Алергии по време на бременност

  • 981
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 330
Извинявам се на всички, ако вече сте разисквали тази тема, но на мен евентуално /работим по въпроса/ ще ми възникне този проблем. Имам алергичен дерматит и сенна хрема и пия редовно антихистаминови препарати. Личната лекарка ми каза, че по време на бременност, особено първите три месеца не може да се пие нищо. Но аз не знам как ще издържа без подобни лекарства. Има ли алергични сред вас и как се справихте през първите месеци?

# 1
  • Мнения: 44
аз имам алергия кьм  домашен прах и да ти кажа не си позволявам да пия нищо.просто чакам сама да си отшуми а при мене  тя е редовно явление.

# 2
  • Мнения: 2 005
Аз съм с алергия към домашен прах и към котки.Махнахме котето като забременях(е,не буквално - дадохме го на свеки),а за праха - няма лек.Нищо не пиех докато бях бременна,след като родих ми се засили леко алергичната реакция към праха,но пак нищо не пия,защото кърмя.Знам че има лечение за тези алергии с инжекции(даже ходих до София,в Института по паразитология ги изготвят и си купих),но курса продължава над 3 години,през които не бива да забременяваш и аз се отказах.Успех  Peace

# 3
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
gal94, и аз като теб си имам няколко алергии /към определени храни, към туршии с аспирин, домашен прах, но най-вече имам сенна хрема/ и за мой късмет в началото на бременността си бях и в пиковия период на хремета, за да съм по-спокойна естествено казах на АГ, джипито и посетих алерголога при когото си ходех при проява на нова алергия. Алерголога ми изписа едно спрейче за носа Фликсоназе около 20лв., което каза да го пръскам сутрин преди да изляза навън по два пъти във всяка ноздра, според него това е най-безвредното което се предлага на пазара, каза когато мога да издържа да не го ползвам по моя преценка да действам. Миналата зима, понеже имах много чести хреми направих и едни физиотерапевтичен курс с нагревки 10 дена и ми подейства доста добре. Незнам дали това има значение и дали е дало отражение, а също и за бременността но твърдо мога да кажа, че този сезон се справих блестящо с алергията си. Съвета ми е да потърсих добър алерголог и няма да имаш преоблеми.  newsm10
Успех и бъди спокойна няма страшно !

# 4
  • Мнения: 4 496
Имам алергия към домашен прах и полени, която утихна през бременността, та и досега.А през самата бременност получих алергия към млечни продукти, която се проявява все още.Но не съм пила никакви лекарства.Щях да търся билки някакви,ама нали съм много сериозна.... Crazy

# 5
  • Мнения: 330
Много благодаря на всички, които са ми отговорили. Аз си намерих много добри капки за нос Alergodil, с които заместих хапчетата. Вече съм оптимистка, че ще мога да се справя с проблема, въпреки че пия хапчета пия вече 5-6 години. Ходила съм на доста лекари и никой не е могъл да ми помогне до сега, даже не можаха да установят точно към какво съм алергична.  Ще пробвам и аз с нагревки, благодаря много за съвета renyto. smile3525

# 6
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
няма нищо gal94, дано имат някакъв + ефект , но едно е сигурно няма да ти навредят Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт