Прееклампсия

  • 27 732
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 124
Здравейте мили мами,преживели този шок! За себе си мога да кажа,че до началото на 7-мия месец бременността ми вървеше нормално,но тогава започнах да имам контракции,които аз не усещах и за които ми  изписаха Магнерод.В последствие в началото на 8-мия месец влязох в болница за задържане за  една седмица,но след още една в къщи се върнах обратно,защото имах вече високо кръвно.Лекарите опитаха да ми свалят кръвното,но след 5 дни точно на именния ми ден  загубиха тоновете на бебето по време на запис и 5 минути след това вече бях в операционната.Вдигнала съм 230 кръвно и белодробен оток но на бял свят се появи 5 седмици по рано моето бебче МАРТИН! 2кг. и 700гр. и 48см.Спасиха ни и двамата,на бебето е подаден кислород,сестрите ми го гледаха 3 дни  и след като ме изведоха от интензивното ми го дадоха ,а след шест дни си бяхме в къщи.Но оттогава изминаха 70 дни а аз все още пия допегит и периодично правя хипертонични кризи,въпреки че ми казаха ,че това ще отмине,но кога?Така че мили мами сдоби ли си с високо кръвно нормализираха ли се нещата при вас и кога?

# 1
  • Мнения: 486
Здравей, мамите с прееклампсия май сме много.на мен кръвното ми падна 5 дни след като ме изписаха от болницата.Вдигнах го в 6-ти/24.г.с./ месец, извадиха Били в 7ми./29г.с/

# 2
  • Мнения: 1 685
а аз по-принцип съм с ниско кръвно налягане,но по-време на бремеността беше много много високо  ooooh!и така аз също родих в 34 седмица точно на именният си ден .малкият георги се роди 900 грама и бе 31 см.  /да ми е жив и здрав/   Wink

# 3
  • Пазарджик
  • Мнения: 131
Здравейте и от мен,  кръвното  ми се нормализира окончателно след около 2 седмици, по-принцип съм с ниско, но на операционната бях с 220/200. За щастие всичко завърши благополучно, сега малкото слънчице е вече на година и 2 месеца.

# 4
  • Мнения: 502
Кръвното е остатъчно, ще се коригира. При мен се нормализира/и със хапчета/ за месец.

# 5
  • Мнения: 983
Уф..много неприятна тема  Tired ..но както се казва, такъв е живота, това е трябвало да преживеем, преживяли сме го. В интерес на истината докато не ми се случи, не бях чела, чула...и изобщо нищо за прееклампсята  Thinking
Аз също съм нямала никога високо кръвно, лекарката ми го мереше на всяка консултация и винаги е било чудесно...а най-лошото беше, че когато съм го вдигала, нямах никакви признаци на високо кръвно..чувсивах се напълно нормално  ooooh!
Иначе ми трябваше около месец след раждането, за да се нормализира...
Дано не се повтаря  Praynig

# 6
  • Мнения: 108
Аз също съм с ниско кръвно, но в края на седмия месец го вдигнах.След едноседмичен престой в болницата, поради тежка прееклампсия, се наложи да ми направят секцио в 32 г.с. Кръвното ми започна едва сега, да се нормализира.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 123
Много се радвам,че всичко е завършило добре при вас.Това ми дава надежда,че и аз ще имам живо и здраво бебче.Аз съм в 20-та  седмица и още от 3-ти месец съм на Допегит.От вчера обаче се разбра,че  отделям и голямо количество белтък .Доста ме е страх дали ще успея да стигна поне до 7-ми месец,защото предишните ми 2 бременности завършиха с аборт.

# 8
  • Мнения: 983
Много се радвам,че всичко е завършило добре при вас.Това ми дава надежда,че и аз ще имам живо и здраво бебче.Аз съм в 20-та  седмица и още от 3-ти месец съм на Допегит.От вчера обаче се разбра,че  отделям и голямо количество белтък .Доста ме е страх дали ще успея да стигна поне до 7-ми месец,защото предишните ми 2 бременности завършиха с аборт.
Ще се моля всичко този път с теб и бебчо да е наред  Praynig

# 9
  • Мнения: 108
angels_zg,  Hug стискам ти палци и  се моля всичко да е наред  Praynig

# 10
  • Мнения: 486
angels_zg  Praynig  Praynig  Praynig, няма ли да те приемат в болница, щом отделяш толкоз белтък?Мила имай вяра, понякога си мисля , че само това ми помогна да стигна 29.г.с. Пиши какво става

# 11
  • София
  • Мнения: 3 123
благодаря ви!Аз бях 3 дни в болница и в края на Ноември пак ще полежа,за да ме наблюдават и да ми направят пак изследвания.За сега ми казаха какво да ям и пия,а след 25-та седмица ще приемам и протеини на Биогейм.Не знам точно какви са нивата на белтъка,забравих да питам,щом не са ме оставили за постоянно,явно за сега не е толкова страшно,важното е и за напред да не се усложнява.Надявам се,че след като нещата са се хванали навреме и се прилага терапия,ще мога да устискам поне до 7-8-ми месец.
 Благодаря ви още веднъж ,да са здрави и щастливи дечицата ви! Hug

# 12
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ще опиша и при мен въпреки, че моето нито е  класическа прееклапсия нито високо кръвно
първо бременост - осми месец октраз почнах да вдигам 150/100 кръвно
нямах албумин
никой тогава въпреки че се гледах на частно при др ГУнев не ме е следил на доплер... както и да е ме приеха в болница където кръвното падна до 90/60 - д-р МАзнейкова тогава отговорник за сектора на прееклапсиците в М
Д заяви че тези стойности са също толкова опасни колкото високите...но по една или др причина др Гунев не предприе нищо - дори прегледи на видеозон - само стандартните записи на тонове всеки ден така откарах до термина ми когато родих - нормално, без проблем до последнияа момент - когато се наложи форцепс
бебе докарано до термина - 2.7кг - беше дребен и ДАни имаше проблеми после месеци наред поради форцепса и падането на тоновете в края...

втора бременост - от началото се следях при доста доктори - в 19г.с или дори седмица по-рано при МАзнейкова открихме на доплер лошо захранване на плацентата
тоав не беше неочаквано - след сериозен анализ на първото раждане  бях стигнала вече до извода че нещо може и дане е било наред
МАзнейкова каза, че съвсем е възможно това лошо захранване на плацентата да е лбило причина за вдигането след 24г.с. на високо кравно
следващия преглед показа нормализиране на кръвотоците към плацентата - 22г.с.
уви в 7-ми месец открихме проблеми с бъбреците на бебто, което ни отведе при Томова - там вече кръвотоците бяха доста зле какот към плацентата така и един кръвоток пир бебето - показващ наличие на фетално страдание...
почнахме наблюдения в МД при Дяволов - той каза, че може доплера да е зле,н о ако тоновете пък са ок /както бе при мен/ - няма за къде да се бърза
бебето изоставаше, но не твърде много
края на осми и началото на девети почнах пак вдигане на кръвно - стандартната ми процедура 150/100 - пак имаше частични спадове в тоновете на детето някоии дни и добри в други
в крайна сметка родих в първите дни на девети месец - 2.5кг бебе
забравих да прибавя и наченки на гестационен диабет ама го прескочих де - това пак 8-ми месец

бих казала че за мен е от жизненоважон значение
1. доплер на всяка цена при всяка жена след 20г.с. - независимо дали има индикация за проблеми
проблеми може да има и да се открие твърде късно! а доплера е безобиден за бебето а би могъл да му спаси живота
2. редовно следене на албумин и кръвно! особено след 22г.с. когато се отключват възможни проблеми с прееклапсията ивис кръвно
това са жизненонеобходими неща които редовно се пренебрегват от гинеколозите въпреки рисковете за жената и бебето

не съм с недоносено бебе но споделям защото виждам че се чете и одт др жени с проблеми с кръвно и прееклапсия - вярвам и моя опит би бил полезен за тях

# 13
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
благодаря ви!Аз бях 3 дни в болница и в края на Ноември пак ще полежа,за да ме наблюдават и да ми направят пак изследвания.За сега ми казаха какво да ям и пия,а след 25-та седмица ще приемам и протеини на Биогейм.Не знам точно какви са нивата на белтъка,забравих да питам,щом не са ме оставили за постоянно,явно за сега не е толкова страшно,важното е и за напред да не се усложнява.Надявам се,че след като нещата са се хванали навреме и се прилага терапия,ще мога да устискам поне до 7-8-ми месец.
 Благодаря ви още веднъж ,да са здрави и щастливи дечицата ви! Hug


Анжела заради теб писах
вярно при мен нещата се отключиха на по-късен етап но леко приличат на твоите
за гестационния диабет не се притеснявай, но белтъка следи - за мен ако кръвтото ти не е високо загубата на белтъка не е опасна докато не се види изоставане на бебето
знаеш че изоставането трябва да е поне две седмици за да е сериозен проблема
и още нещо - ако доплера и кръвотоците са ок - това изоставане може и дане е опасно...

п.п. не видях как ти е кръвното, но ако не е високо - все пак внимавай - двама лека ри ми казаха, че кръвното при прееклапсия се отключва по-късно и те моля след 22г.с. задължително да го следиш

ЩЕ УСТИСКАТЕ с бебчо знам!

# 14
  • София
  • Мнения: 3 123
благодаря ти.Аз го следя по 4 пъти на ден,а на Доплер ходя на 2 седмици.Това го правя почти отначалото,заради предишните аборти(при втората бременност започнах да вдигам кръвно от 17 г.с.-поне тогава го засякох).От 2-рия месец още съм на Допегит,Аспирин (100 мг.) и рибено масло и с тях кръвното ми рядко е било над 130/90.Ако не ги бях започнала от рано,не знам как щеше да е.Обаче ми казаха,че кръвното се контролира по-лесно,белтъкът е по-опасен.Общо взето ме следят много внимателно и съм много благодарна на лекарката ми.Но не всичко зависи от нея и мен.Надявам се,че нещата ще се развият добре този път.

Общи условия

Активация на акаунт