Много ми е кофти......

  • 2 036
  • 19
  •   1
Отговори
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Вчера ми се обадиха за интервю за работа на длъжност по заместване и снощи говорих с моя мъж, но той беше на мнение, че след година пак ще трябва да се занимавам с интервюта и че сина ни е по-важен, а на него му предстои операция. Тази сутрин се обаждам, че няма да отида, че не ме удовлетворяват условията и няма да дойда, след 10 минути ми звънят пак и ми казват, че длъжността ще е на редовен щат веднага да идвам. Юрнах се с детето, влезнах и първото, което попитах е за условията - от 8 - 17 ч., в края на месеца работа до 8-9 вечерта и най-шокиращото започваш от другата седмица. Ами сега......операцията също е другата седмица и в никакъв случай не мога да зарежа детето си. Даваха и една задача с думите решия пък ще видим какво ще правим. Отказах и казах, че условията не ме удовлетворяват (без да споменавам операцията) и си излезвах...стана ми кофти, защото много ми се работеше на тази длъжност. След обяда се обаждам на управителя да се извиня и да му кажа, че ако успея да организирам нещата може да разчита на мен, ако не е намерил подходящия човек и да каже, кога да отида да се опитам да реша задачата. Започна да вика по телефона "Никой не наех, но няма да бъдеш и ти"....е добре, какво да направим сега...затворих, но определено се почувствах обидена. Вярно, че не казах за предстоящата операция, но пък ми е неудобно още в началото да започна с извинения, много съм си патила от неразбрани колеги и се е налагало болна да ходя, за да не мрънкат....просто не исках всичко да се повтаря. Гадно ми е.............

# 1
  • Мнения: 46 429
Според мен не е трябвало да ходиш, след като вече си знаела, че нямаш възможност да работиш.
Ако беше казала от самото начало, не че условията не те удовлетворяват, а че просто има промени в семейството ти и не можеш да тръгнеш на работа, сега нямаше да си викате по телефона.

Но станалото, станало, бързо възстановяване на мъжа ти  Praynig

# 2
  • Мнения: 4 916
Донякъде го разбирам този шеф - променил е назначението от временно на постоянно заради теб и просто е искал човек, който да застъпи на работа от началото на месеца... ти не си му казала какво точно не те устройва в неговите условия. Направо е било излишно да звъниш и да питаш кога да решиш задачата.
От това, което прочетох, така ги чувствам нещата.

# 3
  • Мнения: 290
Аз на твое място ако исках да започна работата щях да кажа, че съм съгласна да започна, но ме притеснява това,че е съвсем скоро - щях да спомена съответно за операцията. И просто да помоля за отсрочка.
Каква ще е тази работа, която трябва да се започне супер спешно и няколко дена или седмица по-късно са фатални.
Трябваше да споменеш,че в случая операцията те притеснява, можеха да се получат нещата.

# 4
  • Мнения: 2 759
                    Смятам, че е трябвало да обясниш ситуацията като си ходила за интервюто. Предвид, че има много разбрани шефове, смятам че е било възможно да се съгласят да те изчакат. Това би бил оптималния вариант. Можеше да сте доволни всички. Но след като веднъж си отказала, не мисля, че е трябвало да звъниш.
                    Но в крайна сметка, щом не е станало, значи не е трябвало да става. Споко, гледай напред и дано се наредят нещата. Успех с операцията   bouquet!

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Ами и аз на мястото на управителя щях да ти се ядосам. Погледни от страни - за него изглежда, че ги размотаваш: ще дойда, няма да дойда, ама не ме устройва, ама ако пък евентуално не намерите аз пак ще мисля - ми несериозно е и аз не бих наела такъв човек. Иначе разбирам, че си се чудела как да постъпиш, но редно е било да вземеш категорично решение. Не се коси, всяко зло за добро.

# 6
  • Мнения: X
Подкрепям изцяло мнението на Никол.

Работа винаги ще си намериш макар и не точно тази.
Успех на цялото ти семейство и най-вече на сина ти.Доколкото аз разбрах на него предстои операция или греша?

# 7
  • Мнения: 3 423
Разиграла си си кофти картите.
Трябваше да приемеш, а после да откажеш.
Не съжалявай, всяко зло е за добро!

# 8
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Според мен не е трябвало да ходиш, след като вече си знаела, че нямаш възможност да работиш.Ако беше казала от самото начало, не че условията не те удовлетворяват, а че просто има промени в семейството ти и не можеш да тръгнеш на работа, сега нямаше да си викате по телефона.

Но станалото, станало, бързо възстановяване на мъжа ти  Praynig

Така е, но се поддадох на импулса, водена от заповедническия глас в телефона............много се шашкам и винаги постъпвам не както трябва и след няколко минути разбирам, че съм сгрешила, но не мога да отказвам...незнам може би и защото направиха този компромис, който хич не е малък. Още ме държи и нямам насторение, но ще го преживея, но е много гадно да чуеш подобни думи......макар, че си го заслужавам.

# 9
  • Мнения: 5 622
Не е била "твоята" работа, в такъв случай. Не си го слагай толкова на сърце. Още повече, че имаш и по-важни неща, които предстоят в момента. Останалото ще се нареди по-натам  Peace

# 10
  • Мнения: 6 607
Ще го преживееш разбира се ,но на истина си постъпила малко неадекватно.Все пак търсиш работа предлагат ти отказваш дават ти мястото на редовен щат и без да обясниш пак отказваш ............както и да е ,всяко зло за добро .Успешна операция!

# 11
  • Мнения: 516
Трябвало е да си искрена и да кажеш за проблема с операцията. Ако ти бяха отказали, щеше да знаеш, че не си за това място. И началниците са хора. А ти си се представила като несериозен и немотивиран човек.

# 12
  • Мнения: 3 880
Вярно, че не казах за предстоящата операция, но пък ми е неудобно още в началото да започна с извинения.
Неудобни ти са иzвиненията, а не ти е неудобно да се иzмятаШ така_ Ще дойда, няма да дойде...ох, все пак Ще вzема да дойда Wink
ВсъЩност какво повече можеШе да zагубиШ, ако беШе каzала, че ситуацията те притиска и следваЩата седмица Ще си zаета zаради операцията newsm78 ниЩо. Най_много да не те вzемеха на работа, но ти като си се фръцнала те пак не са те вzели, така че не виждам полzата от премълчаването Wink НиЩо, човек се учел от греШките си Peace Успех zа другия път Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 413
Преди време бях в подобна ситуация, само че операцията беше за баща ми, искаха да започна веднага, като признах, че мога след месец заради операция на близък -беше много тежка, изискваше грижи и майка ми не можеше да ми поеме детето, а напротив, аз трябваше да помагам на нея и татко-повече не се обадиха. Не съжалявам, татко се възстанови много бързо и добре, това беше най-важно! Не съжалявай и ти, ще дойде и друг шанс! Извади си поука, кандидатствай само с ясна позиция, да се обадиш след като си излязла не е добре, създава впечатление за неуравновесеност.
Здраве желая на теб и близките ти, другото се нарежда!  bouquet

# 14
  • Мнения: 13
...променил е назначението от временно на постоянно заради теб ...
Забавна идея Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт