm78

# 14
  • Мнения: 196
Аз се приготвих вече да налюдавам явлението напускащи учители
Някой да донесе пуканки и бира ...


Мдам. Сега остана правителството да не ни разочарова и да ПРИЕМЕ оставките на всички желаещи.
 Popcorn

Общи условия

Активация на акаунт