Имунизация - български или вносни ваксини?

  • 1 174
  • 10
  •   1
Отговори
Dali vaksinite na Aventis naprimer sa po-dobri ili taka se govori s komersialna cel?[/b]

# 1
Трябва да минат години /през които да се сравняват резултатите/ за да се каже със сигурност коя е по-добрата.  Grinning

# 2
  • Мнения: 3 777
Вносни, мъртви ваксини - с три ръце съм за това.

# 3
  • Germany
  • Мнения: 7 879
И ние сложихме от вносните и съм много доволна!

# 4
  • Мнения: 8 450
И ние сложихме на Авентис ДТК.и менингит.СУПЕР!Все едно не бяхме слагали ваксина.Бебка беше спокойна целия ден.Те за да са на пазара вече са изпробвани поне от 10 години.Да не мислите че точно нашите деца са опитни зайчета.Авентис Пастьор е сериозна фирма.Имам им доверие.

# 5
  • Мнения: 5 539
Едва ли някой може да ти отговори компетентно на този въпрос. Проблеми се проявяват при един малък процент от децата, независимо дали са ваксинирани с БГ или вносна ваксина.
Ние, както повечето деца, използвахме ваксните, осигурени от Здравната каса и слава Богу, не сме имали досега проблеми.
Което абсолютно нищо не означава

# 6
  • Мнения: 8 585
Цитат на: lilita
Едва ли някой може да ти отговори компетентно на този въпрос. Проблеми се проявяват при един малък процент от децата, независимо дали са ваксинирани с БГ или вносна ваксина.
Ние, както повечето деца, използвахме ваксните, осигурени от Здравната каса и слава Богу, не сме имали досега проблеми.
Което абсолютно нищо не означава


Производството на ваксини е много сложна и отговорна процедура. Факта, че страни като Германия, Франция, Швеция, Япония с толова голям потенциал не си произвеждат ваксините сами би трябвало да Ви говори много неща. Авентис-Пастьор, СКБ, Ует, Хирон и Мерк са световни производители с реноме и изключително качество.

Аз лично правя ваксинации от 10 години. Учуден чета тук за толкова странични ефекти, които отбелязвате. Аз никога не съм имал нищо повече от лека температура или локално зачервяване. При 85-90% от децата при правилно приложение на КАЧЕСТВЕНИ, СЪВРЕМЕННИ ВАКСИНИ няма никакви странични ефекти.

Изводите нека бъдат ваши-колкото по-добра е ваксината толкова е по-резултатна е, и страничните и ефекти са по-малко.

# 7
  • Мнения: 228
Няма проблем в бълг. ваксини,просто трябва да ги поставят правилно .

# 8
V kraina smetka i pri nas naddelq mnenieto za Aventis, no sledva drugiat problem: Bihme "imovax polio" i sled 5 dni "tetraHib" spored lekarkata, koiato ni bie vaksinite, tova e nai dobria variant, s koito obhvashtame i Meningit...
No lichnata mi lekarka kazva che priem prez ustata na "polio"e po-dobre zashtoto se imuniziral i hranoprovoda, na koeto parvata se smia s glas i kaza che kapkite se polzvat samo v Afrika.
Posle mi kazaha che triabva sa se slagat v edin den, posle che vaksinite ot kasata sashto se praveli v "Pastior". Drigi pak kazaha che "tetra kok- Hip" vkuchva diftet, tetanus, koklush, poliomielit + Hip i che pri kombinacia s "inovax polio" shte stane predozirame s poliomielit i v kraina smetka mislia che niakoi pediatar triabva da bade osyden ili ubit, zashtoto sa prekaleno mnogo stradashtite deca ot lekarski greshki.
Merkantilni, alchni, neveji  iznudvachi sa za men lekarite v dneshno vreme. Chudno mi e kakvo li vkuchva Hipokratovata kletva, che si pozvoliavat da si praviat eksperimenti s decata ni!!!Moje i da ima izkluchenia, no az ne sam gi sreshtala....

# 9
Цитат на: Slunce
Вносни, мъртви ваксини - с три ръце съм за това.

И аз така

# 10
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
При положение че все повече деза имат алергии и от малки страдат от всякакви заболявания, защо да ги заразяваме допълнително ОПРЕДЕЛЕНО СЪМ ЗА МЪРТВИТЕ ВНОСНИ ВАКСИНИ.

Общи условия

Активация на акаунт