Как да продължа?

  • 420
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 90
 Здравейте,моето бебче е на 3м.20 дни през първите два месеца наддаваше по 900/800 гр.но през третият месец само 200гр.А сме изключително само на кърма.През следващите 20 дни започнах да редувам гърдите по време на кърмене и резултат никакъв 200гр.за двадесет дни а детето е малко по нервно или на мен ми се струва така.Педиатърът ми предложи да го дохранвам защото смята че гладува.Аз имам във къщи АМ и тя с готовност изпива 60мл.след сукане.Та не знам какво да правя защото с всяко изпиване на адаптирано мляко тя все по упорито отказва да суче като спре притока на кърма и се отдръпва от гърдата.А моят приток  е само веднъж за цяло кърмене-при вас как е по колко пъти усещате да слиза млякото?Искам да продължа да кърмя но се въртя в някакъв омагьосан кръг тя и кърмата ми ще намалее абе изпаднала съм в ужас.Дали е така наречената СТАЧКА или нещо друго.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Помислихте ли с докторката дали има някаква причина детето рязко да спадне с наддаването? Първите два месеца е наддало добре, а сега има рязък спад - т.е. нещо се е случило междувременно. Доколкото разбирам, детето си суче както обикновено (като честота и желание за сучене), но наддаването е спаднало? Има ли нещо ново при него - например да е започнало да се разсейва много при сучене или да проспива големи интервали нощем?
Има ли вероятност да си бременна? Вземаш ли някакви лекарства (вкл. противозачатъчни) - и имаш ли някакви хронични заболявания?

# 2
  • Мнения: 90
Помислихте ли с докторката дали има някаква причина детето рязко да спадне с наддаването? Първите два месеца е наддало добре, а сега има рязък спад - т.е. нещо се е случило междувременно. Доколкото разбирам, детето си суче както обикновено (като честота и желание за сучене), но наддаването е спаднало? Има ли нещо ново при него - например да е започнало да се разсейва много при сучене или да проспива големи интервали нощем?
Има ли вероятност да си бременна? Вземаш ли някакви лекарства (вкл. противозачатъчни) - и имаш ли някакви хронични заболявания?
Да започна да се разсейва като суче като че ли се насуква на две на три и после спира да суче аз си мислих че се е насуквало но явно не е така а по това време все ходехме по разходки и тя все спеше в количката явно си е била гладна но от люлеенето си заспива.Започна да пропуска едно хранене в 3 през ноща.Да съм бременна не мисля че има вероятност защото бебето ми е инвитро и единственната ми тръба е уж запушена/което наложи инвитрото/Лекарства не взимам никакви и нямам хронични заболявания.
Аз все още имам кърма благодарение на едни хомеопатични гранули който взимам но не знам как да задържа вниманието и към гърдата тя засуква и  млякото тръгва но след няма и 2-3 минути започва да се дърпа или да се върти и озърта и така.А колики нямаме не може да е от това.

# 3
  • Мнения: 206
Denislava, не съм най-компетентната по въпросите на кърменето ,дори изобщо. Но имам печален опит с отбиващо се бебче от средата на втория до средата на четвъртия месец. Не съм напълно сигурна дали е било кърмаческа стачка или колики ,открих кърмаческия форум по-късно. Не искам да изпадам в подробности ,защото ще стане много дълго(ако се интересуваш пиши ми на ЛС). След абсолютно неадекватни съвети на "педиатри" ,като например да храня на сила с шише дори смесено кърма и АМ newsm78, по-късно сама реших отделно да ги давам ,но пак не ще и не ще ни гърда ни шише ,кърмехме се накрая само през ноща леко пробудили се. Това мъчение продължи около месец(по един час сме се мъчили със сто грама),докато не открих две майчета от форума "Деца с увреждания и хронични заболявания" те ме светнаха за една тънкост "хранене на сън", много съм им благодарна  bouquet  bouquet  bouquet и да чудото стана. Ние започнахме да пием на сън останалата ми замразена кърма и АМ. И до сега само на сън си пием АМ никога след това (4м.) не сме пили кърма или АМ будни. От шестия месец ,когато заместих хранене ядем с лъжица никакви шишета и биберони не признаваме. Четох ,че и едно друго майче при подобни проблеми (отказ от сучене) кърмило в полусънено направо спящо състояние.
Та, мисълта ми е да пробваш да кърмиш когато сте току що заспали ,дано да има ефект при вас.
Може би всичко това ти звучи невероятно ,но при нас е точно така, пием мляко спящи. smile3524 smile3524 smile3524

# 4
  • Мнения: 966
пробвай да спреш с АМ и я слагай по често- на гърдата за да стимулира повече мляко.Така ще се увеличи и ще почне да пие и задното мляко,а то е и по-хранително.И най-вече се успокой ! Имаш кърма  Peace
При кърмене усещах приток на кърма по 2-3 пъти за около 20 мин. сукане.
Успех   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт