противогрипна ваксина

  • 670
  • 5
  •   1
Отговори
Някой може ли да ми каже колко време след противогрипната ваксина е допустимо забременяване? 20 дена от инжекцията до ОВУ достатъчни ли са?
Благодаря Ви!

# 1
  • Мнения: 3 675
на мен от работата ми предлагаха безплатно противогрипна ваксина, но аз отказах,защото е противопоказна при бременни.така се случиха нещата този месец,че нямахме възможност за поработим за бебе.мисля, че действието на ваксината е поне 2-3 месеца.нали първо трябва да се изработи имунитет.ако пробвате за бебе, по-добре не се ваксинирайте или ако сте го направили изчакайте повечко време.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Попитай лекаря си Peace Лично аз, откакто започнахме с опитите за бебе, не се ваксинирам.

# 3
  • Мнения: 93
Здравейте!И аз имам въпрос птносно противогрипните ваксини.Приятелят ми се ваксинира всяка година,като не вярвам тази да направи изключение.Понеже правим опити за бебе искам по запознатите да ми кажат дали ваксините са противопоказни при бебеправенето?Благодаря Ви предварително Heart Eyes

# 4
На самата ваксина пише, че антителата се изработват от 10 до 20 ден. За бременни пише, че няма данни, консултирайте се с лекаря ...  newsm78
Ваксинирах се вече, а много ми се ще да се пробваме другия месец  Tired

# 5
Писах и на производителите и ето какво ми отговориха

Dear Mrs ...,
According to the US/ACIP evidence-based guidelines pregnant women
 should be vaccinated against influenza indicating that the influenza vaccine
 is safe (for mother and child) when administered during early or late
 phase pregnancy.

My interpretation from these guidelines is that it would be safe to
 have the vaccine as described below ( 20 дена между ваксината и овулацията ).
I would like to recommend to you to
 discuss this with your doctor as well.

With kind regards,
Katinka Giezeman
Global Medical Affairs Director Influenza Vaccines

Общи условия

Активация на акаунт