Токсоплазмоза

  • 663
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 284
Да ви попитам кога може да се направи изследвания за токсоплазмоза на малко бебе?

# 1
  • Мнения: 4 915
Изследването се прави чрез вземане на кръв и откриване на антитела. Значи - трябва да му дупчат пръстчето. Не знам да има препоръчителна възраст, в болницата още новородени им взимат кръв при съмнения.

Защо се съмняваш, че бебето може да има токсоплазмоза, имала си прясна инфекция по време на бременността ли?  Rolling Eyes Ако е било така, трябвало е в болницата още неонатолозите да знаят и да са направили изследвания... Thinking

# 2
  • Мнения: 284
Не.Искам да си взема котката и ми казаха да направя такивеа изследвания да не е алергичен затова.

# 3
  • Мнения: 4 915
Да е алергичен към котка не е токсоплазмоза. Токсоплазмозата е паразит.
И на такова малко бебе (принципно до 5 години) изследвания за алергия не се правят. Няма да са надеждни резултатите.

Няма как да разбереш дали ще е алергично детето, освен когато си вземеш котката и бебето прояви някакви алергични реакции - кихане, кашляне, хрема...Козината на котката ще е основният "заподозрян".

Иначе има и обратната теория (разнищена и в сп. Нешънъл Джиографик), че деца, които растат в среда без алергени, развиват алергии. Примерно - градските деца често реагират на полени, животински козини и т.н., а селските деца, които растат от бебешоци в такава среда, нямат такива алергии.

# 4
  • Мнения: 983
Много четох за токсоплазмозата, докато бях бременна. Това, което разбрах е:
1. Когато си бременна е опасно да се разболееш от токсоплазмоза
2. При хората, токсоплазмозата протича без човек да разбере
3. След като веднъж, човек е "боледувал", си изгражда антитела и вече не може да се зарази
От което следва(поне аз така си го тълкувам), че ако бебето ти се "разболее", то ще си изгради имунитет. Би трябвало процеса да протече, без да усетиш. Няма нищо общо с алергиите. Почти сигурно е, че човек, който е имал котка или куче е прекарал токсоплазмоза.
Е, това е. Не бях много точна, но пък идеята е тази.

Общи условия

Активация на акаунт