Туширане???

  • 20 727
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 210
Здравейте. Терминът ми е на 28.04, до днес ме бяха туширали два пъти, но днес беше адски болезнено, даже имаше малко кръв, но пак не се стигна до предизвикване на контакции, утре искат да ходя пак. Някой знае ли какво то4но правят с това туширане?? (Тапата ми падна още на 20-ти, оба4е Беб4о явно не иска да излиза. Пробвахме със секс:-), но пак нищо- кажете какво да правя???

# 1
  • Мнения: 466
Колко голямо се очаква бебето, знаеш ли???

# 2
  • Мнения: 364
koi ti kaza da pravish sex sled kato ti e padnala tapata?ako e lekar e palen bezhabernik.znaesh li che tapata predpazva bebeto ot zarazi i kogato padne e jelatelno vednaga da vleznesh v bolnica.na men mi padna tapata  i az otidoh v bolnicata chak kato mi iztekoha chast ot vodite i v bolnicata me napraviha luda kak sam mogla da ne otida vednaga kato mi e padnala tapata.naliaha me s antibiotici i me pitaha dali sme pravili sex.za shtastie ne biahme i vsichko s beba beshe nared.savetvam te da sprete sas sexa i da se konsultirash s drug lekar

# 3
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: stasi_1
koi ti kaza da pravish sex sled kato ti e padnala tapata?ako e lekar e palen bezhabernik.znaesh li che tapata predpazva bebeto ot zarazi i kogato padne e jelatelno vednaga da vleznesh v bolnica.


Няма такова нещо... Има жени, които от 7-8 месец са с разкритие, съответно с паднала тапа....
Да не бъркаш с изтичане на околоплодните води!
Падането на тапата не винаги е начало на раждане!!!! Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation
При мен след тушитане тапата падна и родих "чак" след 3 дни....

# 4
  • Мнения: 364
ne ne go barkam s vodite tochno za tapata govoria i az za tova otidoh chak sled 2 dni kato misleh che tapata ne e vajna ,a vodata,no tova mai vaji samo za bg tuk kato ti padne tapata i triabva vednaga da te priemat ta dori i v 8mesec ,a pak da pravish sex pri polujenie che ti e padnala tapata e palno bezumie imate li predstava kolko bakterii se prenasiat po tozi nachin?i kato niama tapa vsichko otiva pri bebeto

# 5
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Цитат на: Vache
Цитат на: stasi_1
koi ti kaza da pravish sex sled kato ti e padnala tapata?ako e lekar e palen bezhabernik.znaesh li che tapata predpazva bebeto ot zarazi i kogato padne e jelatelno vednaga da vleznesh v bolnica.


Няма такова нещо... Има жени, които от 7-8 месец са с разкритие, съответно с паднала тапа....
Да не бъркаш с изтичане на околоплодните води!
Падането на тапата не винаги е начало на раждане!!!! Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation
При мен след тушитане тапата падна и родих "чак" след 3 дни....


Мдааа! Laughing И аз.

# 6
  • Мнения: 2 693
За тапата и аз знам, че падането и не е начало на раждане, но също така знам, че не е много добре да се прави секс при паднала тапа, защото всичко отива при бебето.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 210
Тапата ми падна на 20.04, а оттогава съм ходила в болницата 4 пъти. Предполагам, 4е ако имаше какъвто и да е било проблем щяха да ми кажат. Взимат ми редовно проба 4рез накапване с разтвор- водите не са изтекли (нито пък 4аст от тях), на ехографа виждат, 4е не са намалели, просто и аз мислех, 4е туширане се прави, за да ти "разбутат" тапата, което може би впоследствие води до контракции или изти4ане на води, за да се предизвика раждане, но в слу4ая не е така и затова питах, ако някой знае до какво води. Утре сутринта искат да ходя пак за същата процедура. Днес беше неприятно и в един момент адски болезнено. Но цял ден-пак нямам контракции. Единственото, което ме успокоява, 4е всеки ден му записват тоновете и вси4ко е ОК. Съветвате ли ме да питам за предизвикване със система или хап4е? Много ми се иска вси4ко да си стане по естествен път и това "форсиране" малко ме изнервя.....
П.С. бебето е около 3 420 гр, при последното мерене

# 8
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Цитат на: bobolenta
За тапата и аз знам, че падането и не е начало на раждане, но също така знам, че не е много добре да се прави секс при паднала тапа, защото всичко отива при бебето.


За секса не знам, аз бях такава слоница, че и мисъл за подобно упражнение не ми минаваше. Cry
Ама пък да те тъпчат с антибиотици...едва ли.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Цитат на: Emi
Тапата ми падна на 20.04, а оттогава съм ходила в болницата 4 пъти. Предполагам, 4е ако имаше какъвто и да е било проблем щяха да ми кажат. Взимат ми редовно проба 4рез накапване с разтвор- водите не са изтекли (нито пък 4аст от тях), на ехографа виждат, 4е не са намалели, просто и аз мислех, 4е туширане се прави, за да ти "разбутат" тапата, което може би впоследствие води до контракции или изти4ане на води, за да се предизвика раждане, но в слу4ая не е така и затова питах, ако някой знае до какво води. Утре сутринта искат да ходя пак за същата процедура. Днес беше неприятно и в един момент адски болезнено. Но цял ден-пак нямам контракции. Единственото, което ме успокоява, 4е всеки ден му записват тоновете и вси4ко е ОК. Съветвате ли ме да питам за предизвикване със система или хап4е? Много ми се иска вси4ко да си стане по естествен път и това "форсиране" малко ме изнервя.....
П.С. бебето е около 3 420 гр, при последното мерене


Браво на теб, ходи си при лекаря и всичко ще е наред. При мен беше подобно, ден след термина лекаря ме тушира, тапата падна и той ми каза - до 24 часа би трябвало да родиш. Да, ама не. И аз си ходех всеки ден да гледа бебето и водите, само че ми свърши всичкото търпение и си поисках индукция.
Стискам ти палци за бързо раждане. Още няколко дни и ще гушкаш бебчето!

# 10
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Flash*
Цитат на: bobolenta
За тапата и аз знам, че падането и не е начало на раждане, но също така знам, че не е много добре да се прави секс при паднала тапа, защото всичко отива при бебето.


За секса не знам, аз бях такава слоница, че и мисъл за подобно упражнение не ми минаваше. Cry
Ама пък да те тъпчат с антибиотици...едва ли.


Аааааа, за антибиотиците не знам, така правели в Германия, аз не съм преживявала такива неща.

# 11
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: stasi_1
i kato niama tapa vsichko otiva pri bebeto

Ама как така ще отива при бебето.... Shocked
за какво е околоплодната течност и мехур... Shocked
Интересно жените, които имат по 1-2 см разкритие от 7 месец в болница ли стоят  Rolling Eyes
А секса не се препоръчва в 9 месец заради риска от раздразване на шийката, оттам контракции и преждевременно раждане.

# 12
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: Emi
Тапата ми падна на 20.04, а оттогава съм ходила в болницата 4 пъти. Предполагам, 4е ако имаше какъвто и да е било проблем щяха да ми кажат. Взимат ми редовно проба 4рез накапване с разтвор- водите не са изтекли (нито пък 4аст от тях), на ехографа виждат, 4е не са намалели, просто и аз мислех, 4е туширане се прави, за да ти "разбутат" тапата, което може би впоследствие води до контракции или изти4ане на води, за да се предизвика раждане, но в слу4ая не е така и затова питах, ако някой знае до какво води. Утре сутринта искат да ходя пак за същата процедура. Днес беше неприятно и в един момент адски болезнено. Но цял ден-пак нямам контракции. Единственото, което ме успокоява, 4е всеки ден му записват тоновете и вси4ко е ОК. Съветвате ли ме да питам за предизвикване със система или хап4е? Много ми се иска вси4ко да си стане по естествен път и това "форсиране" малко ме изнервя.....
П.С. бебето е около 3 420 гр, при последното мерене


Недей да избързваш с индукцията. Ако шийката не е мека и подготвена раждането е доста болезнено при индукция... Ти не си преносила доколкото разбирам, така, че няма проблеми. Друг е въпроса ако се наложи индуциране...
За туширането - аз поисках моята гинелокожка да ме тушира 3-4 дни преди термина, защото качвах кръвното и не трябваше да пренося. Тя ме накара да застана на магарето по особен начин. Накара ме да си кача стъпалата на мястото където трябва да стои бедрото. Така прегледа е по-малко болезнен. Мен не ме боля кой знае колко, като имаш предвид, че тя издърпа шийката напред. А иначе после като ме тушираха 3 пъти в болницата щото ходих 2 пъти преди да ме приемат, не ме боля като ме тушираха за разкритие. А ходих точно заради тая тапа... да ти кажа също, че ако падне тапата не е задължително да изтекат водите. На мен ми  ги спукаха на 8 см разкритие. По-добре постепенно да омеква шийката и да става разкритието, така по-малко боли. Успех и леко раждане  Grinning

# 13
  • Мнения: X
momicheta,
mozje li edin tup vapros - kakvo e tova tushirane ? Ginekologichen pregled li? Embarassed

# 14
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: Mishence
momicheta,
mozje li edin tup vapros - kakvo e tova tushirane ? Ginekologichen pregled li? Embarassed

Ами буквално е опипване на шийката на матката и изобщо матката и яйчниците, дори и при небременна жена.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт