Препоръчайте ми уред за варене на пара

  • 8 408
  • 17
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 145
В момента ползвам кошничка, но ми е доста неудобна. Крачетата постоянно падат и изваждането  на зеленчуците  си е голямо премеждие. Замислих се дали да не си вземе уред за варене на пара. Не съм ползвала до сега и затова ще съм благодарна ако някой сподели впечатления.
Ако ли пък имате свястна кошничка също можете да ми помогнете.
Благодаря предварително  newsm03

# 1
  • Мнения: 40
много си ми далече иначе в моя магазин продаваме и са невероятни на две нива и допълнителна кошница за варене на ориз  newsm12

# 2
  • Мнения: 47 888
аз имам оризоварка на тсм, и има приставка за зеленчуците на пара, не е точно кошница а е плътна с отвори, много са удобни и цената е около 25 лева  Peace но кошничката за зеленчуци не е много голяма

# 3
  • Мнения: 4 916
По румънската телевизия даваха реклама на уред за варене на пара на Тефал - може да го има и тук вече  Peace

# 4
  • Мнения: 1 080
Супер тема! И мен ме интересува. Ще ми се един такъв уред.

# 5
  • Мнения: 189
Преди около 1-2 месеца видях такава в "Зора".Беше Мулинекс и струваше 85лв. Виж там, може да има!И аз се бях мераклисала на такъв уред, но като му видях цената и бързо ми секна ентусиазма. Mr. Green

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 145
Благодаря на всички за бързите отговори. Посетих някой от големите магазини за техника и си купих на Тефал. http://www.techplaza.ru/UserFiles/Image/prod_img/c15558bb26a3346 … 2f03162f90cc2.jpg Имаше също модели на Бош и Мулинекс. Аз тази си я избрах по външния вид Simple Smile Струва 92 лв. Сега предстои да събера впечатления от ползването и ако някой се интересува ще пиша. Надявам се да съм  доволна.
Още веднъж благодаря на отговорилите   bouquet

# 7
  • Мнения: 4 916
Честита покупка!!!
Ще чакам да пишеш отзиви за придобивката.

# 8
  • Мнения: 7 605
И аz имам такова 4удо от 3.5 години и не съм го полzвала нито веднъж......мъжът ми ми го подари zа РД  Twisted Evil

# 9
  • Мнения: 624
Ваня-Честита придобивка Peace
Как се каня и аз на такова уредче,пиши доволна ли си Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 2 298
Благодаря на всички за бързите отговори. Посетих някой от големите магазини за техника и си купих на Тефал. http://www.techplaza.ru/UserFiles/Image/prod_img/c15558bb26a3346 … 2f03162f90cc2.jpg Имаше също модели на Бош и Мулинекс. Аз тази си я избрах по външния вид Simple Smile Струва 92 лв. Сега предстои да събера впечатления от ползването и ако някой се интересува ще пиша. Надявам се да съм  доволна.
Още веднъж благодаря на отговорилите   bouquet

Пожелавам ти да я ползваш с кеф. Ние имаме на Тефал, но следващия модел, с още едно ниво. Много съм доволна. Дори до преди година правех на беба и супички в съдчето за ориз. За зеленчуци (за гарнитура и крем-супа), риба пилешко и свинско я ползвам постоянно.

# 11
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
чакам да споделиш мнението си,как е уреда

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 145
Ами супер си е уреда Simple Smile. Много съм доволна за сега. Не съм имала възможност все още да го пробвам за всичко, но за сега съм много доволна. Много му се кефя. Ще пиша пак когато опитам повече неща.

nati_nat
ще съм ти безкрайно благодарна ако споделиш изпитани рецепти (може и на лични)

# 13
  • Мнения: 505
Аз варя на пара в тенджера под налягане. Наливам един пръст вода, слагам кошничка и в нея - продуктите. Става перфектно. Само ориз не ми се получава. Отделен уред не бих си купила - нямам нужда при това положение.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 298
Ами супер си е уреда Simple Smile. Много съм доволна за сега. Не съм имала възможност все още да го пробвам за всичко, но за сега съм много доволна. Много му се кефя. Ще пиша пак когато опитам повече неща.

nati_nat
ще съм ти безкрайно благодарна ако споделиш изпитани рецепти (може и на лични)

Ами нямам кой знае какви рецепти.
Правя задушени зеленчуци, които след овкусяване слагам за гарнитура - или еднородни или смес от повече зеленчуци, каквито могат да се комбинират - броколи, карфиол, картофи, грах, зелен фасул, моркови, тиквички, червено цвекло, ориз .....
Крем-супа правя често, пак от каквото ми падне, най-често комбинация картофи с карфиол - слагам зеленчуците на парата, като са готови, кипвам прясно мляко и прибавям към пасираните зеленчуци, добавям масло, сол, после препичам кубчета от хляб....
Също и салати от варени зеленчуци правя така - картофена, червено цвекло .....
Меса правя - пилешки филета, свинско бон филе също харесваме в този уред, както и риба. Когато към тях гарнитурата е от зеленчуци, правя едновременно на различните нива. Слагам най-напред това ниво, в което продуктите изискват най-дълга обработка и включвам, после върху него добавям второто ниво, а понякога и третото. Може и в обратен ред.
На детето пюретата все с този уред правех - импровизации на комбинации и по рецепти (тях съм публикувала в "Хранене с адаптирано мляко и захранване на бебетата", има ги в библиотеката). Правила съм й и супички в съдчето за ориз - нарязвам зеленчуците, слагам вода и включвам. Правех й и нещо като пастет (купешки  дадох за първи път преди няколко месеца) - свинско бонфиле или пилешко на пара, после миксирам с някакво сирене (не бяло саламурено) докато стане кремообразно и хайде на сандвич - то и ние с кеф си хапвахме от него.
Правя и нещо от сорта на запечени зеленчуци с поръсен отгоре кашкавал, пармезан или някакво сирене - зеленчуците на пара, поръсвам със сиренето и запичам във фурната на горно нагряване само колкото да се разтопи. Дори само за детето (когато още не се хранеше с нашата храна) вечер й правех такива постни манджички (подходящи комбинации) и запичах направо в скаричката за сандвичи.

Леле колко изписах, ако се сетя още нещо, ще пиша на лични.

Общи условия

Активация на акаунт