Кърмене

  • 527
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 284
Искам да ви попитам-значи кърмим се,но след около 5-10мин започва да плаче и едва успявам още малко да му дам.Дали се наяжда и затова плаче?Но пък не заспива веднага както преди.

# 1
  • Мнения: 67
Навярно, кърмата намалява и вече не тече толкова силно, което разбира се дразни малките лакомници!  ooooh!
При нас поне беше така. Слагай бебето по-честичко да суче, така кърмата ще се увеличи. Може да даваш и от двете гърди в началото.
Спокойно, временно е. Лактацята ще се орегулира и ще започнеш да произвеждаш точно толкова, колкото му трябва на бебето.
Успех, бъдете здрави!

# 2
  • Мнения: 284
Ами верка не мисля че е точно така,защото при цедени имам по 110-120 мл.А това би трябвало да му стига.Аз знам че към 90 мл трябва да изяжда

# 3
  • Мнения: 159
Ами верка не мисля че е точно така,защото при цедени имам по 110-120 мл.А това би трябвало да му стига.Аз знам че към 90 мл трябва да изяжда
Tогава би трябвало да са колики!

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Почти всяка майка се притеснява в началото, май всички сме минали през такива мисли и тревоги Simple Smile
Следи пелените - ако има 5-6 напишкани със светла урина без натрапчив мирис на амоняк, от които поне 1-2 наакани, значи яде (което излиза, трябва да е влязло преди това Wink). Освен това, нищо не пречи да го заведеш на едно междинно контролно теглене, просто да видиш как върви Simple Smile

# 5
  • Мнения: 873
сигурно се наяжда и иска да прави нещо друго Simple Smile нищо,че не заспива,важното е да е спокойно детето след това Peace

# 6
  • Мнения: 284
Но това е че не заспива до следващото хранене-към 2-3 часа и иска само бибата си иначе плаче,затова мисля че не се наяжда добре.Затова ще го пробвам с изцедена кърма с шише след малко и ще видя резултата.

# 7
  • Мнения: 8 242
Не го пробвай с шише, защото много бързо ще откаже гърдата..
Слагай го при всяко негово примрънкване да суче - ако ще и през 10 минути да е..

# 8
  • Мнения: 284
Ами слагам го нос е дърпа и започва да плаче и това вече 4 дни и все не се наяжда,По-добре с шише отколкото да ми е гладен.Нещо не я иска дърпа се и плаче че чак до изпотяване се стига и до не можене да си вземе въздух.Ако от шишето пие и си спи по-добре отколкото да ми се дере всеки път.Не мога да го гледам така.

# 9
  • Мнения: 3 718
ekita, от опита на бебета около мен знам какъв зор е когато бебето привикне на шише и откаже да суче от гърда. Постоянното цедене и стерилизиране и почти сигурното минаване на АМ, защото с помпа лактация се поддържа трудно, просто не се вкарвай там. Проблемът на твоето бебче със сигурност е временен и разрешим, а и много вероятно е да не е глад. Както ти е казала Мис Бу, следи памперсите, така ще знаеш дали се наяжда. А иначе нервността му може да се дължи и на колики и на много други неща. Пробвай да му предлагаш гърда на често в спокойна атмосфера и не се шашкай. Бебетата често променят поведението си по време на хранене, скоро ще му свикнеш  Hug

# 10
  • Мнения: 2 829
Екита, според мен също ще си докраш само излишни разправии с даването на шише. Сега вече, като знае, че ще му дадеш шише бебето вероятно се дърпа от гърдата точно заради това-протестира, че не му даваш шишето веднага, иска си лесното.
Вероятно ще ти е трудно 1-2 седмици ако решиш да махнеш шишето, но пък след това ще си живееш живота, докато с цеденето е доста голяма разправия.
Решението е твое, но ако имаш нужда от помощ или съвет-пиши Hug

# 11
  • Мнения: 1 517
Екита, имай предвид и че млякото от гърдата не излиза на равномерна струя като от шишето! Понякога не потича веднага, първо тръгва на силна струя (и лакомото сучене е съпроводено с поглъщането и на доста въздух, което пък може да причини колики). Силната струя намалява, дори спира, след известно време тръгва пак и така... Това може да дразни бебето, което знае, че от шишето му е много по-лесно. С времето обаче свиква с този начин на хранене и няма да имаш проблеми, ако упорстваш в началото и най-вече издържиш, знам колко е изнервящо и уморително.   Sad
За всеки случай можеш и да се застраховаш за колики: разтривай стомахчето на бебчо с кръгови движения в посока на часовниковата стрелка, слагай го и по коремче.
Успех!
 Hug

# 12
  • Мнения: 1 555
Гаранция ти давам, че са колики, защото по-същото време и моята госпожица така се дереше след 5 минутно кърмене, но аз тъпо и упорито и предлагах да суче посточнно и това започна някак да я успокоява ! Иначе ако не искаш да дохранваш  с АМ не давай шише, просто съвет  Peace

# 13
  • Мнения: 1 321
И аз смятам че най-вероятно са колики.За сега изчакай със шишето.Опитай се да се кърмите повече.И го оригвай след всяко хранене.Друго за което се сещам е промяна на притока на кърма.Може да го дразни по-голяма струя.

# 14
  • Мнения: 284
Ами той до сега не е пиел от шишета.Днес го пробвах,ама все тая беше и пак сме си на естествено кърмене.Прояввява си се пак,но след като се оригне и си легне с бибата се кротва.

Общи условия

Активация на акаунт