Как хапват чисти зеленчукови пюрета вашите бебоци?

  • 1 331
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 481
Ние хапваме само сладки зел.пюрета като морков и тиква...-винаги като започвам захранването на нов зеленчук давам чист да го опита и той едва ли не,да повърне и и едни гримаси.Обаче когато смеся морков или тиква с нещо което не е сладко си го яде..Не е ли лошо че ги меся?Какъв друг вариант да опитам.....аз не се сещам..

# 1
  • Мнения: 27 524
Е, от пюре само от тиквички например и аз ще  Sick Или броколи, карфиол...  Confused
Давай смесени, няма проблем, един нов зеленчук в някой от старите, морков или тиква в случая.  Peace Никой не предлага пюре от други единствени зеленучци, защото си е гадно наистина  Peace

# 2
  • Мнения: 481
Знам Блонди:)аз ги опитвам преди това и да ти кажа не съм впечатлена от вкуса,какво остава за едно бебе,което ги опитва за първи път Rolling EyesЩе ги смесвам тогава,но няма ли по този начин да се научи така или вече като поотрастне  и разбира повече сам ще изяви желание кое чисто и кое не? newsm78

# 3
  • Мнения: 1 877
Значи,ако не е подсладено или към него не е добавено АМ,Дринката не го иска и тва е..>! Днес например му направих риба с картофи и направо щеше да повърне - сложих една лъжичка кафява захар ( нямах АМ) и го излапа цялото...

# 4
  • Мнения: 481
Значи,ако не е подсладено или към него не е добавено АМ,Дринката не го иска и тва е..>! Днес например му направих риба с картофи и направо щеше да повърне - сложих една лъжичка кафява захар ( нямах АМ) и го излапа цялото...
Явно трябва да е познат вкус за да го хапва като Ам или пък да е сладко....Кафява захар ли е за предпочитане?

# 5
  • Мнения: 1 877
[quoteКафява захар ли е за предпочитане?
[/quote]Ами казват ,че тя била с повече полезни елементи.Всъщност в бялата даже нямало нищо полезно,а обратното

# 6
  • Мнения: 27 524
но няма ли по този начин да се научи така или вече като поотрастне  и разбира повече сам ще изяви желание кое чисто и кое не?

Не се тревожи отсега за такива неща. Та кое голямо дете яде пюре от зеленчуци изобщо  Laughing Минават на салатка (с ракийка)  Laughing

# 7
  • Мнения: 481
но няма ли по този начин да се научи така или вече като поотрастне  и разбира повече сам ще изяви желание кое чисто и кое не?

Не се тревожи отсега за такива неща. Та кое голямо дете яде пюре от зеленчуци изобщо  Laughing Минават на салатка (с ракийка)  Laughing
Joy hahahaда-вярно,как не се сетих за това!

# 8
  • Мнения: 589
Не знам колко са големи дечицата, но не е ли непрепоръчително да се добавя захар и сол?

# 9
  • Мнения: 872
Като чета какво пишете и се чудя на моята госпожица.Тя сладки пюрета не обича,предпочита зеленчуковите.Обожава чисти броколи  Sick .Тиква изобщо не обича.Много харесва картоф,смесен с АМ или кърма.Странен вкус   Thinking

# 10
  • София
  • Мнения: 15 198
Не знам колко са големи дечицата, но не е ли непрепоръчително да се добавя захар и сол?

Не. Дори напротив-препоръчително е да не се добавя.

# 11
  • Мнения: 589
Не знам колко са големи дечицата, но не е ли непрепоръчително да се добавя захар и сол?

Не. Дори напротив-препоръчително е да не се добавя.

тъй де  Simple Smile и аз това имах предвид ..

спомням си едно момиче в болницата, което обясняваше как на по-голямото си дете е слагала сол и черен пипер  Shocked в месните пюрета, защото според нея били безвкусни ...

# 12
  • Мнения: 481
Днес се опитах да направя дом.пюре от морков.Мисля че стана добре,но моя лакомник нещо не му допадна.Мога ли да смесвам половин домашно с половин купешко????Може да го излъжа така... Thinking

# 13
  • Мнения: 589
Няма причина да не може. А защо не даваш направо само купешко, щом го харесва? Аз ги предпочитам, защото поне нивото на нитратите е контролирано ...

# 14
  • Мнения: 481
Ами и аз незнам Thinking..не че не давам купешко,досега само съм купувала!Но все чета че повечето си правят домашно приготвени и аз затова...

Общи условия

Активация на акаунт