Болки в гърдите

  • 404
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 688
след кърмене
Докато го храня не ме боли,но след това гърдата от която е ял ме боли дории час след храненето
Нямам ранички,а и болката е в самата гърда ,а не зърното
Нямам по твърди места или зачервявания,незнам какво е
МОля ако на някой му се е случвало да сподели
или с какъв лекар да се консултирам,неискам да чуя:ами спи да кърмиш и е мине".Надявам се да има и друго решение

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 800
Опитай се да опишеш болката - тъпа, остра, по дължина на каналите или инак някак? В началото и по време на храненето има ли я, или само след кърмене? От кога е така? Как е бебето - суче ли нормално, видяла ли си дали няма малки петна - бели налепи в устата?

# 2
  • София
  • Мнения: 438
Цитат на: slan4ogled
след кърмене
Докато го храня не ме боли,но след това гърдата от която е ял ме боли дории час след храненето
Нямам ранички,а и болката е в самата гърда ,а не зърното
Нямам по твърди места или зачервявания,незнам какво е
МОля ако на някой му се е случвало да сподели
или с какъв лекар да се консултирам,неискам да чуя:ами спи да кърмиш и е мине".Надявам се да има и друго решение

И азсъм така. Болката е много силна веднага след хранене и ме боли поне час след това. Между другото започна в момента в който започнах да ставам да се изцеждам нощем (първите три месеца почти не съм се доизцеждала).Изцеждам се за да не стане много дълга нощната пауза. Дали е възможно болките да са от помпата-използувам ръчна и електрическа помпа на Нук

# 3
  • София
  • Мнения: 3 688
Цитат на: boo
Опитай се да опишеш болката - тъпа, остра, по дължина на каналите или инак някак? В началото и по време на храненето има ли я, или само след кърмене? От кога е така? Как е бебето - суче ли нормално, видяла ли си дали няма малки петна - бели налепи в устата?

Болката е само след кърменеи не е остра,търпима като чели е от горната страна на гърдата,отдолу не
Във понеделник бяхме на консу;тация и питах дали бебо няма млечица и лекарката каза че няма.Сега му надникнах в устичката и няма белипетънца..


Обаче това с помпата ми се струва много вероятно,защото и при мен когато Светльо прави големи паузи/спи по дълго/ и аз се изцеждам с помпа.

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 800
Ако смяташ, че може да е от помпата, пробвай да цедиш на ръка или заеми друг модел помпа от някого (приятелка, форумка).

Между другото, аз имах такъв проблем с  моята помпа - един неудачен за моите гърди модел на Чико, който, както се оказа, ми преразтягаше тъканта между ареолата и самата гърда и ме болеше...Като минах на ръчно изцеждане, нещата веднага се оправиха.
Провери (-ете) дали не е това, ако болката продължава, пак ще го мислим.

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И аз имам болки - точно зад ареолата,в момента гърдите ми са пак страшно чувствителни и като натъртени.Не се изцеждам въобще,а ме боли,докато беба суче - но подозирам,че е заради навика й да дърпа и разтяга зърното,докато си върти главата на всички посоки да види дали не изпуска нещо интересно.Не пуска,маймуната - и като се извърти рязко,така го издърпва,че ме е страх да не ми направи пак рани,изобщо не отпуска вакуума и дърпа,много е неприятно.Но се надявам да е само период и да мине.

Общи условия

Активация на акаунт