"Екзема на домакинята"

  • 41 787
  • 83
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 406
Ще потърся в рецептите как се казва инжекцията,но му я биха,защото много се беше влошил.А за АДВАНТАН явно при него не се отразява неблагоприятно,защото от доста време се маже с него и няма вреда.Затова казах,че има различни екземи и затова непременно трябва консултация със специалист.
Da i az zatova kazah za Advantan-a. Nie nqma kak da vidim, 4e se otrazqva, dokolkoto mi obqsniha organizmyt se prenasi6ta i spira da dejstva.

Да,за пренасищането си права,но при него му действа все още.

# 46
  • Мнения: 161
Надявам се да ви бъда и полезна.Моят съпруг има суха екзема на ръцете от бебе,симптомите са както при повечето от вас незабележими мехурчета,постоянно го сърби,кожата се цепи до кръв.От малък е ходил по всякакви лекари и едва преди две години открихме една дерматоложка,която първо му би инжекция(ако ви интересува ще потърся как се казва),от която всичко изчезна,но за няколко месеца и пак се появи.Опитахме да да я бием още веднъж,но лекарката каза,че се приема един път в годината,явно е доста силна.За постоянно лечение му изписа едни прахчета и крем "АДВАНТАН",от който ръцете му вече са напълно нормални,има пак ранички,но вече може спокойно да си сгъва пръстите без да се притеснява от сцепване.Всяка екзема е различна,затова първо се консултирайте с лекаря си.
а кой е лекарят? каде може да се намери, очевидно е един от по-добрите дерматолози...  Confused

# 47
  • София
  • Мнения: 406
Дерматоложката е в "Авис Медика" в Плевен.Ако искаш координати пиши ми на лични.

# 48
  • Мнения: 903
Здравейте и от мен мили майчета Simple Smile
И аз имам същия проблем с ръцете и краката... суха кожа, цепене на кожата до кръв... много боли, но не ме сърби... правих си изследване за всички видове алергии и се оказа, че нямам проблем и си е контактен дерматит или нерводермит. Имам го от близо 2 години. Направих бъбречна криза, извадиха ми камък и една седмица след това започнаха проблемите. Дъщеря ми беше на 6 месеца, а всички дрешки ги перях на ръка. Нищо не ми помага освен една инжекция с която за една седмица минава всичко, задържа се около 2 седмици и после всичко наново. За всичко слагам ръкавици с памучно покритие отвътре, дори и когато се къпя. Вече съм се отчаяла, но се надявам, че все някога ще мине.

# 49
  • София
  • Мнения: 4 575
Здравейте и от мен мили майчета Simple Smile
И аз имам същия проблем с ръцете и краката... суха кожа, цепене на кожата до кръв... много боли, но не ме сърби...
Много е лошо така. А докторите какво ти изписаха?

# 50
  • Мнения: 5 001
И при мен имаше едни мехурчета,които като се пукнат и боли,после се бели кожата и ако си свия пръстите кожата се цепи... ooooh!
Мазах,ходих по доктори.Резултат - никакъв.
Един ден много ми бяха зле ръцете след поредно пране на ръка и миене не чинии и се намазах с крем "Витасин".Той е направен от естествени продукти и е доста мазен.Та намазах се(докато гледам телевизия),просто за да ми се подхрани кожата и да не ме боли толкова.Ефекта беше,че ме облекчи и престана да ме сърби.На другия ден пак се намазах и си сложих ръкавици(от плат).И така за около 1 месец се избавих от тая гадост.Кожата започна да се подхранва и цепнатините зарастнаха.И до ден днешен ням и помен от балончета,сърбежи.....Ама аз от време навреме все си се мажа с този крем.
 Купува се от аптеките и струва около 3-4 лева. Пробвайте го.Ако не ви помогне,поне няма да ви навреди,защото е натурален продукт,а не лекарствен....

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Ееййй тая гадост много хора трови  #Cussing out
При мен положението е поносимо.
Това, което се образува по пръстите откъм дланта сега се пооправи - не е толкова сухо, не се цепи и лющи. Там по принцип нямам сърбежи. Сега положението от горната страна е по-сериозно - много сърби, появяват се тези мехурчрта, пукат се и после много грозно засъхват.
Но и аз спрях да се мажа с Нахтхерцена. Сега съм самос козметични кремчета и то не много често, че покрай малката не остава време.
Също като сме по цял ден в парка и от пахоляка и мръсотията усещам, че положението ще се влоши.

# 52
  • Мнения: 307
От 3 години съм с този проблем и облекчение има в повечето случаи само временно.Осем месеца не ми се беше появявало, но напоследък от повечето миене на чинии пак започна (бях махнала ръкавиците). Пия Isoprinozin, който е за увреден клетъчен имунитет (подобно на Имунобор, но доста по-силно и скъпо,за съжаление). Според лекарката ми всичко се дължи на имунната система. Още при първи признаци мажа вечер с вазелин и спя с ръкавиците до сутринта.

# 53
  • Мнения: 1 186
Момичета при мен положението е все едно и също Tired....появяват се гадните ранички,започвам да мажа с Елоком само засегнатите места докато мине и пасле като се появи отново,пак мажа...попринцип Елокома го дават да се мажеш най-много 10 дни но какво да правя като само той ги оправя Tired...имам чувството че няма оправия това чудо Crossing Arms

# 54
  • Мнения: 413
Ох,отдавна търся тази тема и все не я намирах!
И аз съм със същия проблем вече повече от 15години.Пила съм Тавежил,Клемастин,Преднизолон,Зиртек, Алергозан.
Мазала съм с Флуцинар,Дипрозон,Клобедерм,Витасин,Адвантан,Дерматоп, Линола фет, Eлоком, има още препарати но сега не се сещам точно кои съм ползвала. Пробвах и с течен азот-нищо не стана,от лечебните козметики съм пробвала доста Атодерм,в момента ползвам Ексципиал. От билковите съм пробвала със мехлем от маз и невен,също сълзите от лозите и какво ли още не.
Ефекта е краткотраен ,докато мажа с кортикостероидните ми стават ръцете гладки и меки-как ги спра всичко започва отначало. ooooh!
Кортикостероидните препарати НЕ са никак безобидни-от тях можеш да получиш артритно  изкривяване на пръстите .В момента съм направила по рецепта на дерматоложката правен в аптеката мехлем,който е с по-малко съдържание на кортикостероиден препарат и повече витамини и овлажняващи продукти ефекта е само поддържащ да  ми омекотява(смагам го само вечер),и след всяко миене на ръцете слагам Ексципиал-вече съм се обедила че пълно лечение няма. Докато бях бременна и след това докато кърмех ,явно от хормоните или де да знам точно на какво се дължи ,но нямах проблем и си мислех че съм се излекувала-но уви ,след като спрях да кърмя ужасната екзема пак се върна #Cussing out
Ще следя темата с интерес и ако има нещо с което да не съм пробвала-бих опитала,забравих да пиша,че от минералната вода във гр.Вършец като отидем на чешмата директно се измивам и наистина омекват,но се чудя мацката която пише за Спънчевци как се е излекувала?Колко време е правила бани?Аз съм от този край и бих опитала ако наистина има дълготраен ефект.

# 55
  • Мнения: 2 673
Слава богу не съм страдала, но раните и обривите които моето дете имаше се успокояват и изчезват единствено от хомеопатична терапия. Моя съвет е - търсете си класически хомеопат. От все сърце ви желая здраве и късмет!

# 56
  • Русе
  • Мнения: 1 155
И аз съм все така...
На Ексципиал има крем, който е за преди миене. Ползвала съм го, когато ми се налагаше да пера на ръка. Не цапа прането. Предпазва кожата поне до някъде.
Пак на Ексципиал съм ползвала бадемовото масло. Не ми помогна много, но е хубаво поне за моментите, когато не е толкова зле кожата.

# 57
  • Мнения: 1 186
Колкото повече ви чета,все повече се отчайвам Tired...явно това е много упорито Thinking....ще гледам тези дни да отида на хомеопат пък дано помогне....ще ви пиша като това стане Peace

# 58
  • Мнения: 1 174
Момичета при мен положението е все едно и също Tired....появяват се гадните ранички,започвам да мажа с Елоком само засегнатите места докато мине и пасле като се появи отново,пак мажа...попринцип Елокома го дават да се мажеш най-много 10 дни но какво да правя като само той ги оправя Tired...имам чувството че няма оправия това чудо Crossing Arms
Пробва ли с Витасин?

# 59
  • Варна
  • Мнения: 634
Ох , и при мен е същата работа  Tired, от 4 години се мъча с тези гадини. Вече си мисля че с тях ще си умра  #Cussing out. С какво ли не се мазах, на какви ли лекари не ходих, но не, положението се оправя само за известно време. В момента пак са в много кофти период, ако пробвам да си свия пръстите на ръцете и се пукат и тече кръв  Cry. Кожата е много суха. Какво обяснявам всъщност, явно на повече от вас е известно  Confused

Общи условия

Активация на акаунт